امروز : شنبه ۱۷ خرداد ۱۳۹۹ ساعت : ۶:۴۰ PM

انتقاد یوسف‌نژاد از تعلل دولت در ارائه لایحه منطقه آزاد به مجلس

یوسف نژاد+عبارت
    -     کد خبر: 42873
    -     تاريخ انتشار : ۱۳۹۸/۷/۱۵|۱۲:۵۲
سرویس : سیاست >> مجلس
نماینده مردم ساری در مجلس از تعلل دولت در زمینه ارائه لایحه تبدیل سه نقطه از استان مازندران به منطقه آزاد، انتقاد کرد.

عبارت: علی اصغر یوسف نژاد عضو هیات رئیسه مجلس با انتقاد از تعلل دولت در ارائه لایحه تبدیل سه نقطه از استان مازندران به منطقه آزاد، گفت: این طرح سال‌ها در دستور کار دولت قرار داشت و حدود یک ماه پیش به تصویب دولت رسید تا سه شهر امیرآباد، فریدون کنار و نوشهر به منطقه آزاد تبدیل شوند.

نماینده مردم ساری در مجلس دهم شورای اسلامی با یادآوری اینکه این طرح با تلاش استانداری مازندران و مجمع نمایندگان استان در دولت به تصویب رسید، افزود: فرآیند تصویب و اجرای هر مصوبه‌ای در هیأت دولت به این شکل است که پس از تصویب هیأت وزیران لایحه مذکور باید به مجلس ارائه شود که تا کنون این اتفاق رخ نداده است.

وی افزود: با توجه به اینکه در حال حاضر لایحه پیشین که در باره ایجاد مناطق آزاد جدید بود، در دستور کار کمیسیون‌های مجلس قرار دارد، دولت باید هرچه سریع‌تر لایحه اضافه شدن سه منطقه مذکور در استان مازندران را هم به مجلس ارائه کند تا لایحه منطقه آزاد مربوط به مازندران در کنار لوایح سایر مناطق بررسی شود.

تأخیر در ارائه لایحه کم لطفی به مردم مازندران است

یوسف نژاد با بیان اینکه تأخیر در ارائه لایحه کم لطفی به مردم مازندران است، تأکید کرد: در صورتی که لایحه تبدیل سه نقطه از استان مازندران به منطقه آزاد با تأخیر به مجلس ارائه شود، مجلس وارد بررسی لایحه بودجه خواهد شد و فرصتی برای بررسی این لایحه در مجلس با توجه به اینکه لایحه مذکور یک لایحه عادی بدون قید فوریت است، وجود ندارد و بررسی این لایحه به مجلس آینده موکول می‎شود.

مناطق آزاد مورد اشاره در لایحه تمامی زیرساخت‌های لازم برای منطقه آزاد شدن را دارد

وی با یادآوری اینکه مناطق آزاد مورد اشاره در لایحه تمامی زیرساخت‌های لازم برای منطقه آزاد شدن را دارد، گفت: انتظارات و توقعات مردم کاملا به حق است و مازندران می‌تواند از این طریق تجارت خارجی را از طریق کشورهای آسیای میانه توسعه دهد.

عضو هیات رئیسه مجلس شورای اسلامی افزود: وقتی به دولت مراجعه می‌کنیم که چرا تعلل در این زمینه وجود دارد، عنوان می‌کنند که مدارک و مستندات لازم از استانداری به دولت ارائه نشده در حالیکه اگر این مستندات ارائه نشده بود، نباید این لایحه به تصویب دولت می‌رسید؛ به نظر می‌رسد دست‌هایی در کار است تا این موضوع به سرانجام نرسد./خانه ملت

ارسال نظر

نام
پست الکترونیک
متن
captcha
ارسال
پربازدیدترین

وزیر آموزش و پرورش: در صورت ادامه تعطیلات، دانش آموزان مجازی آموزش می بینند

مردم در اولین مجلس گام دوم انقلاب به ائتلاف اصولگرایان اعتماد کردند/ این پیروزی شیرین و بزرگ را به رهبر معظم انقلاب اسلامی و همه منتخبین مردم تبریک می گوییم

وقتی دن کورلئونه باید برود جلو، بوق بزند! / دچار ویروس کرختی شده‌ایم

از اظهار ندامت خبرنگار به خاطر رای دادن به روحانی تا حمله شدید بنزینی به حسن نژاد

جیب خالی و پز عالی / چرا دیوار کوتاه CIS برای ما بلند است

لطفا به قانون و شعور مردم مازندران توهین نکنید! / مردم فریب این پروپاگاندا را نمیخورند / شک نکنید همین طرح باعث شکست شما خواهد شد

مدارک جنجالی و دردسر ساز مسئولین کشوری / از خاتمی و هاشمی تا رحیم مشایی و روحانی + عکس و جزئیات

دو نامزد قطعی اصلاح طلبان در استان کیستند / از رایزنی شیخ در شرق تا ترس از تکرار نفاق در نوشهر

قم با ۴۰ دقیقه در صدر است ، مازندرانی ها ۲۲ دقیقه در روز مطالعه می کنند / مردم اهل مطالعه اند ما بلد نیستیم نسخه بپیچیم / با اعلام این اعداد به مردم ظلم می کنیم / عرق شرم بر پیشانی مردم یا مسئولان؟

رئیس سازمان جنگل‌ها بازداشت شده است؟

آرشیو