امروز : دوشنبه ۲۸ بهمن ۱۳۹۸ ساعت : ۷:۵۸ PM
آخرین اخبار:
در جلسه اول دادگاه متهمین جدید چه گذشت؟ / رد پای نماینده مجلس در پرونده متهمان جدید بانک سرمایه / خادم همچنان متواری است رئیس دامپزشکی کشور کل منطقه میانکاله را تا اطلاع ثانوی قرنطینه کرد معماهای ویروس کرونا / چرا دو خبرنگار در ووهان ناپدید شده‌اند؟ + تصاویر نامه جدید فیفا برای حضور زنان ایرانی در ورزشگاه‌ها نامه‌ای کوتاه درباره‌ی زنی که پدیده انتخابات مجلس در مازندران است؛ دکتر عالیه زمانی می‌تواند شگفتی‌ساز شود اگر... رئیس ستاد انتخابات مازندران: هم تخریب و هم سند زدن عملکرد دولت به نام خودشان در اکثر انتخابات وجود دارد / تخلفات تبلیغاتی کاندیداها در روند انتخابات تاثیرگذار نیست / فضای تبلیغات انتخابات مجلس در مازندران آرام است فعالیت ۲۲۰۰ زندانی در ۲۲۰ گروه تئاتر/ اجرای تئاتر خیابانی زنان زندانی برای نخستین بار خانه امن روح الله زم در پاریس کجا بود که لو رفت؟ + عکس ها خبر بد برای استقلال؛ مهاجمان الاهلی آمدند! هانی کرده از مرگ گریخت

وجود ۳۹ پروژه نیمه‌کاره کتابخانه‌ای در مازندران

آرزو ولی پور+عبارت
    -     کد خبر: 41013
    -     تاريخ انتشار : ۱۳۹۸/۵/۲۸|۱۷:۳۳
مدیرکل کتابخانه‌های عمومی مازندران گفت: کلنگ‌زنی‌های بی‌حساب سبب شده که اکنون۳۹ پروژه نیمه کاره در استان وجود داشته باشد، که در حال حاضر من باید پاسخگوی این پروژه‌ها باشم،

عبارت:

آرزو ولی‌پور صبح امروز در جلسه انجمن کتابخانه‌های عمومی این شهرستان با تبریک دهه ولایت و امامت به ویژه عید سعید غدیرخم، اظهار کرد: در سال گذشته 21 میلیارد و 500 میلیون تومان برای کتابخانه‌های عمومی‌ مازندران هزینه شد.

وی افزود: متاسفانه کلنگ‌زنی‌های بی‌حساب سبب شده تاکنون 39 پروژه نیمه‌کاره در استان داریم، که من باید پاسخگو باشم، با این حال در مدت تصدی تاکنون 8 پروژه که پیشرفت فیزیکی آن‌ها به 50 درصد رسیده بود را با کمک خیران به پایان رساندیم.

مدیرکل کتابخانه‌های عمومی مازندران با اشاره به سخنان فرماندار شهرستان نور در خصوص توجه بیشتر به کتابخانه‌های این شهرستان، گفت: مطالبات فرماندار به حق است، البته اقدامات خوبی در این مدت انجام شد و همه سعی و تلاش ما تسریع در پروژه‌هاست اما اختیار خانه‌های کتاب از یک تا چهار واحد در اختیار استان نیست و ویژه کتابداران کشور است در عین حال مصوبه انجمن کتابخانه‌های عمومی شهرستان نور را به مسؤولانکشوری اعلام می‌کنیم.

معاون فرماندار شهرستان نور نیز در این جلسه با تبریک دهه ولایت و امامت اظهار کرد: حق و سهم نیم درصدی کتابخانه‌ها در هر شهر به کتابخانه موجود در همان شهر پرداخت می‌شود.

رقیه صفری افزود: با توجه به وسعت، جمعیت و تعدد شهر در شهرستان نور، لزوم توجه ویژه استان به این شهرستان ضروری است و نباید با شهرستان‌های تک شهر و یا دارای یک تا دو بخش مقایسه شود.

وی با تاکید بر ساماندهی کتابخانه و بوستان کتاب، کتابخانه عمومی شهر رویان، خواستار تسریع در اقدامات و حصول نتیجه منطقی شد.

احمد مهدوی سرپرست شهرداری رویان در این جلسه با اشاره به واگذاری 13 هزار متر زمین در قبل از انقلاب(سال 55) به وزارت فرهنگ و هنر وقت با تعیین شرایط خاص از جمله احداث بوستان کتاب و ... اظهار کرد: با توجه با گذشت سالیان طولانی و عدم اجرای تعهدات لازم شهرداری خواهان جابجایی مکان کتابخانه با واگذاری زمین و احداث کتابخانه در سطح هزار متر مربع در منطقه‌ای از شهر و باز پس گیری زمین کتابخانه فعلی برای کاربری بهینه‌تر با توجه به موقعیت مکانی شد.

رئیس اداره کتابخانه‌های عمومی شهرستان نور نیز در این جلسه، اظهار کرد: از ابتدای سال تا کنون در بحث عمرانی، فرهنگی و کتابخانه‌ای فعالیت‌های زیادی صورت گرفت.

سیدبزرگ حسینی افزود: کتابخانه‌عمومی شهرستان نور 3 هزار و 565 عضو فعال دارد که 853 عضو جدید هستند و تعداد مراجعان نیز یک‌هزار و 280 نفر افزایش داشت.

وی با اشاره به افزایش 317 کتاب دریافتی بیان کرد: اکنون 96 هزار و 427 نسخه کتاب در 70 هزار و964 عنوان در 6 کتابخانه شهری و روستایی شهرستان موجود است.

این مسوول برگزاری 12 نشست کتاب‌خوان، 23 عنوان نمایشگاه کتاب، قصه خوانی، نقاشی، نشست و معرفی کتاب، داستان نویسی، برگزاری جشنواره رضوی با حضور 2 هزار و 400 شرکت کننده در شهرستان آمل و تقدیر از برگزیدگان جشنواره رضوی را از اقدامات کتابخانه‌های عمومی شهرستان نور ذکر کرد.

 حسینی از منظور کردن 500 میلیون تومان اعتبار، 400 میلیون تومان برای تکمیل کتابخانه ایزدشهر و 100 میلیون تومان برای تکمیل کتابخانه آلش رود در کمیته برنامه‌ریزی شهرستان خبر داد.

رئیس اداره کتابخانه‌های عمومی شهرستان نور در پایان با اشاره به نیازمندی‌های شهرستان در حوزه کتاب و کتاب‌خوانی گفت: 3 روستای بالای 3 هزار نفر جمعیت در شهرستان نور، همچنین در 2 نقطه از شهر نور نیازمند احداث کتابخانه است و برخی کتابخانه‌ها نیز نیازمند تجهیز کتاب‌های مرجع و تجهیزات اداری هستند.

معاون مدیرکل کتابخانه‌های عمومی مازندران نیز در این جلسه از هزینه 185 میلیون تومانی در سال گذشته در شهرستان نور خبر داد و اظهار کرد: دستگاه مجری احداث کتابخانه عمومی ایزدشهر از راه و شهرسازی به بسیج سازندگی با اعتبار مصوب 400 میلیون تومان، تغییر و مقرر شد این کتابخانه تا پایان سال تکمیل شود.

سید احسان موسوی افزود: این پروژه از سال 90 تا کنون به دلیل عدم تعهدات دستگاه مجری تنها 25 درصد پیشرفت دارد و به همین دلیل پیمان‌کار ماده 48 شد.

وی گفت: مجموع بدهی شهرداری‌های شهرستان نور به کتابخانه‌های عمومی قریب به 600 میلیون تومان است.

فرماندار شهرستان نور نیز در این جلسه اظهار کرد: در بحث کتابخانه‌های شهرستان دچار روزمرگی هستیم و از وضعیت پروژه‌ها راضی نیستم زیرا ماده 48 کردن پیمان‌کار مشکلی از رکود پروژه حل و رفع نمی‌کند.

علی شادمان افزود: این قابل قبول نیست که پروژه‌ای با هشت سال سابقه کلنگ‌زنی تنها 25 درصد پیشرفت داشته باشد، در حوزه شهرستان نور همه نوع همکاری شد اما اتفاق خاصی نیفتاد، نمی‌شود از حوزه کتاب و فرهنگ به راحتی گذشت، از شهرداران هم نمی‌پذیرم حق و سهم کتابخانه‌ها را واریز نکنند.

وی در پایان گفت: ساختمانی که برای استراحت رایگان عده‌ای خاص در نظر گرفته شده را برای نفع اقتصادی کتابخانه‌های شهرستان نور در نظر گرفته و با درصدی تخفیف به مهمانان اجاره داده شود تا درآمد حاصله صرف کتابخانه‌های عمومی شهرستان شود./فارس

ارسال نظر

نام
پست الکترونیک
متن
captcha
ارسال
آخرین اخبار

در جلسه اول دادگاه متهمین جدید چه گذشت؟ / رد پای نماینده مجلس در پرونده متهمان جدید بانک سرمایه / خادم همچنان متواری است

رئیس دامپزشکی کشور کل منطقه میانکاله را تا اطلاع ثانوی قرنطینه کرد

معماهای ویروس کرونا / چرا دو خبرنگار در ووهان ناپدید شده‌اند؟ + تصاویر

نامه جدید فیفا برای حضور زنان ایرانی در ورزشگاه‌ها

نامه‌ای کوتاه درباره‌ی زنی که پدیده انتخابات مجلس در مازندران است؛ دکتر عالیه زمانی می‌تواند شگفتی‌ساز شود اگر...

رئیس ستاد انتخابات مازندران: هم تخریب و هم سند زدن عملکرد دولت به نام خودشان در اکثر انتخابات وجود دارد / تخلفات تبلیغاتی کاندیداها در روند انتخابات تاثیرگذار نیست / فضای تبلیغات انتخابات مجلس در مازندران آرام است

فعالیت ۲۲۰۰ زندانی در ۲۲۰ گروه تئاتر/ اجرای تئاتر خیابانی زنان زندانی برای نخستین بار

خانه امن روح الله زم در پاریس کجا بود که لو رفت؟ + عکس ها

خبر بد برای استقلال؛ مهاجمان الاهلی آمدند!

هانی کرده از مرگ گریخت

آرشیو
پربازدیدترین

وقتی دن کورلئونه باید برود جلو، بوق بزند! / دچار ویروس کرختی شده‌ایم

از اظهار ندامت خبرنگار به خاطر رای دادن به روحانی تا حمله شدید بنزینی به حسن نژاد

جیب خالی و پز عالی / چرا دیوار کوتاه CIS برای ما بلند است

لطفا به قانون و شعور مردم مازندران توهین نکنید! / مردم فریب این پروپاگاندا را نمیخورند / شک نکنید همین طرح باعث شکست شما خواهد شد

مدارک جنجالی و دردسر ساز مسئولین کشوری / از خاتمی و هاشمی تا رحیم مشایی و روحانی + عکس و جزئیات

دو نامزد قطعی اصلاح طلبان در استان کیستند / از رایزنی شیخ در شرق تا ترس از تکرار نفاق در نوشهر

قم با ۴۰ دقیقه در صدر است ، مازندرانی ها ۲۲ دقیقه در روز مطالعه می کنند / مردم اهل مطالعه اند ما بلد نیستیم نسخه بپیچیم / با اعلام این اعداد به مردم ظلم می کنیم / عرق شرم بر پیشانی مردم یا مسئولان؟

رئیس سازمان جنگل‌ها بازداشت شده است؟

یکی از نمایندگان فعلی ساری رای نمی‌آورد/ شايعه ردصلاحیت برای تخریب رقیب است

کدام مسئولان ارشد جمهوری اسلامی ایران ثروتشان را علنی کردند / از عباس آخوندی تا محمدباقر قالیباف

آرشیو