امروز : یکشنبه ۳ شهریور ۱۳۹۸ ساعت : ۵:۵۸ PM
سردار محمود فیضی صبح امروز در جمع خبرنگاران؛

تشکیل ۱۹ پرونده بالای ۱۰۰ میلیارد تومان قاچاق کالا در مازندران

فیضی+عبارت
    -     کد خبر: 40535
    -     تاريخ انتشار : ۱۳۹۸/۵/۱۹|۱۵:۳۳
فرمانده انتظامی مازندران از رشد ۸۲ درصدی جرم در فضای مجازی خبر داد و گفت: ۱۹ پرونده بالای ۱۰۰ میلیارد تومان قاچاق کالا در استان تشکیل شده است.

عبارت: سردار سیدمحمود میرفیضی صبح امروز در جمع خبرنگاران با بیان اینکه وقوع جرایم در فضای مجازی مازندران 82 درصد افزایش پیدا کرد، افزود: این جرایم شامل مسائل مالی و هتک حیثیت، مزاحمت‌های اینترنت، تهدید و اخاذی بوده است.

وی با بیان اینکه در سال جاری اطلاعاتی درباره بیش از 27 میلیارد تومان کالای قاچاق کشف شده است، اضافه کرد: 19 پرونده بالای 100 میلیارد تومان قاچاق کالا در استان تشکیل شده است.

میرفیضی با اعلام اینکه تا نیمه‌مردادماه 12 قتل ثبت شده است که نسبت 5 سال گذشته کاهش داشتیم، افزود: 11 فقره قتل کشف شده است.

وی با اعلام اینکه در حوزه فوتی‌های ناشی از تصادف رشد داشتیم، تصریح کرد: بیشتر فوتی‌ها مربوط به عابران پیاده و راکبان موتورسیکلت است.

فرمانده انتظامی مازندران با اعلام اینکه 231 هزار تردد در سطح استان داشتیم، گفت: این موضوع به دلیل حضور مسافران و همجواری با پایتخت است.

وی با اشاره به جایگاه موثر خبرنگاران در حوزه اطلاع‌رسانی و فرهنگ‌سازی، تصریح کرد: بیشترین خدمات فعالان رسانه‌ای شامل حال مردم می‌شود.

فرمانده نیروی انتظامی استان مازندران خاطرنشان کرد: یکی از رسالت‌های اصلی فعالان رسانه‌ای تزریق امید در جامعه است، برخی‌ها در وضعیت کنونی به دنبال آسیب رساندن به پلیس هستند، فعالان رسانه‌ای به عنوان خنثی کننده موضوع می‌توانند نقش خودشان را به خوبی ایفا کنند.

وی اضافه کرد: پلیس هر سال در حوزه اعتماد سازی عملکرد مناسب‌تری داشته به این دلیل که خدمات پلیس در جلوی دید عامه مردم قرار دارد، پیشگیری اجتماعی یکی از الویت‌های اساسی است و نقش جامعه و دانشگاه در این ارتباط بسیار اثرگذار است.

میرفیضی با اعلام اینکه در حوزه تولید امنیت دستگاه‌های زیادی نقش دارند، افزود: در این بخش انتظار داریم که فعالان رسانه‌ای نقش دستگاه‌ها را مطرح کنند.

وی ادامه داد: پلیس برنامه دارد که سطح تعاملات خودش را با اصحاب رسانه و دستگاه‌های استانی افزایش دهد و مبین این موضوع ارتباط گسترده پلیس با خبرنگاران و فعالان رسانه‌ای استان مازندران است./فارس

ارسال نظر

نام
پست الکترونیک
متن
captcha
ارسال