امروز : یکشنبه ۳ شهریور ۱۳۹۸ ساعت : ۶:۰۰ PM

یک طلا و یک برنز در انتظار کشتی گیران جوان مازندرانی

کشتی + عبارت
    -     کد خبر: 40690
    -     تاريخ انتشار : ۱۳۹۸/۵/۲۲|۱۴:۱۵
کشتی گیران مازندرانی برای کسب یک طلا و یک برنز، امروز در رقابتهای جهانی به روی تشک می روند.

عبارت : کشتی گیران مازندرانی برای کسب یک طلا و یک برنز، امروز در رقابتهای جهانی به روی تشک می روند.

 رقابت هاي كشتي آزاد جوانان قهرماني جهان از دیروز در استوني آغاز شد که در پنج وزن نخست این رقابتها ، 4 کشتی گیر مازندرانی به روی تشک رفتند که عباس فروتن به دیدار فینال راه یافت و  محمدصادق فيروزپور راهی دیدار رده بندی شد.

در وزن 97 كيلوگرم عباس فروتن پس از استراحت در دور نخست، در دور دوم با نتيجه 10 بر صفر رحمان روسيدانمو از چين را مغلوب كرد. وي در دور سوم و در مرحله يك چهارم نهايي مقابل ياروسلاو اسلاويكوسكي از بلاروس با نتيجه 13 بر 2 پيروز شد و به مرحله نيمه نهايي راه يافت. فروتن در اين مرحله با نتيجه 4 بر 2 از سد فيض اله آكتورك از تركيه گذشت و به ديدار فينال راه يافت. حریف وی در این دیدار یونگر باستیدا پومارس از کوبا است. فروتن برای تکرار طلای سال قبل خود، امروز به روی تشک می رود.

در وزن 70 كيلوگرم محمدصادق فيروزپور در دور نخست با نتيجه 11 بر صفر سيمون ووتكوفسكي از لهستان را از پيش رو برداشت. وي در دور دوم مقابل سنجر دوسجانوف از قزاقستان با نتيجه 6 بر يك پيروز شد. فيروز پور در دور بعد و در مرحله يك چهارم نهايي آرمان آندراسيان از ارمنستان را با نتيجه 2 بر يك شكست داد و به مرحله نيمه نهايي راه يافت. وي در اين مرحله مقابل واسيلي دياكون از مولداوي در يك كشتي نزديك با نتيجه 5 بر 5 مغلوب شد و به ديدار رده بندي رفت.

در وزن 57 كيلوگرم امير پرسته در دور نخست با نتيجه 12 بر صفر برايدن تود از كانادا را مغلوب كرد. وي در دور بعد با نتيجه 8 بر 7 مغلوب آديلان عسكراف از قزاقستان شد و با توجه به باخت این کشتی گیر ؛ پرسته از دور رقابتها کنار حذف شد. 

در وزن 79 كيلوگرم عبداله شيخ اعظمي پس از استراحت در دور نخست، در دور دوم با نتيجه 9 بر 5 مغلوب فاتح بنفردجلاه از الجزاير شد و با توجه به باخت این کشتی گیر ؛ شيخ اعظمي هم از دور رقابتها کنار رفت.

قرعه کشی پنج وزن دوم رقابت های کشتی آزاد جوانان قهرمانی جهان هم دیروز برگزار شد و دو کشتی گیر مازندرانی، حریفان خود را شناختند.

در وزن ۷۴ کیلوگرم که ۲۳ نفر حضور دارند محمد نخودی پس از استراحت در دور نخست، در دور دوم با داوود علیزالاف از بلاروس می رود و در صورت غلبه بر این حریف، در دور سوم با برنده کشتی میان نمایندگان آمریکا و روسیه مبارزه خواهد کرد.

در وزن ۱۲۵ کیلوگرم امیرحسین زارع پس از استراحت در دور نخست، در دور دوم با هوانس ماقاکیان از ارمنستان سرشاخ می شود. وی در صورت پیروزی در این دیدار، در دور سوم به مصاف برنده مبارزه میان نمایندگان کره جنوبی و مصر می رود. در این وزن ۱۸ کشتی گیر شرکت کرده اند.

مسابقات اوزان فوق، از ظهر امروز سه شنبه در شهر تالین استونی برگزار می شود./ خبرگزاری صدا و سیما

ارسال نظر

نام
پست الکترونیک
متن
captcha
ارسال