امروز : شنبه ۱۷ خرداد ۱۳۹۹ ساعت : ۱۱:۵۸ PM

تولید سالانه ۷ میلیون تن تولیدات کشاورزی در مازندران

نشست + عبارت
    -     کد خبر: 41308
    -     تاريخ انتشار : ۱۳۹۸/۶/۷|۱۴:۰۱
سرویس :
معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استاندار مازندران گفت: مازندران با تولید سالانه ۷ میلیون تن تولیدات کشاورزی در تولید ۱۴ محصول رتبه اول کشور را دارد.

عبارت : حسن خیریانپور معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استاندار مازندران در گردهمایی روسای موسسات آموزش عالی کشاورزی و منابع طبیعی کشور با اشاره به جایگاه ویژه این استان در تولید محصولات کشاورزی، دامی و شیلاتی گفت: برای قدم برداشتن در حوزه صادرات این محصولات برنامه‌های ویژه‌ای در دستور کار قرار دارد.


او با بیان اینکه بیش از ۱۰۰ نوع محصول کشاورزی در مازندران کشت می‌شود، افزود: مازندران با تولید سالانه ۷ میلیون تن تولیدات کشاورزی در تولید ۱۴ محصول رتبه اول کشور را دارد.


خیریانپور با بیان اینکه اینکه محصولات استان قابلیت صادراتی دارد، گفت: برای این منظور ایجاد پایانه‌های صادراتی تخصصی در این استان کلید خورده است که هم اکنون پایانه صادراتی ماهیان خاویاری پیشرفت ۷۰ درصدی دارد.


معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استاندار مازندران از ایجاد مرکز لجستیک صادرات کشاورزی مازندران در جویبار، راه اندازی مرحله اول پایانه صادرات برنج کشور در آمل و ایجاد پایانه گل و گیاه در غرب مازندران به عنوان دیگر برنامه‌های زیرساختی برای صادرات تولیدات استان یاد کرد.


او از سوق دادن یک درصد بودجه پژوهشی مازندران به سمت شناسایی و رفع مشکلات استان خبر داد و افزود: در همین راستا طرح تحقیقاتی پرورش میگو از سوی مرکز تحقیقات دریای خزر انجام شد.


خیریانپور، تهیه سند مرکبات با رویکرد شناسایی ارقام مناسب، صنایع تبدیلی، سورتینگ و تجاری سازی را از دیگر اقدامات در حال انجام از محل این بودجه معرفی کرد./ باشگاه خبرنگاران جوان

ارسال نظر

نام
پست الکترونیک
متن
captcha
ارسال
پربازدیدترین

وزیر آموزش و پرورش: در صورت ادامه تعطیلات، دانش آموزان مجازی آموزش می بینند

مردم در اولین مجلس گام دوم انقلاب به ائتلاف اصولگرایان اعتماد کردند/ این پیروزی شیرین و بزرگ را به رهبر معظم انقلاب اسلامی و همه منتخبین مردم تبریک می گوییم

وقتی دن کورلئونه باید برود جلو، بوق بزند! / دچار ویروس کرختی شده‌ایم

از اظهار ندامت خبرنگار به خاطر رای دادن به روحانی تا حمله شدید بنزینی به حسن نژاد

جیب خالی و پز عالی / چرا دیوار کوتاه CIS برای ما بلند است

لطفا به قانون و شعور مردم مازندران توهین نکنید! / مردم فریب این پروپاگاندا را نمیخورند / شک نکنید همین طرح باعث شکست شما خواهد شد

مدارک جنجالی و دردسر ساز مسئولین کشوری / از خاتمی و هاشمی تا رحیم مشایی و روحانی + عکس و جزئیات

دو نامزد قطعی اصلاح طلبان در استان کیستند / از رایزنی شیخ در شرق تا ترس از تکرار نفاق در نوشهر

قم با ۴۰ دقیقه در صدر است ، مازندرانی ها ۲۲ دقیقه در روز مطالعه می کنند / مردم اهل مطالعه اند ما بلد نیستیم نسخه بپیچیم / با اعلام این اعداد به مردم ظلم می کنیم / عرق شرم بر پیشانی مردم یا مسئولان؟

رئیس سازمان جنگل‌ها بازداشت شده است؟

آرشیو