امروز : شنبه ۳۰ شهریور ۱۳۹۸ ساعت : ۶:۳۵ AM

ضرورت تامین شکر مورد نیاز صنایع غذایی در مازندران

احمد مهدی زاده+عبارت
    -     کد خبر: 41012
    -     تاريخ انتشار : ۱۳۹۸/۵/۲۸|۱۷:۳۰
سرویس :
دبیر انجمن همگن صنایع غذایی و دارویی مازندران با تاکید بر ضرورت تامین نیازمندی‌های شکر مورد نیاز صنایع غذایی استان، گفت: واحدهای تولیدی کشور با وجود تحریم‌ها پای کار انقلاب اسلامی ایران هستند.

عبارت:احمد مهدی‌زاده پیش از ظهر امروز در جمع خبرنگاران اظهار کرد: خبرنگاران رسالت بسیار خطیری در سطح جامعه دارند و می‌توانند گره‌گشای بسیاری از مشکلات باشند.

وی با اشاره به نام سال رونق تولید که از سوی رهبر انقلاب اسلامی مطرح شده، گفت: کشورهای غربی به ویژه آمریکا بنا دارد که اقتصاد ما را به شدت دچار مشکل کند.

دبیر انجمن همگن صنایع غذایی و دارویی استان مازندران با اعلام اینکه ممکن است در حال حاضر با گرانی مواجه باشیم، افزود: کمبودی در صنایع غذایی نداشته و کیفت مواد تولیدی غذایی ما تغییر نکرده است.

وی با اعلام اینکه در سال جاری در ماه مبارک رمضان سازمان صمت از بنده درخواست کرده است که برنامه‌ریزی برای تامین شیر مورد نیاز استان را در دستور کار خویش قرار دهیم، تصریح کرد: تولید شیر بیشتر از نیاز استان در دستور کار قرار گرفته است و حتی با 200 تومان کمتر از قیمت تمام شده در بازار عرضه شده است.

مهدی‌زاده با اشاره به مشکلاتی که در صنایع شیر وجود دارد، افزود: تولید کنندگان لبنی شیر را با قیمت بالایی دریافت می‌کنند با این وجود نیازهای کشور را تامین کردیم.

وی با اعلام اینکه در سال جاری مهمترین مشکل ما تولید شکر بوده است، افزود: ماهیانه 7هزار و500 تن نیاز صنایع استان است و با دریافت سهمیه نیازهای صنایع را رفع کردیم.

دبیر انجمن همگن صنایع غذایی و دارویی استان مازندران یادآور شد: برای تامین روغن مورد نیاز ورود پیدا کردیم که مشکل واحدهای تولیدی را حل می‌کنیم.

وی ادامه داد: برای رفع مشکلات نیازمند همراهی مسؤولان و متولیان استانی هستیم.

مهدی‌زاده در ارتباط با استفاده از تکنولوژی‌های روز، بیان کرد: با عملیاتی کردن این موضوع بحث بیکاری نیروی انسانی مطرح می‌شود و با توجه به تحریم‌ها امکان واردات برخی از کالاهای مولد تولید تا حدودی مشکل است.

دبیر انجمن همگن صنایع غذایی و دارویی استان مازندران با اعلام اینکه در حال حاضر حاشیه سود محصولات تولیدی ما بین سه تا هفت درصد است، گفت: با وجود این مشکلات به دلیل علاقمندی به کشور حاضر به ترک جنگ اقتصادی با دشمن نیستیم./فارس

ارسال نظر

نام
پست الکترونیک
متن
captcha
ارسال