امروز : یکشنبه ۳ شهریور ۱۳۹۸ ساعت : ۵:۴۱ PM
رئیس خانه صنعت مازندران خبرداد:

۲۵۰ کارخانه مازندران به علت بدهی در آستانه تملیک از سوی بانک ها قرار دارند

کارخانه+عبارت
    -     کد خبر: 40390
    -     تاريخ انتشار : ۱۳۹۸/۵/۱۶|۱۵:۰۸
از مجموع ۵۵۰ واحد ۲۰۰ واحد تولیدی عملا غیرفعال و راکد هستند که به عنوان انبار اجاره داده می شود.

عبارت:مجتبی رضوی صبح چهارشنبه در نشست با خبرنگاران با بیان اینکه صادرات از معضلات مهم بخش صنعت به شمار می رود گفت: اتاق بازرگانی باید تسهیل امر واردات و صادرات را داشته باشد ولی عملا به حوزه واردات بیشتر پرداخته شده است.

وی با بیان اینکه برای صادرات به بخش خصوصی قوی نیاز داریم تصریح کرد: ما بر مبنای شرح وظایف مشخص تحلیل های درستی برای توسعه صادرات داشته باشیم.

رضوی با بیان اینکه صادرات از معضلات و مشکلات بسیار مهم به شمار می رود گفت: صادرات به یک رابطه و تعامل بین المللی و وجود بخش خصوصی قوی نیازمند است.

رئیس خانه صنعت و معدن مازندران خواستار تعیین تکلیف املاک تملیکی توسط بانک ها و ورود ان به چرخه تولید شد گفت: ۱۶۹ واحد تولیدی توسط بانک ها تملک شده بودند که برای رونق و احیای دوباره آن برنامه ریزی شده و در حال حاضر شمار آن به ۹۵ واحد رسیده است.

رضوی گفت: ۲۵۰ واحد تولیدی در آستانه تملک بانک ها در استان و تقاضای جانشینی در استان وجود دارد و به دلیل بدهی، بانک ها تقاضای ان دارند که این واحدها به آنان واگذار شوند.

رئیس خانه صنعت و معدن مازندران یادآور شد:  در مجموع برای تعیین تملیک ۵۵۰ واحد تولیدی در استان برنامه ریزی شده و برخی از واحدهای تولیدی اعلام ورشکستگی کرده اند.

وی گفت: همچنین از مجموع ۵۵۰ واحد ۲۰۰ واحد تولیدی عملا غیرفعال و راکد هستند که به عنوان انبار اجاره داده می شود./مهر

ارسال نظر

نام
پست الکترونیک
متن
captcha
ارسال