امروز : دوشنبه ۸ خرداد ۱۴۰۲ ساعت : ۹:۱۵ AM

جاذبه های گردشگری و تاریخی ارمنستان

ارمنستان+عبارت
    -     کد خبر: 42782
    -     تاريخ انتشار : ۱۳۹۸/۷/۱۳|۲۲:۴۵
تور ارمنستان یکی از تورهای کم هزینه در همسایگی ایران است که فرصت یک تفریحح عالی با تجارب بسیار را برای علاقه مندان به سفر فراهم می کند. این تور مکان های تاریخی زیادی به شما معرفی می نماید. ضمن اینکه فرصت لذت بردن از طبیعت را برای شما فراهم خواهد کرد.

عبارت:کشور ارمنستان در آفر تور ارمنستان ارزان ، یکی از کشورهای همسایه می باشد. تور ارمنستان یکی از گزینه های فوق العاده برای جذب گردشگران است. این سرزمین گنجینه ای از طبیعت بکر، فرهنگ و تمدن را به نمایش می گذارد. ارمنستان از نظر موقعیتی بین اروپا و آسیا قرار دارد. به همین خاطر از نظر ویژگی های زیستی به هر دو قاره اروپا و آسیا شباهت دارد.

یاروان در تور ارمنستان

به گزارش سفر باتو ، یاروان پایتخت کشور ارمنستان است و در بخش معماری بسیار سرآمد می باشد. قدمت تاریخی شهر یاروان بسیار زیاد بوده و حتی از شهر رم ایتالیا نیز بیشتر است.

معماری شهر یاروان بسیار زیباست و این معماری به خصوص در کافه ها، رستوران ها و ... مورد توجه قرار می گیرد. بسیاری از معماری های اختصاصی و متفاوت را می توان در این شهر مشاهده نمود.

 

میدان جمهوری این شهر بسیار معروف بوده و توسط یک معمار ارمنی بنا شده است. این معمار ارمنی، الکساندر تامانیان نام دارد. ساختمان های مشهوری مانند خانه دولت و موزه تاریخ ارمنستان در اطراف این میدان وجود دارد.

برای بهره مندی از خیابان های لوکس و مدرن به سراغ خیابان شمالی میدان جمهوری بروید. در این خیابان لوکس مناظری مانند هتل ها، فروشگاه ها و ... وجود دارد. ضمن اینکه تئاتر شهر یاروان را نیز می توان در این محدوده ملاحظه نمود.

اکمیادزین در سیاحت ارمنستان

اکمیادزین نیز یکی از شهرهای مطرح در سیاحت ارمنستان می باشد. این شهر فاصله چندانی با پایتخت ارمنستان ندارد و این فاصله در حد بیست کیلومتر است. برای بهره مندی از دیدنی های کشور ارمنستان، این شهر را از دست ندهید. کلیسای جامع اکمیادزین در پی رسمی شدن مذهب مسیحیت در ارمنستان در این شهر بنا نهاده شد. جالب است بدانید که ارمنستان نخستین کشور در سطح جهانی است که مسیحیت را به عنوان مذهب رسمی خود انتخاب کرده است.

صومعه تاتو در تور ارمنستان

صومعه تاتو از نقاط دیدنی در کشور ارمنستان می باشد. اگر تا شهر یاروان ارمنستان رفته اید، حتماً به سراغ صومعه تاتو نیز بروید. این صومعه در 253 کیلومتری شهر یاروان بوده و در قرون وسطی  بنا شده است. یکی از جاذبه های فوق العاده این صومعه، موقعیت قرارگیری آن می باشد. این صومعه بر روی لبه پرتگاه قرار دارد و این موضوع اعجاز آن را بیشتر می کند. محصور شدن این صومعه توسط کوه ها سبب زیبایی بیش از اندازه آن شده است. برای رسیدن به صومعه تاتو می توانید از تراموای برقی بهره مند شوید. ضمن اینکه این دره زیبا، فرصت بهره مندی از گلایدر سواری را به شما می دهد.

دریاچه سوان در سیاحت ارمنستان

در محدوده شمال شرق پایتخت کشور ارمنستان قرار گرفته است. یکی از نقاط قوت و مهم برای گردشگران تور ارمنستان می باشد. بهترین فصل و زمان برای بهره مندی از شگفتی های این دریاچه، فصل تابستان است. یکی از موارد شگفت انگیز و جذاب دریاچه سوان این است که این دریاچه در ارتفاع 1900 متری از سطح دریا قرار گرفته و گویی در قسمت هایی از دریاچه، آب دریاچه با آسمان پیوند می خورد. این دریاچه از مرتفع ترین دریاچه های مطرح جهان است. داشتن این ویژگی های زیبا باعث شده که از این دریاچه با نام«مروارید طبیعت ارمنستان» یاد شود. شما می توانید در این محدوده از سرو غذاهای دریایی بهره مند شوید. ضمن اینکه استراحت کنید و از فضای طبیعی آن لذت ببرید.

جاده سلیم در تور ارمنستان

جالب است بدانید که یکی از زیبایی های دیگر تور ارمنستان مربوط به جاده سلیم می باشد. این جاده منظره زیبایی از طبیعت را به شما ارائه می کند. جاده سلیم زیبایی بی نظیر خود را از این موضوع دریافت می نماید که در زمان های قدیم به عنوان بخشی از جاده ابریشم به حساب می آمده و در واقع متصل کننده اروپا به شرق دور بوده است. بسیاری از کاروان سراهای قدیمی اکنون به محیطی برای گردشگری تبدیل شده اند.

 

جرموک در تور ارمنستان

از شهرهای مطرح در کشور ارمنستان می باشد. در این شهر زیبا شاهد آب های گرم بیرون زده از دل زمین هستید. برای آب گرم درمانی و بهبود بیماری های پوستی مورد توجه قرار می گیرد. تعداد چشمه های آب گرم موجود در آن از 40 عدد بیشتر می باشد. شهر جرموک با یک آبشار نیز شناخته می شود که این آبشار به عنوان دومین آبشار مرتفع کشور ارمنستان مطرح می گردد. ارتفاع ریزش آب از این آبشار برابر با 70 متر می باشد که در نوع خود بسیار حیرت انگیز و تماشایی خواهد بود.  آبشارهای مرتفع برای بسیاری از ایرانیان یکی از دلایل جذب شدن به تور ارمنستان می باشد. به خصوص اینکه می توان در کمترین زمان ممکن به این منطقه زیبا و جذاب دست یافت. در نهایت صدای آبشار از ارتفاع بالا در این منطقه به خوبی طنین انداز می گردد. شهر جرموک در کشور ارمنستان را به شهر چشمه های آب گرم نیز می شناسند. این چشمه ها  اکثراً دارای املاح و مواد معدنی مورد نیاز برای بدن و پوست هستند. به همین خاطر از نظر پزشکی و سلامت نیز مورد  توجه گردشگران و طبیعت گردان قرار می گیرند. بسیاری از افراد تمایل به بهره مندی از این آب درمانی های رایگان و سودمند دارند.

ارسال نظر

نام
پست الکترونیک
متن
captcha
ارسال