امروز : دوشنبه ۱۸ آذر ۱۳۹۸ ساعت : ۶:۳۸ AM

اجازه ساخت‌وساز جدید در سواحل مازندران داده نمی‌شود

مهدی رازجویان+عبارت
    -     کد خبر: 40702
    -     تاريخ انتشار : ۱۳۹۸/۵/۲۲|۱۵:۴۵
سرویس : جامعه >> شهری
معاون عمرانی استاندار مازندران با اشاره به تصمیم جدی برای آزادسازی سواحل، گفت: به ویلاها و یا خانه‌های که در حاشیه سواحل قرار اجازه ساخت‌وساز داده نمی‌شود، اما برای نوسازی و تعمیرات مشکل ندارند.

عبارت: وی با اعلام اینکه طرح آزادسازی اراضی دولتی به صورت ویژه در دستور کار مسؤولان استانی قرار دارد، اظهار کرد: این موضوع مورد تاکید استاندار مازندران است.

معاون عمرانی استاندار مازندران اضافه کرد: 45 کیلومتر از اراضی دولتی باقیمانده که 20 کیلومتر آن قابلیت آزادسازی را ندارد.

 رازجویان با اعلام اینکه این مکان‌ها شامل کشتی‌سازی صدرا، بنادر و محل نیروهای‌های نظامی که در کنار سواحل هستند را شامل می‌شود، گفت: این ارگان‌ها با توجه به ماهیت کاری خودشان در کنار سواحل باید حضور داشته باشند.

وی با اعلام اینکه در سال 88 طرح ایجاد راه‌های آنتنی در حاشیه سواحل مصوب شده بود، افزود: در ساحل ساری نیاز به پنج راه دسترسی به سواحل داریم که دو محور در ساحل ساری ایجاد شده است.

معاون عمرانی استاندار مازندران بعد از آزادسازی نگهداری سواحل هم حائز اهمیت است، افزود: واگذاری به شهرداری‌ها در برنامه کاری قرار داشته و این ارگان‌ها سواحل واگذار شده را در اختیار سرمایه‌گذاران جز قرار دهند.

وی در ادامه با اشاره به تصمیم جدی برای آزادسازی سواحل، گفت:  به ویلاها و یا خانه‌های که در حاشیه سواحل قرار اجازه ساخت‌وساز ندهیم، اما برای نوسازی و تعمیرات مشکل ندارند.

رازجویان با اعلام اینکه سازمان عمران سواحل هنوز شکل نگرفته است، افزود: بررسی‌های قانونی جدی‌تر در این ارتباط باید انجام شود.

وی درباره بودجه و اعتبار برای آزادسازی سواحل گفت: در حال حاضر برای طرح‌های سالم‌سازی دریا از بودجه استان هزینه می‌کنیم، طرح‌های سالم‌سازی دریا تا زمانی که به صورت ملی نگاه نشود با مشکلات مواجه هستیم.

معاون عمرانی استاندار مازندران اضافه کرد: نگاه ملی نسبت به ایجاد زیرساخت در حاشیه دریا خزر باید ایجاد شود، ظرفیت‌های بسیاری مناسبی در حوزه دریایی خزر وجود دارد.

رازجویان خاطر نشان کرد: طرح سازمان عمران سواحل گره‌گشایی بسیاری از مشکلات موجود در حاشیه دریایی خزر است چرا که زمینه ایجاد رونق اقتصادی کنار سواحل خزر فراهم می‌شود./فارس

ارسال نظر

نام
پست الکترونیک
متن
captcha
ارسال
پربازدیدترین

جیب خالی و پز عالی / چرا دیوار کوتاه CIS برای ما بلند است

لطفا به قانون و شعور مردم مازندران توهین نکنید! / مردم فریب این پروپاگاندا را نمیخورند / شک نکنید همین طرح باعث شکست شما خواهد شد

مدارک جنجالی و دردسر ساز مسئولین کشوری / از خاتمی و هاشمی تا رحیم مشایی و روحانی + عکس و جزئیات

دو نامزد قطعی اصلاح طلبان در استان کیستند / از رایزنی شیخ در شرق تا ترس از تکرار نفاق در نوشهر

قم با ۴۰ دقیقه در صدر است ، مازندرانی ها ۲۲ دقیقه در روز مطالعه می کنند / مردم اهل مطالعه اند ما بلد نیستیم نسخه بپیچیم / با اعلام این اعداد به مردم ظلم می کنیم / عرق شرم بر پیشانی مردم یا مسئولان؟

رئیس سازمان جنگل‌ها بازداشت شده است؟

یکی از نمایندگان فعلی ساری رای نمی‌آورد/ شايعه ردصلاحیت برای تخریب رقیب است

کدام مسئولان ارشد جمهوری اسلامی ایران ثروتشان را علنی کردند / از عباس آخوندی تا محمدباقر قالیباف

مهناز افشار از یاسین رامین طلاق گرفت

جنجال در جلسه شورای شهر ساری با اخراج نیروها توسط شهردار

آرشیو