امروز : سه شنبه ۸ بهمن ۱۳۹۸ ساعت : ۱:۱۵ PM
حسن خیریانپور در نشست شورای اشتغال استان در ساری؛

بانک‌های مازندران امسال ۳۲۵ میلیارد تومان وام رونق تولید پرداخت کردند

پول+عبارت
    -     کد خبر: 40545
    -     تاريخ انتشار : ۱۳۹۸/۵/۱۹|۱۶:۰۹
معاون هماهنگی اقتصادی و توسعه منابع استاندار مازندران گفت که بانک‌های استان در سال‌ جاری به منظور تحقق رونق تولید ۳۲۵ میلیارد تومان تسهیلات به بنگاه‌های تولیدی پرداخت کردند.

عبارت:حسن خیریانپور روز شنبه در نشست شورای اشتغال استان در ساری افزود که در مجموع تاکنون ۱۷۷ واحد تولیدی و صنعتی مازندران تسهیلات بسته رونق را دریافت کرده اند.

وی با اعلام این که در راستای رونق تولید ، تملیک‌ واحدهای صنعتی از سوی بانک ها در مازندران  متوقف شده است، گفت: تاکنون ۷۰ واحد صنعتی تملیک شده از سوی بانک ها به مدار تولید برگشته اند.

خیریانپور مجموع بنگاههای تولیدی تملیک شده از سوی بانک ها به خاطر بدهی معوقه را حدود ۱۶۹ واحد اعلام کرد و افزود که در حال حاضر ۹۰ واحد از این تعداد در تملیک باقی مانده است.

وی با انتقاد از برخی آمار سازی واحدهای راکد صنعتی برنامه‌ اصلی استان را رونق تولید و خروج واحدها از رکود بیان کرد و گفت : استان در اجرای این برنامه موفق عمل کرده است.

عدم استقبال نهادهای حمایتی از تسهیلات اشتغال 

معاون استاندار مازندران همچنین از اختصاص ۸۰۰ میلیارد تومان تسهیلات اشتغال فراگیر و اشتغال روستایی به استان خبر داد و گفت که تاکنون در این بخش هم ۳۰۰ میلیارد تومان به طور کامل به متقاضیان پرداخت شد و مازندران در کشور در این حوزه مقام اول را دارد.

خیریانپور از عدم تمایل برای دریافت تسهیلات اشتغال روستایی اختصاص یافته به نهادهای حمایتی خبر داد و افزود: مبلغ اختصاص یافته به نهادهای حمایتی ۱۴۸ میلیارد تومان است که تاکنون حدود ۴۰ میلیارد تومان جذب شده است.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی مازندران هم در این جلسه از کمرنگ شدن نظارت بر نحوه هزینه کرد تسهیلات اشتغال روستایی انتقاد کرد و خواستار تشدید نظارت بر هزینه کرد این تسهیلات از سوی فرمانداری ها شد.

بر اساس گزارش مرکز آمار ایران نرخ بیکاری در مازندران در آخرین بررسی آماری ۱۰.۵ درصد اعلام شد./ایرنا

ارسال نظر

نام
پست الکترونیک
متن
captcha
ارسال
پربازدیدترین

وقتی دن کورلئونه باید برود جلو، بوق بزند! / دچار ویروس کرختی شده‌ایم

از اظهار ندامت خبرنگار به خاطر رای دادن به روحانی تا حمله شدید بنزینی به حسن نژاد

جیب خالی و پز عالی / چرا دیوار کوتاه CIS برای ما بلند است

لطفا به قانون و شعور مردم مازندران توهین نکنید! / مردم فریب این پروپاگاندا را نمیخورند / شک نکنید همین طرح باعث شکست شما خواهد شد

مدارک جنجالی و دردسر ساز مسئولین کشوری / از خاتمی و هاشمی تا رحیم مشایی و روحانی + عکس و جزئیات

دو نامزد قطعی اصلاح طلبان در استان کیستند / از رایزنی شیخ در شرق تا ترس از تکرار نفاق در نوشهر

قم با ۴۰ دقیقه در صدر است ، مازندرانی ها ۲۲ دقیقه در روز مطالعه می کنند / مردم اهل مطالعه اند ما بلد نیستیم نسخه بپیچیم / با اعلام این اعداد به مردم ظلم می کنیم / عرق شرم بر پیشانی مردم یا مسئولان؟

رئیس سازمان جنگل‌ها بازداشت شده است؟

یکی از نمایندگان فعلی ساری رای نمی‌آورد/ شايعه ردصلاحیت برای تخریب رقیب است

کدام مسئولان ارشد جمهوری اسلامی ایران ثروتشان را علنی کردند / از عباس آخوندی تا محمدباقر قالیباف

آرشیو