امروز : چهارشنبه ۱۵ مرداد ۱۳۹۹ ساعت : ۸:۴۴ PM
استاندار مازندران در سفر به ولگاگراد:

فراهم‌بودن بستر توسعه مناسبات مازندران و ولگاگراد در حوزه‌های کشاورزی، صنایع تبدیلی و گردشگری

استاندار + عبارت
    -     کد خبر: 42169
    -     تاريخ انتشار : ۱۳۹۸/۷/۳|۲۰:۳۲
استاندار مازندران در سفر به ولگاگراد: فراهم‌بودن بستر توسعه مناسبات مازندران و ولگاگراد در حوزه‌های کشاورزی، صنایع تبدیلی و گردشگری استاندار مازندران با اشاره به توانمندی های تولید محصولات کشاورزی و صنایع تبدیلی و گردشگری این سه حوزه را برای توسعه مناسبات دو استان بسیار مهم دانست.

عبارت : احمد حسین زادگان که در رأس یک هیات اقتصادی برای افتتاح سرای تجاری مازندران در ولگاگراد روسیه به سر می‌برد، امروز در دیدار با “آندری بوچاروف” استاندار ولگاگراد، ضمن تشکر از دعوت ایشان و تبریک انتخاب مجددشان به عنوان استاندار به اراده روئسای جمهور دو کشور در توسعه روابط ایران و روسیه اشاره و این رابط را راهبردی و استراتژیک توصیف کرد.
وی افزود: در همین راستا به دنبال تصمیمات روئسای جمهور دو کشور، استانداران دو استان نیز باید در مسیر تعیین شده حرکت کنند و روابط خود را در بهترین سطح قرار بدهند تا شرایط توسعه مناسبات را فراهم کنند.
استاندار مازندران با اشاره به شرایط بین المللی برابری که ایران و روسیه با آن مواجه هستند، استفاده از ظرفیت های بالای دو کشور را در تامین نیازهای یکدیگر بسیار مهم و راهبردی توصیف کرد.
حسین زادگان روابط مازندران و ولگاگراد را مثال زدنی توصیف کرد و تلاش همه جانبه بخش های دولتی و خصوصی دو استان را برای استفاده از فرصت های تجاری ستود.
وی با اشاره به تفاهمنامه مشترک سال گذشته که بین دو استان امضا شده است؛ زمان حاضر را زمان عمل به تفاهمنامه گذشته عنوان و عملیاتی کردن مفاد تفاهمنامه بین دو استان را هدف اصلی سفر خود به ولگاگراد عنوان کرد.
نماینده عالی دولت در مازندران، داشتن برنامه عملیاتی و اجرایی برای توسعه مناسبات دو استان را حائز اهمیت دانست و تاکید کرد که اتاق های بازرگانی به عنوان محور بخش خصوصی دو طرف می بایست از روابط خوب بین دو استان نهایت بهره را ببرند و زمینه گسترش تجارت دو استان را بیش از پیش فراهم کنند.
حسین زادگان با اشاره به توانمندی های تولید محصولات کشاورزی و صنایع تبدیلی و گردشگری این سه حوزه را برای توسعه مناسبات دو استان بسیار مهم دانست.
وی همچنین با اشاره به اینکه بخشی از تولیدات استان مازندران مورد نیاز استان ولگاگراد است و در مقابل محصولات تولیدی ولگاگراد ازجمله غلات، آفتابگردان، روغن خام و گوشت قرمز مورد نیاز جمهوری اسلامی ایران است؛ تبادل و تهاتر کالا در شرایط کنونی بسیار راهکار مناسبی برای تسهیل تجارت دو استان عنوان کرد.
استاندار مازندران با اشاره به قرار گرفتن این استان و ولگاگراد در کریدور شمال – جنوب و امکان دسترسی ولگاگراد از طریق بنادر شمالی ایران به آبهای گرم خلیج فارس، افزود: از طرفی نیز دسترسی ایران از طریق رودخانه ولگا به آبهای دریای سیاه و کشورهای اروپایی ظرفیت مناسبی را از همین طریق فراهم می آورد که نیازمند برنامه ریزی مناسب است.
وی با اشاره به همکاری دانشگاه های مازندران و ولگاگراد و توانمندی دو دانشگاه و زمینه های بسیار خوب برای همکاریهای علمی بین دو استان، ضرورت همکاری بیش از پیش دانشگاهها را مورد تاکید قرار داد.
حسین زادگان با اشاره به ضرروت عضویت دانشگاه ولگاگراد در اتحادیه دانشگاه های دولتی حاشیه خزر، از استاندار ولگاگراد خواست که زمینه این عضویت را فراهم کند.
استاندار مازندران استفاده از کارهای علمی را برای بهره وری بیشتر مورد تاکید قرار داد و با اشاره به جهش تغییر رویکرد جمهوری اسلامی ایران برای تامین کالاهای مورد نیاز خود، جایگاه بنادر شمالی را به جای بنادر جنوبی بویژه از لحاظ کاهش بعد مسافت مورد تاکید قرار داد و نقش ولگاگراد را در این بین حائز اهمیت دانست.
وی تولید فراوان غلات در استان ولگاگراد و از طرفی آمادگی منطقه ویژه اقتصادی و بندر امیرآباد جهت در اختیار قراردادن فضا بمنظور ساخت سیلو و مخازن روغن برای صادرات مجدد و ترانزیت غلات به خلیج فارس و کشورهای حاشیه خلیج فارس را مورد تاکید قرار داد.
حسین زادگان همچنین به ظرفیت بالای گردشگری دو استان مازندران و ولگاگراد اشاره و راه اندازی تورهای گردشگری با کمک دو استاندار را ضروری اعلام کرد تا مردم دو کشور بتوانند با ظرفیت های گردشگری آشنا شوند و از آنها به درستی استفاده کنند.
وی ادامه داد: برای عملیاتی شدن این موضوع تدارک کارگروه های ویژه گردشگری با عضویت اقشار خاص نظیر رسانه ها و مدیران رسانه ها برای معرفی بیشتر ظرفیت ها پیشنهاد می شود.
استاندار مازندران در پایان با اشاره به زمینه های مشترک فرهنگی و اجتماعی دو استان و ظرفیت های تاریخی که وجود دارد؛ استفاده از این زمینه ها را برای توسعه مناسبات حائز اهمیت دانست و از همراهی و استقبال معاون اول استاندار و روئسای اتاق و مدیران استانداری ولگاگراد قدردانی کرد./
روابط عمومی اتاق بازرگانی صنایع و معادن  مازندران

ارسال نظر

نام
پست الکترونیک
متن
captcha
ارسال
پربازدیدترین

وزیر آموزش و پرورش: در صورت ادامه تعطیلات، دانش آموزان مجازی آموزش می بینند

مردم در اولین مجلس گام دوم انقلاب به ائتلاف اصولگرایان اعتماد کردند/ این پیروزی شیرین و بزرگ را به رهبر معظم انقلاب اسلامی و همه منتخبین مردم تبریک می گوییم

وقتی دن کورلئونه باید برود جلو، بوق بزند! / دچار ویروس کرختی شده‌ایم

از اظهار ندامت خبرنگار به خاطر رای دادن به روحانی تا حمله شدید بنزینی به حسن نژاد

جیب خالی و پز عالی / چرا دیوار کوتاه CIS برای ما بلند است

لطفا به قانون و شعور مردم مازندران توهین نکنید! / مردم فریب این پروپاگاندا را نمیخورند / شک نکنید همین طرح باعث شکست شما خواهد شد

مدارک جنجالی و دردسر ساز مسئولین کشوری / از خاتمی و هاشمی تا رحیم مشایی و روحانی + عکس و جزئیات

دو نامزد قطعی اصلاح طلبان در استان کیستند / از رایزنی شیخ در شرق تا ترس از تکرار نفاق در نوشهر

قم با ۴۰ دقیقه در صدر است ، مازندرانی ها ۲۲ دقیقه در روز مطالعه می کنند / مردم اهل مطالعه اند ما بلد نیستیم نسخه بپیچیم / با اعلام این اعداد به مردم ظلم می کنیم / عرق شرم بر پیشانی مردم یا مسئولان؟

رئیس سازمان جنگل‌ها بازداشت شده است؟

آرشیو