امروز : جمعه ۱۶ خرداد ۱۳۹۹ ساعت : ۲:۰۰ PM
اعضای شورای اسلامی شهر ساری با استاندار دیدار کردند؛

حسین زادگان: پسماند از موضوعات دارای اولویت استان است / شهرداری ها به مدیریت پسماند با اولویت بنگرند

شورای ساری+عبارت
    -     کد خبر: 41923
    -     تاريخ انتشار : ۱۳۹۸/۶/۲۷|۲۱:۲۶
سرویس : جامعه >> شهری
استاندار مازندران با اشاره به این که پسماند، مشکل و دغدغه سراسر استان برای ماست و با جدیت مسایل این بخش را در تمام مناطق مازندران دنبال می کنیم، یادآور شد: شهرداری ها به مدیریت پسماند با اولویت بنگرند. ‎

عبارت:احمد حسین زادگان، استاندار مازندران با اشاره به این که پسماند، مشکل و دغدغه سراسر استان برای ماست و با جدیت مسایل این بخش را در تمام مناطق مازندران دنبال می کنیم، یادآور شد: باید مدیریت پسماند در شهرداری ها و دستگاه های مسئول بصورت اولویت درآید و در این راستا اهتمام بیشتری نمایند.

استاندار با بیان این که برای امور استان در حوزه های مختلف، اولویت هایی تعیین شده است که پسماند در شمار آن هاست، گفت: در پسماند کارهای خوبی در مازندران صورت گرفته و 8 نقطه برای این مهم تعیین شده است.

حسین زادگان با تاکید بر این که دولت از ورود مجدانه شهرداری ها به موضوع پسماند حمایت و زمینه ها را در این خصوص تسهیل می کند، افزود: سازمان پسماند استان را تشکیل دادیم تا بصورت تخصصی کار این حوزه را سامان دهد و همزمان؛ مذاکرات و پیگیری های ملی را  با جدیت در مورد نیروگاه های زباله سوز و طرح های پسماند دنبال می کنیم.

وی با اشاره به این که همه باید برای ساماندهی معضل زباله در استان تلاش کنیم، یادآور شد: طرح تفکیک زباله از مبداء که در استان آغاز شده است با جدیت بیشتری از سوی شهرداری دنبال شود چون ضمن فرهنگ سازی و نهادینه سازی درست ساماندهی پسماند، میزان خروجی زباله را کاهش خواهد داد و تجربه چند ماهه در این راستا نشانگر آن است که در برخی شهرها تا 20 درصد میزان خروجی زباله کاهش یافته است.

مقام عالی دولت در مازندران با بیان این که با صندوق نوآوری نهاد ریاست جمهوری در این خصوص جلسه داشتیم و در صورت راه اندازی شرکت دانش بنیان، اعتبارات قابل توجه و تسهیلات کم بهره برای اجرای طرح های مختلف در این راستا می توان گرفت که از سوی دستگاه های ذی ربط در حال پیگیری است، گفت: در آینده نزدیک با حضور شرکت های استارت تاپی کشور با موضوع پسماند، نمایشگاهی در مازندران برگزار می شود.

استاندار مازندران با اشاره به این که در دیدار با وزیر صنعت همراه با برخی نمایندگان مردم مازندران در مجلس شورای اسلامی مصوبه ای را اخذ کرده ایم که طی آن مقرر شد تا 50 درصد عوارضی که از کالاهای آلاینده وارداتی گرفته می شود به مازندران اختصاص یابد، تاکید کرد: دولت برای حل معضل زباله و اتمام زباله سوزها در مازندران همراهی و عنایت ویژه دارد.

حسین زادگان با اشاره به این که زباله سوز نوشهر پیشرفت فیزیکی لازم را داراست و ان شاء الله تا ماه های آینده به اتمام و بهره برداری می رسد، افزود: روند احداث نیروگاه زباله ساری نیز نباید بهیچ وجه متوقف شود و پیگیری های ملی با جدیت از سوی استان دنبال می شود.

در آغاز این جلسه؛ رئیس و اعضای شورای اسلامی شهر ساری به بیان نقطه نظرات و دیدگاه های خود در خصوص مشکلات شهری ساری پرداختند. /روابط عمومی استانداری

ارسال نظر

نام
پست الکترونیک
متن
captcha
ارسال
آخرین اخبار
پربازدیدترین

وزیر آموزش و پرورش: در صورت ادامه تعطیلات، دانش آموزان مجازی آموزش می بینند

مردم در اولین مجلس گام دوم انقلاب به ائتلاف اصولگرایان اعتماد کردند/ این پیروزی شیرین و بزرگ را به رهبر معظم انقلاب اسلامی و همه منتخبین مردم تبریک می گوییم

وقتی دن کورلئونه باید برود جلو، بوق بزند! / دچار ویروس کرختی شده‌ایم

از اظهار ندامت خبرنگار به خاطر رای دادن به روحانی تا حمله شدید بنزینی به حسن نژاد

جیب خالی و پز عالی / چرا دیوار کوتاه CIS برای ما بلند است

لطفا به قانون و شعور مردم مازندران توهین نکنید! / مردم فریب این پروپاگاندا را نمیخورند / شک نکنید همین طرح باعث شکست شما خواهد شد

مدارک جنجالی و دردسر ساز مسئولین کشوری / از خاتمی و هاشمی تا رحیم مشایی و روحانی + عکس و جزئیات

دو نامزد قطعی اصلاح طلبان در استان کیستند / از رایزنی شیخ در شرق تا ترس از تکرار نفاق در نوشهر

قم با ۴۰ دقیقه در صدر است ، مازندرانی ها ۲۲ دقیقه در روز مطالعه می کنند / مردم اهل مطالعه اند ما بلد نیستیم نسخه بپیچیم / با اعلام این اعداد به مردم ظلم می کنیم / عرق شرم بر پیشانی مردم یا مسئولان؟

رئیس سازمان جنگل‌ها بازداشت شده است؟

آرشیو