امروز : جمعه ۱۷ مرداد ۱۳۹۹ ساعت : ۴:۲۳ PM
رئیس اتاق بازرگانی مازندران:

۸۰ درصد حوزه اقتصادی در اختیار دولت است/خصولتی ها دغدغه ی بخش اقتصادی

عبدالله مهاجر+عبارت
    -     کد خبر: 40333
    -     تاريخ انتشار : ۱۳۹۸/۵/۱۵|۱۵:۳۴
رئیس اتاق بازرگانی مازندران، خصولتی ها و واگذاری های غیرکارشناسی شرکت های دولتی را دغدغه مهم بخش اقتصادی بیان کرد.

عبارت:عبدالله مهاجر صبح سه شنبه در نشست با خبرنگاران با اشاره به اقدامات اتاق بازرگانی برای رونق تولید و حمایت از بنگاه های اقتصادی اظهار داشت: از نظر اقتصادی شرایط خوبی را نداریم و با این وجود باید برای حمایت از بخش خصوصی و تولید تلاش داشته باشیم.

وی با بیان اینکه با خودتحریمی مواجه هستیم و تحریم های خارجی چندان اثربخش نیست به نقش موثر اتاق بازرگانی، کشاورزی، صنعت و معدن و اصناف در جامعه اشاره کرد و افزود: اتاق بازرگانی به عنوان نماینده بخش خصوصی است و باید مسائل بخش خصوصی و تولید را مطالبه کنیم.

وی با عنوان اینکه خصولتی ها از مشکلات به شمار می روند گفت: واگذاری برخی شرکت های دولتی و برخوردار و ورشکستی آنان پس از واگذاری نشان می دهد که این مسیر واگذاری ها اشتباه بوده است.

مهاجر به فلسفه شورای گفتگوی بخش دولتی و خصوصی اشاره کرد و افزود: قانون گذار به درستی شورای گفتگو را طراحی کرده است ولی در اجرای مصوبات آن به درستی عمل نشده است.

رئیس اتاق بازرگانی مازندران ادامه داد: اینکه مصوبه ای داشته باشیم و اجرا و عمل نشود مطابق قانون نیست و وظیفه اتاق بازرگانی در شورای گفتگو و بهبود فضای کسب و کار به عنوان مشاور دو قوا است.

وی درباره صادرات با اظهار اینکه در این بخش نباید به دنبال متهم باشیم بلکه باید موانع فراروی را رفع کنیم افزود: سرمایه گذار در صادرات در پی سود خواهد بود و این مسئله امری عقلایی است.

مهاجر با بیان اینکه ۸۰ درصد حوزه اقتصادی در اختیار دولت است تصریح کرد: دولت باید از تصدی گری دست بردارد و به بخش خصوصی میدان دهد./مهر

ارسال نظر

نام
پست الکترونیک
متن
captcha
ارسال
پربازدیدترین

وزیر آموزش و پرورش: در صورت ادامه تعطیلات، دانش آموزان مجازی آموزش می بینند

مردم در اولین مجلس گام دوم انقلاب به ائتلاف اصولگرایان اعتماد کردند/ این پیروزی شیرین و بزرگ را به رهبر معظم انقلاب اسلامی و همه منتخبین مردم تبریک می گوییم

وقتی دن کورلئونه باید برود جلو، بوق بزند! / دچار ویروس کرختی شده‌ایم

از اظهار ندامت خبرنگار به خاطر رای دادن به روحانی تا حمله شدید بنزینی به حسن نژاد

جیب خالی و پز عالی / چرا دیوار کوتاه CIS برای ما بلند است

لطفا به قانون و شعور مردم مازندران توهین نکنید! / مردم فریب این پروپاگاندا را نمیخورند / شک نکنید همین طرح باعث شکست شما خواهد شد

مدارک جنجالی و دردسر ساز مسئولین کشوری / از خاتمی و هاشمی تا رحیم مشایی و روحانی + عکس و جزئیات

دو نامزد قطعی اصلاح طلبان در استان کیستند / از رایزنی شیخ در شرق تا ترس از تکرار نفاق در نوشهر

قم با ۴۰ دقیقه در صدر است ، مازندرانی ها ۲۲ دقیقه در روز مطالعه می کنند / مردم اهل مطالعه اند ما بلد نیستیم نسخه بپیچیم / با اعلام این اعداد به مردم ظلم می کنیم / عرق شرم بر پیشانی مردم یا مسئولان؟

رئیس سازمان جنگل‌ها بازداشت شده است؟

آرشیو