امروز : یکشنبه ۳ شهریور ۱۳۹۸ ساعت : ۵:۲۲ PM
احمد حسین زادگان:

پول گره‌گشا مشکل پسماند مازندران است

احمد حسین زادگان+عبارت
    -     کد خبر: 40626
    -     تاريخ انتشار : ۱۳۹۸/۵/۲۰|۱۶:۵۴
سرویس : جامعه >> شهری
استاندار مازندران با اعلام اینکه برای حل معضل پسماند، همه راهکارها را امتحان کردیم، گفت: مشکل پسماند مازندران با تامین اعتبار حل می‌شود.

عبارت:احمد حسین‌زادگان صبح امروز در جلسه شورای اداری مازندران با حضور حسینعلی امیر معاون پارلمانی رئیس جمهور برگزار شد، اظهار کرد: مشکل پسماند در حوزه استان بسیار جدی بوده و حل آن یک اولویت مطرح است.

وی با اعلام اینکه دولت بودجه‌ای برای اجرای این طرح پیش‌بینی کرده است، افزود: هزار میلیارد تومان برای حل پسماند کشور پیش‌بینی شده است، اگر این رقم محقق شود بر اساس قولی که وزارت کشور داده باید بیش از 50 درصد شامل حال استان شود که می‌تواند بخش زیادی از پسماند استان را حل کند.

استاندار مازندران با بیان اینکه حل مشکل پسماند استان نیاز به پول دارد، نیروگاه زباله نوشهر در آستانه بهره‌برداری قرار دارد، خاطر نشان کرد: برای ساماندهی پسماند استان هزار میلیارد تومان اعتبار نیاز است که برنامه‌ریزی کردیم که تاسیسات آن در 9 ناحیه ایجاد شود.

حسین‌زادگان در ارتباط با ساماندهی واحدهای مسکونی پس از سیل اخیر در استان، اظهار کرد: 7 هزار و 500 واحد مسکونی در مازندران آسیب دیدند که عملیات 4 هزار و 400 واحد تعمیری به اتمام رسیده است.

 وی با اعلام اینکه در حوزه احداثی 60 تا 70 درصد پیشرفت فیزیکی داشتیم، افزود: 25 واحد مسکونی احداثی به بهره‌برداری رسیده است و تا دو ماه آینده بقیه واحدها هم در اختیار مردم قرار می‌گیرد.

 استاندار مازندران با اعلام اینکه در پرداخت خسارت‌ها نیاز به توجه بیشتری داریم، گفت: نقاط رانشی استان بسیار زیاد است، 158 میلیارد تومان اعتبار اعلام شده که 50 درصد آن ابلاغ شده است.

وی در ارتباط با بحث تفویض اختیارات گفت: دولت 173 اختیار خویش را در سطح استان‌ها تفویض کرده و اگر زمینه‌ای ایجاد شود که این اختیارات در سطح شهرستان‌ها و بخش گسترش یابد تا حدودی مشکلات ما کمتر می‌شود.

حسین‌زادگان با اشاره به اقدامات انجام شده در بحث آزادسازی، گفت: ورود معاون پارلمانی مجلس در این زمینه کارگشا است.

وی اضافه کرد: بیش از 90 درصد امکانات حاشیه دریا رفاهی است که زمینه‌ای ایجاد شود در اختیار مردم قرار گیرد، مصوبه این طرح وجود دارد و در برنامه چهارم توسعه هم این موضوع پیش‌بینی شده است.

استاندار مازندران با اعلام اینکه در بحث آزادسازی نیاز به پول و اعتبار نداریم، گفت: مردم همین که بتوانند از ظرفیت دریا به صورت مناسب استفاده کنند، رضایت دارند./فارس

ارسال نظر

نام
پست الکترونیک
متن
captcha
ارسال