امروز : دوشنبه ۲۸ بهمن ۱۳۹۸ ساعت : ۸:۰۰ PM
آخرین اخبار:
در جلسه اول دادگاه متهمین جدید چه گذشت؟ / رد پای نماینده مجلس در پرونده متهمان جدید بانک سرمایه / خادم همچنان متواری است رئیس دامپزشکی کشور کل منطقه میانکاله را تا اطلاع ثانوی قرنطینه کرد معماهای ویروس کرونا / چرا دو خبرنگار در ووهان ناپدید شده‌اند؟ + تصاویر نامه جدید فیفا برای حضور زنان ایرانی در ورزشگاه‌ها نامه‌ای کوتاه درباره‌ی زنی که پدیده انتخابات مجلس در مازندران است؛ دکتر عالیه زمانی می‌تواند شگفتی‌ساز شود اگر... رئیس ستاد انتخابات مازندران: هم تخریب و هم سند زدن عملکرد دولت به نام خودشان در اکثر انتخابات وجود دارد / تخلفات تبلیغاتی کاندیداها در روند انتخابات تاثیرگذار نیست / فضای تبلیغات انتخابات مجلس در مازندران آرام است فعالیت ۲۲۰۰ زندانی در ۲۲۰ گروه تئاتر/ اجرای تئاتر خیابانی زنان زندانی برای نخستین بار خانه امن روح الله زم در پاریس کجا بود که لو رفت؟ + عکس ها خبر بد برای استقلال؛ مهاجمان الاهلی آمدند! هانی کرده از مرگ گریخت
اختصاصی عبارت
بررصی صلاحیت علی اصغر مونسان در صحن علنی مجلس؛

آقای مونسان تجربه، تعهد و تخصص لازم را دارد/برخی آثار باستانی در زمان مسئولیت مونسان به مرغداری و دامداری تبدیل شده‌اند.

مجلس+عبارت
    -     کد خبر: 41487
    -     تاريخ انتشار : ۱۳۹۸/۶/۱۲|۱۶:۳۰
سرویس : سیاست >> مجلس
علی اصغر مونسان از سوی رئیس جمهور برای تصدی پست وزارت میراث فرهنگی،صنایع دستی و گردشگری معرفی شد در این راستا تعدادی از نمایندگان مجلس در جلسه علنی امروز با موضوع بررسی صلاحیت وزرای پیشنهادی به بیان نظرات خود پیرامون این گزینه پرداختند.

عبارت - گروه سیاسی: علی اصغر مونسان از سوی رئیس جمهور برای تصدی پست وزارت میراث فرهنگی،صنایع دستی و گردشگری معرفی شد در این راستا تعدادی از نمایندگان مجلس در جلسه علنی امروز با موضوع بررسی صلاحیت وزرای پیشنهادی به بیان نظرات خود پیرامون این گزینه پرداختند.

اولین سخنرانی مربوط به پروانه سلحشوری نماینده مردم تهران  در مخالفت با انتصاب مونسان بود.

نماینده مردم تهران در مجلس با اشاره به برنامه‌های وزیر پیشنهادی میراث فرهنگی گفت: آمارهای ارائه شده وزیر پیشنهادی میراث فرهنگی بعضاً مخدوش و بدون پشتوانه هستند.

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: امروز با افتخار کاندیدای وزارت میراث فرهنگی از تلاش هوشمندانه نمایندگان سخن می‌گوید در حالی که ایشان و دولت متبوعش در دو سال اخیر به صورت مستمر با این امر مخالفت کردند. آیا دولت به ما پیام نداده است که برای آنها فرقی نمی‌کند و آنها کار خودشان را می‌کنند و حتی ما نمایندگان را لایق مشورت نمی‌دانند و چگونه است که کسی که این نهاد را قبول ندارد، امروز می‌خواهد سکاندار آن شود.

سلحشوری تصریح کرد: در برنامه‌هایشان به ساخت هر چند روز یک بار موزه‌ها اشاره می‌کنند بدون آن که بحث استانداردسازی و اینکه آیا این موزه‌ها در کجا قرار دارند، اشاره ‌کنند. از طرف دیگر در صفحه 18 برنامه‌های ایشان اشاره به اقداماتی که می‌ خواهند انجام شود، صورت گرفته است و در متن بارها اعلام می‌کنند که این کارها در سال 2018 صورت می‌گیرد در حالی که ما در شرایط کنونی در سال 2019 قرار داریم؛ کاش ایشان یک بار برنامه‌های خود را مطالعه می کردند.

این نماینده مردم در مجلس دهم گفت: این روزها بحث مبارزه با فساد جدی است اما تعدادی از مدیران منصوب این حوزه تحت پیگرد قانونی هستند، مدیران کل قزوین، مدیر کل اسبق تهران، مدیر کل سابق هرمزگان در دوران مدیریت آقای مونسان تحت پیگرد قانونی قرار گرفته‌اند، از طرف دیگر شفافیت رکنی است که با مبارزه با فساد معنا می‌یابد حال در سامانه ثبت شده دولت، سازمان برنامه و بودجه با حدود 507 گزارش در صدر است اما سازمان میراث فرهنگی و گردشگری فقط 7 مورد گزارش دارد.

در ادامه مهرداد لاهوتی پشت تریبون رفت و موافقت خود را با مونسان اعلام کرد.

نماینده مردم لنگرود در مجلس شورای اسلامی با تاکید بر این‌که سازمان میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی در این سال‌ها از همه امکانات برای رفع دغدغه‌ها و مشکلات استفاده کرده است، گفت: آقای مونسان تجربه، تعهد و تخصص لازم را دارد که ما به آن اعتماد کرده و شاهد توسعه و پیشرفت این بخش باشیم.

مهرداد لاهوتی در جلسه بررسی صلاحیت علی‌اصغر مونسان برای تصدی وزارتخانه میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی ضمن بیان موافقت خود با وی بیان کرد: ما در سال گذشته کل منابعی که به سازمان میراث فرهنگی تخصیص دادیم ۶۰۰ میلیارد تومان بوده است و تازه نمی‌دانم که همه این مبلغ به طور کامل تخصیص داده شده یا نه، اما آقای مونسان هر آنچه از دستش برمی‌آمده با این منابع انجام داده است. از سوی دیگر ما حدود ۶۰۰ میلیون دلار صادرات صنایع دستی داشته‌ایم و جزو ۱۰ کشور برتر دنیا قرار گرفته‌ایم.

 

سپس محمود زاده نماینده ی مردم مهاباد در مجلس نیز به مخالفت با این انتخاب پرداخت و با انتقاد از عدم به کارگیری راهکارهای درامدزا به جای بودجه خواری در سازمان میراث فرهنگی گفت:  برخی آثار باستانی در زمان مسئولیت مونسان به مرغداری و دامداری تبدیل شده‌اند.

جلال محمودزاده در ادامه افزود: به دلیل ضعف سازمان میراث فرهنگی، تعدادی از کشورهای اطراف از جمله ترکیه موارد زیادی از میراث فرهنگی و تاریخی را به نفع خود مصادره کرده‌اند؛ تعداد گردشگران خروجی دو برابر گردشگران ورودی است یعنی سالانه حدود 9 میلیون نفر به خارج از کشور سفر می‌کنند.

نماینده مردم مهاباد در مجلس شورای اسلامی اضافه کرد: در زمان مسئولیت شما بر اساس گزارش‌های مرکز پژوهش‌ها و کمیسیون اصل 90 مجلس بدترین رتبه ایران در بین مولفه‌های شاخص، رقابت‌پذیری، سفر و گردشگری در سال 2017 مربوط به پایداری محیطی و پس از اولویت‌بخشی سفر و گردشگری و زیرساخت‌ها بوده است.

نماینده اقلیت مسیحی در مجلس با تعریف و تمجید از علی اصغر مونسان گفت: ارتقاء معاونت به وزارت گردشگری ایجاب می‌کند که کار دست فردی شایسته و توانمند سپرده شود. مونسان فردی کارآمد، محبوب، دلسوز، آشنا به فرهنگ، میراث و گردشگری است و عملکرد خوبی داشته است. ایشان در حوزه‌های شهرداری و ساختمان مدیر نمونه شد. وی فردی پاسخگو و پذیرای هر نوع نقدی است.

خاتمی نایب رئیس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس نیز از دیگر نمایندگانی بود که به مخالفت با مونسان پرداخت. وی  با اشاره به اینکه تصرف در کنار واگذاری ها وجود دارد، از عدم وجود سرمایه گذاری بخش خصوصی در بخش میراث فرهنگی انتقاد کرد.

سید  محمدرضا خاتمی نماینده مردم ماهنشان و ایجرود تصریح کرد: این روزها وزیر محترم پیشنهادی بیشتر تکیه بر آمار دارد. این آمار ناشی از عملکرد خوب این سازمان نیست، بلکه با توجه به نوسانات ارزی و با توجه به کاهش مسافرت های خارج از کشور و شرایطی که امروز داریم، رویکرد مسافرت به داخل بیشتر شده است، ضمن اینکه رشد آمار ما برای گردشگری از یک سیر طبیعی در طول سال های مختلف تبعیت می کند و ما در آمار باید به مردم بگوییم چند درصد از اهداف پوشش داده شده است؟ صرف تکیه بر آمار مشکلی را حل نمی کند.

باید دید نمایندگان مردم در مجلس شورای اسلامی چه تصمیمی برای وزارت میراث فرهنگی اتخاذ میکنند و آیا مونسان امروز از بهارستانی ها رای اعتماد می گیرد یا اینکه روحانی باید به فکر معرفی گزینه ی جدیدی برای تصدی این وزارتخانه باشد.

 

بازنشر این مطلب با ذکر نام عبارت مجاز است.

 

 

ارسال نظر

نام
پست الکترونیک
متن
captcha
ارسال
آخرین اخبار

در جلسه اول دادگاه متهمین جدید چه گذشت؟ / رد پای نماینده مجلس در پرونده متهمان جدید بانک سرمایه / خادم همچنان متواری است

رئیس دامپزشکی کشور کل منطقه میانکاله را تا اطلاع ثانوی قرنطینه کرد

معماهای ویروس کرونا / چرا دو خبرنگار در ووهان ناپدید شده‌اند؟ + تصاویر

نامه جدید فیفا برای حضور زنان ایرانی در ورزشگاه‌ها

نامه‌ای کوتاه درباره‌ی زنی که پدیده انتخابات مجلس در مازندران است؛ دکتر عالیه زمانی می‌تواند شگفتی‌ساز شود اگر...

رئیس ستاد انتخابات مازندران: هم تخریب و هم سند زدن عملکرد دولت به نام خودشان در اکثر انتخابات وجود دارد / تخلفات تبلیغاتی کاندیداها در روند انتخابات تاثیرگذار نیست / فضای تبلیغات انتخابات مجلس در مازندران آرام است

فعالیت ۲۲۰۰ زندانی در ۲۲۰ گروه تئاتر/ اجرای تئاتر خیابانی زنان زندانی برای نخستین بار

خانه امن روح الله زم در پاریس کجا بود که لو رفت؟ + عکس ها

خبر بد برای استقلال؛ مهاجمان الاهلی آمدند!

هانی کرده از مرگ گریخت

آرشیو
پربازدیدترین

وقتی دن کورلئونه باید برود جلو، بوق بزند! / دچار ویروس کرختی شده‌ایم

از اظهار ندامت خبرنگار به خاطر رای دادن به روحانی تا حمله شدید بنزینی به حسن نژاد

جیب خالی و پز عالی / چرا دیوار کوتاه CIS برای ما بلند است

لطفا به قانون و شعور مردم مازندران توهین نکنید! / مردم فریب این پروپاگاندا را نمیخورند / شک نکنید همین طرح باعث شکست شما خواهد شد

مدارک جنجالی و دردسر ساز مسئولین کشوری / از خاتمی و هاشمی تا رحیم مشایی و روحانی + عکس و جزئیات

دو نامزد قطعی اصلاح طلبان در استان کیستند / از رایزنی شیخ در شرق تا ترس از تکرار نفاق در نوشهر

قم با ۴۰ دقیقه در صدر است ، مازندرانی ها ۲۲ دقیقه در روز مطالعه می کنند / مردم اهل مطالعه اند ما بلد نیستیم نسخه بپیچیم / با اعلام این اعداد به مردم ظلم می کنیم / عرق شرم بر پیشانی مردم یا مسئولان؟

رئیس سازمان جنگل‌ها بازداشت شده است؟

یکی از نمایندگان فعلی ساری رای نمی‌آورد/ شايعه ردصلاحیت برای تخریب رقیب است

کدام مسئولان ارشد جمهوری اسلامی ایران ثروتشان را علنی کردند / از عباس آخوندی تا محمدباقر قالیباف

آرشیو