امروز : دوشنبه ۷ بهمن ۱۳۹۸ ساعت : ۳:۱۲ PM

رودخانه ها خطرناک تر از دریا برای شنا

رودخانه+عبارت
    -     کد خبر: 40405
    -     تاريخ انتشار : ۱۳۹۸/۵/۱۶|۱۶:۲۹
متاسفانه در چهار ماه گذشته شاهد غرق شدن ۸۶۳ هموطن در آبهای کشور بودیم . جالب این که رودخانه‌ها در صدر حوادث ناشی از غرق شدگی قرار دارند ؟ که در نوع خود جالب است .

عبارت: سخنگوی سازمان اورژانس کشور اظهار داشت : رودخانه‌ها در صدر حوادث ناشی از غرق شدگی قرار دارند ؟ در ۱۳۸ روز گذشته و از مجموع ۸۶۳ غریق از نظر تفکیک مکانی ۳۰۳ نفر معادل ۳۵ درصد از کل غریق‌ها در رودخانه‌ها، ۱۱ درصد در سایر محیط‌های آبی شامل (حوض، جوی، آب انبار و…)، ۱۱ درصد در دریاچه پشت سد، ۲۳ درصد در دریا، ۹ درصد در استخر کشاورزی، ۵ درصد در کانال آب و ۳ درصد در استخر شنا و دریاچه‌های طبیعی دچار غرق شدگی شده‌اند.

بر اساس این گزارش، مجتبی خالدی با اعلام این مطلب افزود: استان‌های مازندران و گیلان در صدر بیشترین حوادث ناشی از غرق شدگی قرار دارند .

در ضمن از مجموع ۸۶۳ مصدوم و فوتی حوادث ناشی از غرق شدگی ۲۲ درصد مربوط به میانگین سنی ۱۱ تا ۲۱ سال، ۱۵ درصد مربوط به ۴ تا ۱۰ سال، ۱۶ درصد مربوط به ۳۱ تا ۴۰ سال، ۲۴ درصد مربوط به گروه سنی ۲۱ تا ۳۰ سال، ۷ درصد مربوط به گروه سنی ۴۱ تا ۵۰ سال، ۵ درصد مربوط به کودکان زیر ۳ سال، ۵ درصد مربوط به ۵۱ تا ۶۰ سال و ۷ درصد مربوط به گروه سنی ۶۱ سال و بیشتر هستند.

وی افزود: در این مدت، کوچکترین فرد غرق شده پسربچه ۶ ماهه‌ای در روستای تازه کند اردبیل بود که پس از انتقال به بیمارستان و درمان، ترخیص شد. مسن‌ترین فرد غرق شده هم، آقا ۹۵ ساله در ارومیه در محل حادثه جان باخت.

سخنگوی سازمان اورژانس کشور در ادامه بیان کرد: ۲۹۸ نفر پس از نجات از غرق شدگی توسط اورژانس پیش بیمارستانی تحت مداوای اولیه قرار گرفتند که ۲۴۸ نفر مصدوم جهت ادامه روند درمان به مراکز درمانی منتقل و ۵۰ نفر در محل حادثه درمان شدند. همچنین ۵۶۵ نفر نیز، جان خود را در این مدت از دست داده‌اند.

خالدی با اشاره به اینکه رودخانه‌ها در صدر حوادث ناشی از غرق شدگی قرار دارند، گفت: در ۱۳۸ روز گذشته و از مجموع ۸۶۳ غریق از نظر تفکیک مکانی ۳۰۳ نفر معادل ۳۵ درصد از کل غریق‌ها در رودخانه‌ها، ۱۱ درصد در سایر محیط‌های آبی شامل (حوض، جوی، آب انبار و…)، ۱۱ درصد در دریاچه پشت سد، ۲۳ درصد در دریا، ۹ درصد در استخر کشاورزی، ۵ درصد در کانال آب و ۳ درصد در استخر شنا و دریاچه‌های طبیعی دچار غرق شدگی شده‌اند.

وی افزود: استان‌های مازندران، گیلان و آذربایجان غربی در صدر بیشترین حوادث ناشی از غرق شدگی هستند و در ۱۳۸ روز گذشته بیشترین غرق شدگی به ترتیب مازندران، با ۱۵۳ نفر، گیلان با ۸۳ نفر و آذربایجان غربی با ۶۶ نفر هستند. بیشترین فوتی نیز به ترتیب به مازندران با ۶۴ نفر، گیلان با ۴۳ نفر و آذربایجان غربی با ۳۷ نفر اختصاص دارد.

به گفته سخنگوی سازمان اورژانس کشور، بیشترین حوادث ناشی از غرق شدگی در ۱۳ اردیبهشت با ۲۷ مورد، ۲۱ و ۲۸ تیرماه با ۲۶ مورد و روز ۷ تیر با ۲۵ مورد به وقوع پیوسته است و در این مدت بیشترین فوتی ناشی از غرق شدگی به ترتیب در روز‌های ۲۸ تیر با ۲۲ نفر، ۱۴ تیر با ۱۶ نفر و ۱۳ اردیبهشت با ۱۵ نفر اتفاق افتاده است./تابناک

 

ارسال نظر

نام
پست الکترونیک
متن
captcha
ارسال
پربازدیدترین

وقتی دن کورلئونه باید برود جلو، بوق بزند! / دچار ویروس کرختی شده‌ایم

از اظهار ندامت خبرنگار به خاطر رای دادن به روحانی تا حمله شدید بنزینی به حسن نژاد

جیب خالی و پز عالی / چرا دیوار کوتاه CIS برای ما بلند است

لطفا به قانون و شعور مردم مازندران توهین نکنید! / مردم فریب این پروپاگاندا را نمیخورند / شک نکنید همین طرح باعث شکست شما خواهد شد

مدارک جنجالی و دردسر ساز مسئولین کشوری / از خاتمی و هاشمی تا رحیم مشایی و روحانی + عکس و جزئیات

دو نامزد قطعی اصلاح طلبان در استان کیستند / از رایزنی شیخ در شرق تا ترس از تکرار نفاق در نوشهر

قم با ۴۰ دقیقه در صدر است ، مازندرانی ها ۲۲ دقیقه در روز مطالعه می کنند / مردم اهل مطالعه اند ما بلد نیستیم نسخه بپیچیم / با اعلام این اعداد به مردم ظلم می کنیم / عرق شرم بر پیشانی مردم یا مسئولان؟

رئیس سازمان جنگل‌ها بازداشت شده است؟

یکی از نمایندگان فعلی ساری رای نمی‌آورد/ شايعه ردصلاحیت برای تخریب رقیب است

کدام مسئولان ارشد جمهوری اسلامی ایران ثروتشان را علنی کردند / از عباس آخوندی تا محمدباقر قالیباف

آرشیو