امروز : یکشنبه ۱۷ اسفند ۱۳۹۹ ساعت : ۹:۴۹ AM

برگزاری آزمون تکمیل ظرفیت پایه هشتم مدارس استعدادهای درخشان

آزمون+عبارت
    -     کد خبر: 39906
    -     تاريخ انتشار : ۱۳۹۸/۵/۸|۱۱:۰۳
سرویس :
رئیس اداره استعدادهای درخشان آموزش و پرورش مازندران از برگزاری آزمون تکمیل ظرفیت پایه هشتم مدارس استعدادهای درخشان در روز جمعه هشتم شهریور ماه امسال خبر داد.

عبارت:عبدالله آزادی با اشاره به اجرای بند 2 ماده 4 کلیات نظام استعدادهای برتر مصوب جلسه 932 شورای عالی آموزش و پرورش، گفت: در زمینه ایجاد یک فرصت دیگر برای دانش‌آموزانی که به هردلیلی موفق به شرکت درآزمون ورودی سال قبل مدارس سمپاد نشدند و یا شرکت کردند ولی قبول نشدند، با موافقت سرپرست وزارت آموزش و پرورش آزمون تکمیل ظرفیت پایه هشتم مدارس دوره اول مدارس سمپاد هم‌زمان در سراسرکشور برگزار می‌شود که براین اساس دستورالعمل مربوطه صادر و به شهرستان‌ها ارسال شد.

وی افزود: براساس این دستورالعمل تمامی دانش‌آموزان پایه هفتم سایر مدارس که موفق به قبولی در خرداد ماه 98 با معدل حداقل 19 شده باشند می‌توانند برای ثبت نام و شرکت در آ‌زمون اقدام کنند.

رئیس اداره استعدادهای درخشان آموزش و پرورش مازندران در ادامه تصریح کرد: فرآیند ثبت نام از صبح روز شنبه 12 مرداد ماه امسال آغاز و تا روز پنج‌شنبه 17 مرداد ماه ادامه داشته و آزمون آن نیز در روز جمعه هشتم شهریور ماه امسال برگزار می‌شود.

آزادی با اشاره به محتوای آزمون خاطرنشان کرد: محتوای آزمون در بخش استعداد تحلیلی با «60 سؤال» و استعدادهای تحصیلی که برگرفته از محتوای کتاب‌های زبان ادبیات فارسی، قرآن و معارف اسلامی، ریاضی و علوم تجربی « هرکدام 10 سؤال مجموع 40 سؤال» می‌باشد تشکیل شده است. برای تمامی مدارس سمپاد مازندران ظرفیت پذیرش منظور شده است و در مجموع 77 نفر( 36 دختر و 41 پسر ) پذیرش خواهند شد./فارس

ارسال نظر

نام
پست الکترونیک
متن
captcha
ارسال