امروز : شنبه ۱۷ خرداد ۱۳۹۹ ساعت : ۷:۰۹ PM
اختصاصی عبارت
محسن حاجی میرزایی وزیر آموزش و پرورش در رامسر؛

دانش آموزان به محتوای کمک آموزشی نیاز ندارند / معلمان به زودی رتبه بندی می شوند / آموزش و پرورش بزرگترین رسانه کشور است

حاجی میرزایی+عبارت
    -     کد خبر: 42997
    -     تاريخ انتشار : ۱۳۹۸/۷/۱۷|۱۲:۳۴
وی در آیین افتتاح سومین دوره توانمند سازی کارشناسان قرآن عترت و نماز آموزش و پرورش کشور که در سالن همایش های تله کابین رامسر در غرب استان مازندران برگزار شد گفت: آموزش و پرورش بزرگترین و موثرترین رسانه کشور برای تمدن سازی، فرهنگ سازی، انسان سازی، ساختن هویت اسلامی ایرانی، حفظ و انتقال و استمرار ارزش های والای تقویت دین باوری، تعظیم شعائر و تکریم مناسک است.

عبارت - گروه سیاسی: محسن حاج میرزایی وزیر آموزش و پرورش دیروز سه شنبه ۱۶ مهرماه جهت شرکت در سومین دوره آموزشی کارشناسان قرآن عترت و نماز آموزش و‌پرورش سراسر کشور به رامسر سفر کرد.

وی در آیین افتتاح سومین دوره توانمند سازی کارشناسان قرآن عترت و نماز آموزش و پرورش کشور که در سالن همایش های تله کابین رامسر در غرب استان مازندران برگزار شد گفت: آموزش و پرورش بزرگترین و موثرترین رسانه کشور برای تمدن سازی، فرهنگ سازی، انسان سازی، ساختن هویت اسلامی ایرانی، حفظ و انتقال و استمرار ارزش های والای تقویت دین باوری، تعظیم شعائر و تکریم مناسک است.

وی افزود: دامنه گسترش آموزش و پرورش تمام کشور را در بر گرفته و این پیوند و اعتبار در آموزش و پرورش ارتباط منظمی با مخاطبان خود دارد که برنامه ریزی شده و در چارچوب اهداف مشخص به صورت مستمر انجام می شود.

وزیر آموزش و پرورش خاطر نشان کرد: ارتباط آموزش و پرورش با مخاطبانش در بهترین دوره یاد گیری است که بیشترین و پایدار ترین نوع یادگیری در این دوره انجام می شود.

او گفت: فاصله عمیقی بین ظرفیت‌های بالقوه و بالفعل در آموزش و پرورش وجود دارد و باید بر عمق و محتوای آموزش و پرورش افزوده شود که برگزاری چنین همایش‌هایی اثرات بسیار زیادی در بالفعل کردن ظرفیت‌ها دارد

حاجی میرزایی اقدام معطوف به نتیجه را بسیار مهم دانست و با بیان اینکه گزارش دهی خوب است، اما اثربخشی و نتیجه گیری باید در اولویت باشد افزود: وضع نیروی انسانی در آموزش و پرورش سامان مناسبی ندارد و از ظرفیت ۱۵ میلیون دانش آموز  باید برای توسعه فعالیت های پرورشی استفاده شود.

وزیر آموزش و پرورش گفت: در حوزه فرهنگ و پرورش کیفیت نیروی انسانی بر تعداد نیروی انسانی ارجعیت دارد و ارزیابی و رصد دائمی باید در آموزش و پرورش صورت بگیرد چرا که نتیجه و اهداف اقدامات آموزش و پرورش به سمت تربیت انسانی در تراز تمدن اسلامی است.

وزیر آموزش و پرورش اظهار داشت: محتوای آموزشی مورد نیاز دانش آموزان همین محتوای درسی است که اکنون در آموزش و پرورش تدریس و در امتحان های پایان سال ،کنکور و امتحان های جامع ارزیابی می‌شود و نیازی به محتوا‌های کمک آموزشی نیست.
او افزود: به افراد و تولید کنندگان این محتواها نیز توصیه می کنیم به این سمت حرکت نکنند و تلاشی که برای تولید این محتواها انجام می شود را به سمتی حرکت دهند که اهداف نظام تعلیم و تربیت بیشتر محقق شود.

حاجی میرزایی از بررسی طرح رتبه بندی معلمان در دولت خبر داد و گفت: آیین نامه طرح رتبه بندی معلمان در دولت منتظر تصویب و مراحلش به سرعت در حال انجام است وهر زمان که در دولت تصویب شود اعمال آن از ابتدای مهر ۹۸ خواهد بود.
او گفت: مقدمات اجرای طرح رتبه بندی ۶ ماه دوم امسال فراهم می شود و بعد از اینکه آیین نامه از سوی دولت تصویب شد ترتیبات اجرایی آن نیز تنظیم خواهد شد.

 

ارسال نظر

نام
پست الکترونیک
متن
captcha
ارسال
پربازدیدترین

وزیر آموزش و پرورش: در صورت ادامه تعطیلات، دانش آموزان مجازی آموزش می بینند

مردم در اولین مجلس گام دوم انقلاب به ائتلاف اصولگرایان اعتماد کردند/ این پیروزی شیرین و بزرگ را به رهبر معظم انقلاب اسلامی و همه منتخبین مردم تبریک می گوییم

وقتی دن کورلئونه باید برود جلو، بوق بزند! / دچار ویروس کرختی شده‌ایم

از اظهار ندامت خبرنگار به خاطر رای دادن به روحانی تا حمله شدید بنزینی به حسن نژاد

جیب خالی و پز عالی / چرا دیوار کوتاه CIS برای ما بلند است

لطفا به قانون و شعور مردم مازندران توهین نکنید! / مردم فریب این پروپاگاندا را نمیخورند / شک نکنید همین طرح باعث شکست شما خواهد شد

مدارک جنجالی و دردسر ساز مسئولین کشوری / از خاتمی و هاشمی تا رحیم مشایی و روحانی + عکس و جزئیات

دو نامزد قطعی اصلاح طلبان در استان کیستند / از رایزنی شیخ در شرق تا ترس از تکرار نفاق در نوشهر

قم با ۴۰ دقیقه در صدر است ، مازندرانی ها ۲۲ دقیقه در روز مطالعه می کنند / مردم اهل مطالعه اند ما بلد نیستیم نسخه بپیچیم / با اعلام این اعداد به مردم ظلم می کنیم / عرق شرم بر پیشانی مردم یا مسئولان؟

رئیس سازمان جنگل‌ها بازداشت شده است؟

آرشیو