امروز : یکشنبه ۲۸ مهر ۱۳۹۸ ساعت : ۱۲:۱۹ PM
اختصاصی عبارت
گزارش برگزاری آیین گرامی داشت و افتتاح نمایشگاه هفته ملی کودک؛

تصمیم گیران آینده را چطور تربیت کنیم / خوب زندگی کردن را باید آموزش داد

روز جهانی کودک+عبارت
    -     کد خبر: 42961
    -     تاريخ انتشار : ۱۳۹۸/۷/۱۶|۲۱:۱۴
روز سه شنبه، آیین گرامی داشت هفته ملی کودک با افتتاح نمایشگاه دست ساخته های اعضای مراکز فرهنگی کانون پرورش فکری مازندران در ساختمان این اداره برگزار شد.

عبارت – گروه جامعه : روز سه شنبه، آیین گرامی داشت هفته ملی کودک با افتتاح نمایشگاه دست ساخته های اعضای مراکز فرهنگی کانون پرورش فکری مازندران در ساختمان این اداره برگزار شد.

در این مراسم حسین حسن نژاد معاون سیاسی استاندارمازندران، عیسی قاسمی طوسی مدیر کل امور اجتماعی استانداری، محمدعلی یزدان شناس مدیرکل کانون پرورش فکری مازندران و جمعی از مسوولان دستگاه‌های اجرایی  به همراه کودکان و خانواده‌ها حضور یافتند.

محمدعلی یزدان شناس مدیرکل کانون پرورش فکری کودکان و جوانان مازندران، شادی را حق کودکان جامعه دانست و گفت: باید شادی را به کودکان هدیه دهیم؛ کودکان باید با کودکی کردن مهارت درست زندگی کردن را بیاموزند.

وی با بیان اینکه شعار ما در کانون خوب زندگی کردن است، تصریح کرد: امروز جامعه ما مرهون تربیت کودکان دیروز است.

یزدان شناس، افزود: کودکان باید بیاموزند که منافع عموم را بر منافع  شخصی ترجیح دهند، هم اندیشی داشته باشند و برای آینده سالم خود و جامعه، دانش و مهارت کسب نمایند.  

وی همچنین به برگزاری 120 عنوان برنامه در هفته ملی کودک در سراسر مازندران اشاره کرد و از برگزاری مرحله استانی بیست و دومین جشنواره بین المللی قصه‌گویی در روزهای 17 و 18 در سینما کانون ساری خبر داد.

در این مراسم که به منظور گرامی داشت هفته کودک و تقدیر از زحمت کشان این عرصه برگزار شد، اجرای سرود و نمایش توسط اعضای همین کانون در برنامه قرار داشت.

حسین حسن نژاد معاون سیاسی امنیتی و اجتماعی استاندار با اشاره به نقش گذشتگان در تربیت نسل حاضر گفت: ما مسئولان امروز تربیت شده نسل گذشته ایم، اگر خوب و یا بد هستیم گذشتگان در تربیت ما سهم دارند.

وی ساختن آینده‌ای بهتر برای کشور را مرهون تربیت کودکان و نوجوانان امروز دانست و افزود: کودکان امروز قطعا آینده سازان جامعه‌ای خواهند بود که برای دوران میان سالی و سالمندی ما تصمیم می گیرند.

حسن نژاد با بیان اینکه کودکان اثرپذیرترین مجموعه گروه سنی هستند، یادآور شد: اگر امروز درست تصمیم نمی‌گیریم و نمی‌اندیشیم خودمان مقصریم، اما نمی توان سهم والدین و مربیان را نادیده بگیریم.

معاون سیاسی امنیتی استانداری مازندران، آگاهی خانواده‌ها در برقراری ارتباط با کودکان را شرط اصلی سعادت‌مندی دانست و تصریح کرد: کانون پرورش فکری فرصتی است تا کودکان به مهارت‌های زندگی آشنا شوند و بیاموزند چگونه از جامعه مطالبه‌گری نمایند.

13 الی 19 مهر را در تقویم کشور هفته ملی کودک نامگذاری کرده اند.

در پایان این مراسم از اعضا و مربیان برتر کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان مازندران تجلیل به عمل آمد.

 

برای دیدن گزارش تصویری مراسم اینجا کلیک کنید.

 

بازنشر این مطلب با ذکر نام عبارت مجاز است.

 

 

 

 

 

 

ارسال نظر

نام
پست الکترونیک
متن
captcha
ارسال