امروز : دوشنبه ۱۸ آذر ۱۳۹۸ ساعت : ۶:۰۴ AM

پیام استاندار مازندران به مناسبت روز ملی تشکل‌ها

حسین زادگان+عبارت
    -     کد خبر: 40691
    -     تاريخ انتشار : ۱۳۹۸/۵/۲۲|۱۱:۳۰
سرویس :
استاندار مازندران به مناسبت ۲۲ مردادماه روز ملی تشکل‌ها و مشارکت‌های اجتماعی پیامی صادر کرد.

عبارت : احمد حسین زادگان استاندار مازندران به مناسبت روز ملی تشکل‌ها و مشارکت‌های اجتماعی پیامی صادر کرد.


متن کامل این پیام به شرح زیر است:

تحقق پیشرفت و توسعه همه جانبه کشور‌ها مستلزم بهره گیری از استعداد، توان و حضور فعالانه و مطالبه گری مردم و مشارکت آن‌ها در ارتقاء و تکامل بیشتر جامعه است.

توسعه پایدار جوامع در تمامی عرصه‌ها میسر نمی‌گردد جز با همراهی سمن‌ها که برخاسته از بطن مردم هستند.

بهمین خاطر روز ۲۲ مرداد ماه توسط شورای فرهنگ عمومی شورای عالی انقلاب فرهنگی به نام روز تشکل‌ها و مشارکت اجتماعی نامگذاری شده است و پیگیری دولت تدبیر و امید در تحقق مطالبه سازمان‌های مردم نهاد برای نام گذاری روزی در تقویم ملی به نام این سازمان ها؛ نشان دهنده احترام و اعتقاد دولت به این مطالبه است تا نشانی باشد از لزوم همراهی و همیاری تشکل‌‏های مردمی و دولت به منظور تحقق راستین معنای مشارکت؛ مشارکتی که پیش‏ شرط اعتلای جوامع محلی و فضا‌های شهری است.

در مازندران نیز این مهم مدتی است برای جلب مشارکت مردم در پیشبرد امور با تقویت سمن‌ها و تشکل‌های مردم نهاد، عضویت فراگیر دانش آموزان در سمن‌ها و عزم راسخ برای ایجاد تشکل‌های مردم نهاد تخصصی آغاز شده است و می‌طلبد تا دستگاه‌ها و نهاد‌های فرهنگی، رسانه‌ها ورسانه ملی برای نهادینه سازی این امر موثر در جامعه، همه اهتمام، خلاقیت و تلاش خود را مبذول دارند.

این جانب؛ ضمن تبریک این روز به همه فعالان گمنام و پرتلاش سازمان‌های مردم نهاد و موسسات خیریه، برای تمامی کسانی که به رسم مکتب انسان ساز اسلام، با اندیشه نیک و پراکندن عطر همدلی یاریگر هم‌نوع هستند، آرزوی سلامتی و بهروزی دارم و از خداوند قادر متعال برای آنان توفیق بیش از پیش مسالت می‌نمایم.

امید است از طریق تعامل سازنده میان دولت و تشکل‌های مردمی بتوان سبب ساز پیوند هر چه بیشتر دولت و ملت شد و زمینه را برای نقش آفرینی سمن‌ها و مشارکت مردم در پیشبرد هر چه بهتر امور فراهم کرد./ باشگاه خبرنگاران جوان

ارسال نظر

نام
پست الکترونیک
متن
captcha
ارسال
پربازدیدترین

جیب خالی و پز عالی / چرا دیوار کوتاه CIS برای ما بلند است

لطفا به قانون و شعور مردم مازندران توهین نکنید! / مردم فریب این پروپاگاندا را نمیخورند / شک نکنید همین طرح باعث شکست شما خواهد شد

مدارک جنجالی و دردسر ساز مسئولین کشوری / از خاتمی و هاشمی تا رحیم مشایی و روحانی + عکس و جزئیات

دو نامزد قطعی اصلاح طلبان در استان کیستند / از رایزنی شیخ در شرق تا ترس از تکرار نفاق در نوشهر

قم با ۴۰ دقیقه در صدر است ، مازندرانی ها ۲۲ دقیقه در روز مطالعه می کنند / مردم اهل مطالعه اند ما بلد نیستیم نسخه بپیچیم / با اعلام این اعداد به مردم ظلم می کنیم / عرق شرم بر پیشانی مردم یا مسئولان؟

رئیس سازمان جنگل‌ها بازداشت شده است؟

یکی از نمایندگان فعلی ساری رای نمی‌آورد/ شايعه ردصلاحیت برای تخریب رقیب است

کدام مسئولان ارشد جمهوری اسلامی ایران ثروتشان را علنی کردند / از عباس آخوندی تا محمدباقر قالیباف

مهناز افشار از یاسین رامین طلاق گرفت

جنجال در جلسه شورای شهر ساری با اخراج نیروها توسط شهردار

آرشیو