امروز : سه شنبه ۱۷ تیر ۱۳۹۹ ساعت : ۲:۰۹ PM

تخصیص ۲۵۰ میلیارد ریال بودجه برای تکمیل نیروگاه زباله‌سوز نوشهر

نیروگاه زباله سوز+عبارت
    -     کد خبر: 40865
    -     تاريخ انتشار : ۱۳۹۸/۵/۲۶|۱۳:۴۶
شهردار نوشهر گفت: دولت برای تکمیل نیروگاه زباله‌سوز این شهرستان ۲۵۰ میلیارد ریال اعتبار اختصاص داده است.

علی امانی: هم اکنون کارهای اداری برای دریافت این اعتبار در شهرداری در حال انجام است که به محض دریافت بخشی از آن بابت بدهی به پیمانکار پرداخت می شود و بقیه نیز صرف محوطه سازی، نصب چراغ های روشنایی ، ساخت اتاق های نگهبانی ، تصفیه خانه شیرابه ، ساماندهی زباله ها و نیز ایجاد سلول های دفن بهداشتی زباله خواهد شد.

وی روند پیشرفت فیزیکی این طرح در بخش ابنیه و تجهیزات را بیش از ۹۰ درصد اعلام کرد و گفت که طبق پیش بینی ها نیروگاه باید در بهمن ماه امسال به بهره برداری برسد.

شهردار نوشهر گفت که تاکنون برای ساخت این نیروگاه حدود ۸۵ میلیارد تومان هزینه شده که حدود ۵۰ میلیارد تومان آن از سوی دولت و بقیه نیز از محل سفر رهبری و  شهرداری تامین  و هزینه شده است.

روند ساخت نیروگاه نوشهر از ماه های پایانی سال گذشته و امسال به علت محدودیت های اعتباری طبق اظهار نظر پیمانکاران دچار مشکل شد و چند ماهی هم تعطیل شده بود.

پیش از این مسئولان استانی از جمله استاندار مازندران به همراه دیگر مسئولان استانی پیگیر تامین اعتبار مورد نیاز این نیروگاه بودند و چند مقام کشوری هم امسال از روند ساخت این نیروگاه بازدید کردند.

کار ساخت نیروگاه زباله سوز نوشهر از سال ۱۳۹۰ با هدف امحای مقدار ۲۰۰ تن زباله تولیدی در شهرستان های نوشهر، چالوس و کلاردشت و نیز تولید ۳ مگاوات برق در زمینی به مساحت حدود ۲ هکتار در عرصه طبیعی "پلنگ چال " این شهرستان آغاز شد و قرار بود به مدت ۲ سال به بهره برداری برسد.

نوشهر، چالوس و کلاردشت با جمعیتی دست کم ۲۵۰ هزار  نفر  جزو شهرستان های گردشگرپذیر غرب مازندران به علت برخورداری از موقعیت های ممتاز گردشگری نزدیکی دریا به جنگل ، آثار تاریخی فراوان در تمامی فصول به ویژه نیمه های نخست سال پذیرای میلیون ها مسافر و گردشگر است ./ایرنا

ارسال نظر

نام
پست الکترونیک
متن
captcha
ارسال
پربازدیدترین

وزیر آموزش و پرورش: در صورت ادامه تعطیلات، دانش آموزان مجازی آموزش می بینند

مردم در اولین مجلس گام دوم انقلاب به ائتلاف اصولگرایان اعتماد کردند/ این پیروزی شیرین و بزرگ را به رهبر معظم انقلاب اسلامی و همه منتخبین مردم تبریک می گوییم

وقتی دن کورلئونه باید برود جلو، بوق بزند! / دچار ویروس کرختی شده‌ایم

از اظهار ندامت خبرنگار به خاطر رای دادن به روحانی تا حمله شدید بنزینی به حسن نژاد

جیب خالی و پز عالی / چرا دیوار کوتاه CIS برای ما بلند است

لطفا به قانون و شعور مردم مازندران توهین نکنید! / مردم فریب این پروپاگاندا را نمیخورند / شک نکنید همین طرح باعث شکست شما خواهد شد

مدارک جنجالی و دردسر ساز مسئولین کشوری / از خاتمی و هاشمی تا رحیم مشایی و روحانی + عکس و جزئیات

دو نامزد قطعی اصلاح طلبان در استان کیستند / از رایزنی شیخ در شرق تا ترس از تکرار نفاق در نوشهر

قم با ۴۰ دقیقه در صدر است ، مازندرانی ها ۲۲ دقیقه در روز مطالعه می کنند / مردم اهل مطالعه اند ما بلد نیستیم نسخه بپیچیم / با اعلام این اعداد به مردم ظلم می کنیم / عرق شرم بر پیشانی مردم یا مسئولان؟

رئیس سازمان جنگل‌ها بازداشت شده است؟

آرشیو