امروز : یکشنبه ۳۱ شهریور ۱۳۹۸ ساعت : ۱:۲۶ PM
اختصاصی عبارت
آیا طرفداران سالخورده ی تیم های لیگ توان خرید بلیط الکترونیکی را دارند؟

بازگشت به دوران شهر فرنگی ها

وطنی+عبارت
    -     کد خبر: 41569
    -     تاريخ انتشار : ۱۳۹۸/۶/۱۶|۱۵:۴۷
قبل از آغاز مسابقات لیگ برتر نوزدهم با اجبار فدراسیون فوتبال و سازمان لیگ بعد از سالها دستی به سر ورزشگاه پیر شهر قائمشهر کشیده شد.

عبارت - گروه ورزشی : قبل از آغاز مسابقات لیگ برتر نوزدهم با اجبار فدراسیون فوتبال و سازمان لیگ بعد از سالها دستی به سر ورزشگاه پیر شهر قائمشهر کشیده شد.

سکو های استادیوم شهید وطنی بالاخره پس از گذشت سالیان متمادی رنگ صندلی به خود دید و هواداران نساجی در بازی برابر پیکان برای نخستین بار به جای سکو های بتنی بر روی صندلی های پلاستیکی شماره دار نشستند. این دستور مستقیم سازمان لیگ بود که حتی به خاطرش چیزی نزدیک به پنج هفته شروع مسابقات را به تاخیر انداخت . علاوه بر صندلی گذاری سکو های ورزشگاه ها و شماره گذاری آن ها ، گیت ورودی مخصوص بلیط الکترونیکی و نصب دوربین های مدار بسته با قابلیت تشخیص چهره از دیگر شروط مسئولین برگزاری رقابت ها برای شروع  لیگ برتر کشور بود.

همین امر هواداران تیم ریشه دار نساجی که در این سال ها عادت داشتند بلیط های کاغذی را دم در ورزشگاه تهیه کنند و به داخل بیایند دچار مشکل کرد. بسیاری مجبور شدند به خانه برگردند و بازی را از تلویزیون تماشا کنند ، عده ای هم مانند همیشه روی سقف خانه های اطراف ورزشگاه به تماشای مسابقه پرداختند. اما جالب تر از آن افرادی بودند که یاد شهر فرنگی های قدیمی را دوباره زنده کردند. آنها از سوراخ سنبه ی درب های ورودی ورزشگاه مشغول دیدن بازی بودند ،آن هم به صورت نوبتی!

با کاهش ظرفیت استادیوم شهید وطنی از 12هزار نفر به  7 هزار و 500 نفر ، در این دوره ی لیگ برتر بیشتر از گذشته شاهد تکرار همچین صحنه هایی خواهیم بود.با امید به آنکه آسیبی به هیچ فردی که برای تماشای دیدارهای نساجی به ورزشگاه وطنی می آید وارد نشود اما باید فکری اصولی برای این قبیل موارد انجام داد. ورزشگاه پیر شهر که به طور معمول برای هر بازی چند هزار نفر بیشتر از گنجایشش را در آغوش می گرفت و به میزبانی از سیل عاشقان این تیم دوست داشتنی شهره بود حالا دیگر اجازه ندارد با مهربانی دست رد به سینه ی کسی نزند ! سازمان لیگ که اعلام کرد حتی یک نفر نیز نمی تواند بدون تهیه بلیط از سایت وارد استادیوم شود آیا به جوانب مختلف این عمل فکر کرده است؟ تیمی مثل نساجی که طرفدارانش از 6 سال تا بیش از 60 سال سن دارند بیش از سایر تیم ها این مشکل را لمس خواهد کرد. آیا دیدن فوتبال حق آن پیرمردی نیست که از اینترنت سر در نمی آورد اما یک عمر عشق به تیمش را در دل نگه داشته؟

به هر صورت باید بدانیم فوتبال بدون هوادار به مفت هم نمی ارزد و این گوهر گرانبها که کشور های عربی همواره حسرتش را خورده اند و سالانه ملیون ها دلار هزینه می کنند تا آنها را به استادیوم بکشانند به صورت رایگان در اختیار ما قرار دارد پس برای حفظ و رشد آن بیش از پیش باید تلاش کنیم .

 

بازنشر این مطلب با ذکر نام عبارت مجاز است.

ارسال نظر

نام
پست الکترونیک
متن
captcha
ارسال