امروز : یکشنبه ۳۱ شهریور ۱۳۹۸ ساعت : ۱:۲۹ PM
اختصاصی عبارت
سریال پرحاشیه انتخاب شهردار آمل همچنان ادامه دارد؛

کاش می‌شد سرمان را به میز بکوبیم !

شهرداری آمل+عبارت
    -     کد خبر: 41577
    -     تاريخ انتشار : ۱۳۹۸/۶/۱۶|۲۳:۱۸
سرویس : سیاست >> دولت
امروز شنبه ۱۶ شهریور بعد از ماه ها قرار بود آملی ها شهردار خود را بشناسند اما با عدم حضور ۴ نفر از اعضای شورای شهر آمل جلسه ی انتخاب شهردار به حد نصاب نرسید و این مسئله به وقتی دیگر موکول شد.

عبارت - گروه سیاسی: از اردیبهشت امسال پس از استعفا ی پر حاشیه و جنجالی احمد امیر سلیمانی شهرداری که 8 سال و سه ماه سکان شهرداری آمل را در دست داشت شورای شهر آمل که از مهمترین شهر های استان محسوب می شود همچنان در یافتن جایگزین برای وی ناتوان  جلوه می دهد.

در این مدت بارها و بارها صحبت از گزینه هایی شد و حتی قرار بود انتخابی رسمی صورت پذیرد که این امر هیچگاه میسر نشد. گفتنی است که امیرسلیمانی خود در آستانه ی استیضاح توسط شورا بود که استعفایش را تقدیم آنان کرد. حال سوال ایجاد می شود، شما که 4 ماه پیش قصد استیضاح شهردار را داشتید آیا به گزینه ای برای این سمت فکر هم نکرده بودید؟

پس از زمانی نسبتا طولانی امروز قرار بود پایان این بلاتکلیفی برای آملی ها باشد اما اینگونه نشد. بر اساس شنیده ها از جمال قاسمی، جهانگیر آذری، سیدمحمدرضا عقیلی‌نژاد و سید حمید هاشمی به عنوان نامزدهای تصدی کرسی شهرداری آمل نام برده می‌شود که رأی گیری برای انتخاب شهردار ازمیان این ۴ نفر انجام خواهد شد. طبق قانون برای برگزاری انتخابات هیات رییسه شورای اسلامی شهر، نیاز به حضور حداقل دو سوم اعضا است اما در جلسه امروز فقط 5 نفر از اعضا شورای شهر 9 نفره آمل حضور داشتند و 4 نفر باقی مانده یا با هماهنگی سایر اعضا یا بدون هماهنگی به صورت خودجوش حاضر به شرکت در جلسه نشدند. گاهی آدمیزاد می خواهد به یاد عادل فردوسی پور سرش را به میز بکوبد! چه کاری مهم تر از تعیین تکلیف صنعتی ترین شهر استان مازندران وجود داشت ؟ شاید مسائل شهری آنقدر پیچیده است که ما معمولی ها از آن سر در نمی آوریم.

فرشید لیتکوهی سخنگوی شورای شهر آمل در این باره گفت:  با توجه به اینکه تاریخ برگزاری جلسه از قبل به تمامی اعضا اطلاع رسانی شده بود به دلیل عدم حضور چهار عضو شورا پس از سپری شدن یک ساعت بعد از زمان تعیین شده، این جلسه برگزار نشد و به روز یک‌شنبه 17شهریور ماه ساعت ۱۰ صبح موکول شد تا از بین ۴ کاندیدای شهردار آمل گزینه نهایی انتخاب و معرفی شود.

این صحبت ها نیز به اندازه ی کافی عجیب است اما امیدواریم مسئله ی دوستان در شورا همین فرق بین شنبه و یکشنبه بوده باشد نه چیز دیگر که اگر اینطور نباشد کسانی که شنبه نیامده اند یکشنبه، یک روز قبل از تاسوعا هم بهانه ای برای نیامدن پیدا خواهند کرد البته که یک روز هم فرصت کمی برای کار های بزرگ نیست.

امید است هرچه زودتر این مسئله که دیگر مانند بعضی از سریال های آبکی تلویزیون تماشاچیان را خسته کرده هرچه زودتر به پایان برسد و در این روز های عزیز از درگاه پروردگار مسئلت میکنیم که ماجرای انتخاب شهردار ساری نیز کپی بی مزه ای از این سریال نا موفق نباشد!

 

بازنشر این مطلب با ذکر نام عبارت مجاز است.

ارسال نظر

نام
پست الکترونیک
متن
captcha
ارسال