امروز : دوشنبه ۲۸ بهمن ۱۳۹۸ ساعت : ۶:۳۳ PM
آخرین اخبار:
در جلسه اول دادگاه متهمین جدید چه گذشت؟ / رد پای نماینده مجلس در پرونده متهمان جدید بانک سرمایه / خادم همچنان متواری است رئیس دامپزشکی کشور کل منطقه میانکاله را تا اطلاع ثانوی قرنطینه کرد معماهای ویروس کرونا / چرا دو خبرنگار در ووهان ناپدید شده‌اند؟ + تصاویر نامه جدید فیفا برای حضور زنان ایرانی در ورزشگاه‌ها نامه‌ای کوتاه درباره‌ی زنی که پدیده انتخابات مجلس در مازندران است؛ دکتر عالیه زمانی می‌تواند شگفتی‌ساز شود اگر... رئیس ستاد انتخابات مازندران: هم تخریب و هم سند زدن عملکرد دولت به نام خودشان در اکثر انتخابات وجود دارد / تخلفات تبلیغاتی کاندیداها در روند انتخابات تاثیرگذار نیست / فضای تبلیغات انتخابات مجلس در مازندران آرام است فعالیت ۲۲۰۰ زندانی در ۲۲۰ گروه تئاتر/ اجرای تئاتر خیابانی زنان زندانی برای نخستین بار خانه امن روح الله زم در پاریس کجا بود که لو رفت؟ + عکس ها خبر بد برای استقلال؛ مهاجمان الاهلی آمدند! هانی کرده از مرگ گریخت
مدیرکل دفتر امور شهری استانداری مازندران مطرح کرد:

تولید ۶۲۰۰ تن زباله ایام طی تعطیلات در مازندران

زباله خزر
    -     کد خبر: 41019
    -     تاريخ انتشار : ۱۳۹۸/۵/۲۸|۱۷:۵۱
سرویس :
مدیرکل دفتر امور شهری استانداری مازندران گفت: میزان زباله تولیدی مازندران در ایام پیک سفر به پنج هزار و ۱۰۰ تا ۶۲۰۰ تن افزایش می یابد.

عبارت: سید محمد تاکامی پیش ازظهر دوشنبه در نشست با خبرنگاران میانگین تولید زباله در استان را حدود یک کیلوگرم در روز اعلام کرد و آن را از میانگین تولید زباله در مناطق توسعه یافته بیشتر دانست و گفت: روزانه سه هزار و ۱۰۰ تا سه هزار و ۲۰۰ تن زباله در استان تولید می شود.

وی با بیان اینکه زباله تولیدی در ۲۸ مرکز دفن زبالع دپو می شود که مطلوب و مورد رضایت نیست گفت: همزمان با سفر مسافران، میزان تولید زباله به طور متوسط بین ۷۰ تا ۱۰۰ درصد بیشتر می شود و بین پنج هزار و ۱۰۰ تا ۶۲۰۰ تن زباله در استان جمع آوری می شود.

وی با عنوان اینکه بخش اعظم زباله تولیدی در استان مربوط به مسافران غیربومی در استان است به شرایط اقلیمی استان اشاره و اضافه کرد: سطح آب در جلگه بسیار بالا است و امکان آلودگی آبهای زیرزمینی وجود دارد و در نقاط کوهستانی نیز که سرچشمه رودخانه ها هستند، دفن زباله در طبیعت اثرات زیانباری دارد.

تاکامی با اشاره به اینکه دفن زباله در استان حساسیت های زیادی دارد گفت: در حال حاضر ۹ مرکز و منطقه پیش بینی شده تا با ساخت سامانه ها، زباله به کود و انرژی تبدیل شود و این زون بندی ها در مناطق مختلف استان است.

مدیرکل دفتر شهری استانداری مازندران یاداور شد: در طرح جامع پسماند، ۴۰ درصد زباله های کارخانه های کمپوست به کارخانه های زباله سوز منتقل می شود.

وی با بیان اینکه تاکنون ۸۰ میلیارد تومان برای ساخت زباله سوز در ساری صرف شده است یادآور شد: علاوه براین کارخانه زباله سوزی در نوشهر در حال ساخت است و کارخانه ساری عملیات ابنیه آن ۴۰ درصد پیشرفت فیزیکی دارد و ۸۵ درصد تجهیزات آن خریداری و وارد شده است.

تاکامی با اشاره به اینکه نصب تجهیزات کارخانه زباله سوز ساری در دست انجام است تصریح کرد: ۱۰۰ میلیارد تومان برای ساخت و تکمیل زباله سوز ساری اعتبار پیش بینی شده است و قرار/مهر

ارسال نظر

نام
پست الکترونیک
متن
captcha
ارسال
آخرین اخبار

در جلسه اول دادگاه متهمین جدید چه گذشت؟ / رد پای نماینده مجلس در پرونده متهمان جدید بانک سرمایه / خادم همچنان متواری است

رئیس دامپزشکی کشور کل منطقه میانکاله را تا اطلاع ثانوی قرنطینه کرد

معماهای ویروس کرونا / چرا دو خبرنگار در ووهان ناپدید شده‌اند؟ + تصاویر

نامه جدید فیفا برای حضور زنان ایرانی در ورزشگاه‌ها

نامه‌ای کوتاه درباره‌ی زنی که پدیده انتخابات مجلس در مازندران است؛ دکتر عالیه زمانی می‌تواند شگفتی‌ساز شود اگر...

رئیس ستاد انتخابات مازندران: هم تخریب و هم سند زدن عملکرد دولت به نام خودشان در اکثر انتخابات وجود دارد / تخلفات تبلیغاتی کاندیداها در روند انتخابات تاثیرگذار نیست / فضای تبلیغات انتخابات مجلس در مازندران آرام است

فعالیت ۲۲۰۰ زندانی در ۲۲۰ گروه تئاتر/ اجرای تئاتر خیابانی زنان زندانی برای نخستین بار

خانه امن روح الله زم در پاریس کجا بود که لو رفت؟ + عکس ها

خبر بد برای استقلال؛ مهاجمان الاهلی آمدند!

هانی کرده از مرگ گریخت

آرشیو
پربازدیدترین

وقتی دن کورلئونه باید برود جلو، بوق بزند! / دچار ویروس کرختی شده‌ایم

از اظهار ندامت خبرنگار به خاطر رای دادن به روحانی تا حمله شدید بنزینی به حسن نژاد

جیب خالی و پز عالی / چرا دیوار کوتاه CIS برای ما بلند است

لطفا به قانون و شعور مردم مازندران توهین نکنید! / مردم فریب این پروپاگاندا را نمیخورند / شک نکنید همین طرح باعث شکست شما خواهد شد

مدارک جنجالی و دردسر ساز مسئولین کشوری / از خاتمی و هاشمی تا رحیم مشایی و روحانی + عکس و جزئیات

دو نامزد قطعی اصلاح طلبان در استان کیستند / از رایزنی شیخ در شرق تا ترس از تکرار نفاق در نوشهر

قم با ۴۰ دقیقه در صدر است ، مازندرانی ها ۲۲ دقیقه در روز مطالعه می کنند / مردم اهل مطالعه اند ما بلد نیستیم نسخه بپیچیم / با اعلام این اعداد به مردم ظلم می کنیم / عرق شرم بر پیشانی مردم یا مسئولان؟

رئیس سازمان جنگل‌ها بازداشت شده است؟

یکی از نمایندگان فعلی ساری رای نمی‌آورد/ شايعه ردصلاحیت برای تخریب رقیب است

کدام مسئولان ارشد جمهوری اسلامی ایران ثروتشان را علنی کردند / از عباس آخوندی تا محمدباقر قالیباف

آرشیو