امروز : یکشنبه ۳ شهریور ۱۳۹۸ ساعت : ۵:۲۵ PM

برگزاری رزمایش مبارزه با مگس میوه در مازندران

درخت+عبارت
    -     کد خبر: 40713
    -     تاريخ انتشار : ۱۳۹۸/۵/۲۲|۱۶:۳۹
سخنگوی سازمان جهاد کشاورزی مازندران از برگزاری رزمایش مبارزه با مگس میوه مدیترانه‌ای خبر داد.

عبارت:مهدی خلیلی درباره برگزاری رزمایش مبارزه با مگس میوه مدیترانه‌ای به صورت همزمان در استان مازندران خبر داد و گفت: این رزمایش روز یکشنبه 27 مردادماه سال جاری به طور همزمان در تمامی شهرستان‌ها برگزار می‌شود.

وی اظهار کرد: جلسه فرماندهی رزمایش و عملیات صبح روز یکشنبه هفته آینده در سازمان جهاد کشاورزی مازندران برگزار و پس از آن عملیات رزمایش در باغ آقای موقر واقع در جاده دریا بعد از دانشگاه روزبهان انجام خواهد شد.

سخنگوی سازمان جهاد کشاورزی مازندران با بیان اینکه مگس میوه یکی از آفات مهم و خطرناک است که صدها گونه میزبان دارد، گفت: این آفت بیشتر به خرمالو، هلو، زردآلو، گلابی، گوجه، سیب، گیلاس، انار، انجیر و مرکبات حمله می‌کند.

خلیلی با اشاره به اینکه مگس میوه مدیترانه‌ای آفتی چند نسلی است و در شرایط مناسب می‌تواند در تمام طول سال زاد و ولد کند، ادامه داد: باغداران باید در کانون‌هایی که مگس میوه مشاهده شده است اقدام به طعمه ‌پاشی کنند.

وی خاطرنشان کرد: مگس میوه مدیترانه‌ای یکی از آفات مخرب جهانی است که نسبت به سایر گونه‌های مگس میوه دارای دامنه میزبانی وسیعی است و می‌تواند بیشترین خسارت را به بار آورد.

سخنگوی سازمان جهاد کشاورزی مازندران گفت: باغداران برای مبارزه غیرشیمیایی با این آفت نسبت به نصب کارت‌های زرد چسبنده و تله‌ها و انجام طعمه‌پاشی اقدام کنند./فارس

ارسال نظر

نام
پست الکترونیک
متن
captcha
ارسال