امروز : چهارشنبه ۳۰ بهمن ۱۳۹۸ ساعت : ۷:۱۳ PM

قائم‌شهر مهیای میزبانی کشتی دانشجویان دانشگاه آزاد با حضور ۲۰۰ ورزشکار

کشتی+عبارت
    -     کد خبر: 41226
    -     تاريخ انتشار : ۱۳۹۸/۶/۳|۱۶:۴۵
مسابقات قهرمانی کشتی آزاد دانشجویان دانشگاه آزاد کشور از امروز با حضور ۲۰۰ ورزشکار دانشجوی کشور در قائم‌شهر آغاز شد.

عبارت:توسعه زیرساخت‌های علم و فناوری در سال‌های پس از پیروزی انقلاب به رشد و نمو مطلوبی رسیده است. به نوعی که اکنون سرانه فضاهای فرهنگی و ورزشی در بسیاری از مراکز علمی و دانشگاهی کشور از سایر مراکز فرهنگی و ورزشی کشور بیشتر است.

یکی از نهادهای تاثیرگذار در ارتقا فضاهای دانشگاهی، ورزشی و فرهنگی که به دستور معمار کبیر انقلاب تاسیس شده، دانشگاه آزاد اسلامی بوده است. بر اساس اعلام مسئولان دانشگاه آزاد اسلامی، هم اکنون 1.5 میلیون متر مربع فضای ورزشی در دانشگاه‌های آزاد اسلامی سراسر کشور ایجاد شده است.

اکنون مراکز دانشگاهی دانشگاه آزاد در فصل تابستان میزبان دانشجویان و اساتید سراسر کشور برای برپایی رویدادهای بزرگ ورزشی و فرهنگی است. یکی از فضاهای موفق و پیشتاز در برپایی مسابقات ورزشی، دانشگاه آزاد اسلامی واحد قائم‌شهر بوده که به عنوان نخستین و بزرگ‌ترین دانشگاه آزاد اسلامی شمال کشور در عرصه علم آموزی به آینده‌سازان این مرز و بوم نیز به ارتقا رشته‌های ورزشی در سطوح بالا روی آورده است.

هم اکنون بسیاری از قهرمانان المپیک و جهانی در رشته‌های مختلف ورزشی نظیر کشتی، وزنه‌برداری، بوکس، کاراته، تکواندو و سایر رشته‌های ورزشی از دانشجویان این واحد دانشگاهی هستند که از امروز میزبان مسابقات قهرمانی کشتی آزاد دانشجویان دانشگاه آزاد اسلامی کشور تا پنجم شهریور ماه است.

رضا محمودپور، مدیر روابط عمومی و فرهنگی و سخنگوی دانشگاه آزاد اسلامی واحد قائم‌شهر درباره این مسابقات به تسنیم گفت: از دوم تا پنجم شهریور با حضور بیش از 200 ورزشکار از 14 استان کشور، مسابقات کشتی در سالن ورزشی چند منظوره شهدا دانشگاه آزاد اسلامی قائم‌شهر برگزار می‌شود.

وی اضافه کرد: این دوره از مسابقات با گرامی‌داشت یاد و خاطره شهدای منطقه کلاگرمحله و دیوکلا شهرستان قائم‌شهر با حضور پیشکسوتان این رشته و میهمانان استانی و شهرستانی برگزار می‌شود.

محمودپور عنوان کرد: مازندران, اصفهان, خوزستان, تهران, سمنان, کرمانشاه, البرز, سیستان و بلوچستان, گیلان, کردستان, قزوین, گلستان, خراسان شمالی تیم‌های حاضر در این مسابقات هستند که با 10 ورزشکار، یک مربی و یک سرپرست در این دوره از مسابقات حضور دارند.

وی تصریح کرد: ورزشکاران در اوزان‌ 57، 61، 65، 70،  74، 86، 92، 97 و 125 کیلوگرم با‌ یکدیگر به رقابت می‌پردازند. دانشگاه آزاد اسلامی واحد قائم‌شهر با داشتن ظرفیت‌های بالای ورزشی و مجتمعی بزرگ با تمام امکانات از واحد‌های عالی در بخش ورزش در سطح کشور به‌شمار می‌رود.

وجود 1.5 میلیون متر مربع فضای ورزشی در دانشگاه آزاد

کمال جوانمرد، مدیرکل تربیت بدنی دانشگاه آزاد اسلامی نیز در گفت‌وگو با تسنیم با بیان اینکه 1.5 میلیون متر مربع فضای ورزشی در دانشگاه آزاد اسلامی داریم، تصریح کرد: فضاهای ورزشی در 327 مکان ورزشی دانشگاه آزاد جانمایی شده و اکنون دو برابر فضای ورزشی دانشگاه‌های دولتی برای دانشگاه آزاد فضای ورزشی ایجاد شده است.

وی با اعلام اینکه سرانه فضای ورزشی هر دانشجو در دانشگاه آزاد 1.36 سانتیمتر مربع است، گفت: 190 دانشگاه آزاد اسلامی سراسر کشور رشته‌های تربیت بدنی و علوم ورزشی را برای 52 هزار دانشجو مقاطع کاردانی تا دکترا ارائه می‌دهند.

جوانمرد با بیان اینکه دانشگاه آزاد اسلامی در بخش نیروی انسانی و نرم افزاری نیز موفق بوده است، تصریح کرد: مزیت دانشگاه آزاد اسلامی نسبت به سایر دانشگاه‌ها در این است که 80 هزار دانشجوی سما مورد استعدادیابی رشته‌های ورزشی قرار گرفتند.

مدیرکل تربیت بدنی دانشگاه آزاد اسلامی با اشاره به اینکه مدارس تخصصی ورزش و آکادمی‌های ورزشی در دانشگاه آزاد ایجاد کردیم، گفت: استعدادیابی و شناسایی ورزشکاران حرفه ای از سطح مبتدی تا بالاتر از دلایل ایجاد آکادمی‌های تخصصی ورزشی در دانشگاه آزاد است./تسنیم

ارسال نظر

نام
پست الکترونیک
متن
captcha
ارسال
پربازدیدترین

وقتی دن کورلئونه باید برود جلو، بوق بزند! / دچار ویروس کرختی شده‌ایم

از اظهار ندامت خبرنگار به خاطر رای دادن به روحانی تا حمله شدید بنزینی به حسن نژاد

جیب خالی و پز عالی / چرا دیوار کوتاه CIS برای ما بلند است

لطفا به قانون و شعور مردم مازندران توهین نکنید! / مردم فریب این پروپاگاندا را نمیخورند / شک نکنید همین طرح باعث شکست شما خواهد شد

مدارک جنجالی و دردسر ساز مسئولین کشوری / از خاتمی و هاشمی تا رحیم مشایی و روحانی + عکس و جزئیات

دو نامزد قطعی اصلاح طلبان در استان کیستند / از رایزنی شیخ در شرق تا ترس از تکرار نفاق در نوشهر

قم با ۴۰ دقیقه در صدر است ، مازندرانی ها ۲۲ دقیقه در روز مطالعه می کنند / مردم اهل مطالعه اند ما بلد نیستیم نسخه بپیچیم / با اعلام این اعداد به مردم ظلم می کنیم / عرق شرم بر پیشانی مردم یا مسئولان؟

رئیس سازمان جنگل‌ها بازداشت شده است؟

یکی از نمایندگان فعلی ساری رای نمی‌آورد/ شايعه ردصلاحیت برای تخریب رقیب است

کدام مسئولان ارشد جمهوری اسلامی ایران ثروتشان را علنی کردند / از عباس آخوندی تا محمدباقر قالیباف

آرشیو