امروز : یکشنبه ۴ اسفند ۱۳۹۸ ساعت : ۵:۱۴ AM
گفتگو های بلدیه
یاسر فیروزی، شهردار بهشهر در گفتگو با عبارت مطرح کرد؛

شهرداری در صدد تولید مصالح از پسماند بازگشتی / ساختمان شهرداری باغ موزه می شود / اجرای طرح جامع شهری و دسترسی به صفی آباد به زودی

یاسر فیروزی +عبارت
    -     کد خبر: 43060
    -     تاريخ انتشار : ۱۳۹۸/۷/۱۷|۲۲:۲۶
سرویس : جامعه >> شهری
گفتگو های بلدیه عنوان پرونده ای است که در آن عبارت به صورت اختصاصی با شهرداران شهر های مختلف استان مازندران به گفتگو می پردازد و از طریق آن می توانید در جریان آخرین اخبار جاری در شهرداری ها ، مباحث روز و اتفاقات پیرامون آن قرار بگیرید.

عبارت - گفتگو های بلدیه: یاسر فیروزی شهردار بهشهر در گفتگو با عبارت از برطرف شدن اختلافاتی که بین شورا و شهرداری این شهر شکل گرفته بود خبر داد و گفت در شرایط حاضر یکی از اولویت های اصلی این سازمان همانند بسیاری از شهر های استان مبحث پسماند است.

وی تشریح کرد: در بهشهر اولین پروژه پسماندی استان با نام کارخانه کمپوست شرق مازندران در حال فعالیت است که پنج شهر گلوگاه، خلیل شهر، بهشهر، رستمکلا و نکا تحت پوشش آن قرار دارند.

شهردار بهشهر در رابطه با مشکلات این کارخانه گفت: این مرکز در هر روز ظرفیت تبدیل 250 تن زباله به کمپوست را دارد اما از آنجایی که برای استفاده از زباله ها باید آن را 45 تا 60 روز به صورت تر نگه داری کرد، ما سوله ها و مکان کافی برای انباشت این حجم را نداریم و در حال حاضر از ظرفیت 100 تن در روز در این مجموعه استفاده می کنیم.

وی افزود در حال حاضر پسماند خلیل شهر، رستمکلا، بهشهر و نیمی از نکا در این مرکز بازیافت می شود و گلوگاه به علت نبود فضا برای انباشت همچنان به این جمع ملحق نشده است.

شهردار شهر کهن بهشهر از استانداری مازندران و همچنین منابع طبیعی استان برای همکاری در تکمیل این پروژه قدردانی کرد و گفت نهاد های مربوطه می توانند با اختصاص زمین مورد نیاز برای تکمیل ظرفیت کارخانه کمپوست و یا تخصیص بودجه برای این موضوع کمک شایانی در رفع این مشکل انجام دهند.

گفتنی است مجموع میانگین تولید پسماند این 5 شهر در هر روز حدودا 180 تن است و با بکار گیری تمام ظرفیت کارخانه کمپوست شرق مازندران نه تنها مشکل پسماند در این شهر ها کاملا برطرف می شود بلکه تا حدودی به شهر های مجاور هم برای این مسئله کمک خواهد شد.

به گفته فیروزی کارهای تحقیقاتی و مشاوره با نخبگان در زمینه ی استفاده از 40 درصد زباله ی بازگشتی بعد از انجام عمل بازیافت صورت گرفته و طرح هایی مبنی بر امحا این زباله ها به بهترین نحو ارائه شد. آنطور که شهردار گفت پژوهشگران دنبال سیستمی هستند تا از این زباله ی غیرقابل بازیافت، مصالحی قابل استفاده تولید کنند و بازگشتی زباله ی بهشهر به طبیعت را به صفر نزدیک کنند که اگر این اتفاق بیفتد گامی مهم در استان تلقی میشود.

همچنین وی طرح تصفیه شیرابه های زباله که در ساری اجرا میشود را نتیجه ی کارهای تحقیقاتی شهرداری بهشهر عنوان کرد.

یاسر فیروزی از طرح تجمیع مراکز دفن زباله در شرق مازندران خبر داد. طبق صحبت های او، 5 شهر شرقی استان مازندران روی هم 54 مرکز دفن زباله دارند که این مسئله خوشایند محیط زیست منطقه نیست و تصمیم بر این است که با ایجاد یک مرکز دفن استاندارد و ایزوله شده تمامی آنها را تعطیل نمایند. وی اعلام کرد که زمین مورد نیاز برای این کار نیز تهیه شده است.

شهردار بهشهر احیاء بافت فرسوده و نهضت آسفالت در خیابان های اصلی و فرعی بهشهر را از پروژه های عمرانی این سازمان عنوان کرد و گفت: تقریبا بعد از 30 سال این حرکات در بهشهر به راه افتاد و خارج شدن از بافت ناکارامد شهری برای بهشهر می تواند خیلی مفید واقع شود.

شایان ذکر است بهشهر دارای 46 درصد بافت ناکارامد یا فرسوده میباشد.

او اعلام کرد با کمک اداره راه و شهرسازی در زمینه ی بازآفرینی شهری نیز گام هایی برداشته شده که به مرور اعلام میشود.

از آنجایی که این شهر از در منطقه خاصی از لحاظ طبیعی و جغرافیایی قرار گرفته است یاسر فیروزی گردشگری را اولویت نخست شهرداری بهشهر می داند و می گوید: پتانسیل بسیار زیادی در این زمینه در شهر ما وجود دارد. از مکان های دیدنی طبیعی مثل کوه و جنگل و دریا گرفته تا آثار تاریخی و حتی باستانی.

وی اولویت شهر در زمینه ی گردشگری را ایجاد دسترسی به باغ صفی آباد اعلام کرد و گفت: کارهای طراحی و پیاده سازی مسیر انجام شده و حتی فنس و حصار نیز برای این مسیر تهیه شده و فقط منتظر مجوز های لازم برای این کار هستیم که گفته شده به زودی آنها هم اخذ خواهند شد.

فیروزی خبر از انجام هماهنگی های لازم با میراث فرهنگی در زمینه ی انتقال شهرداری از باغ تاریخی صفوی و تبدیل آن به پارک موزه را داد و آن را اولویت بعدی شهرداری در زمینه ی جذب توریست عنوان نمود.

همچنین به گفته ی وی طرح پارک جنگلی دست کاشت 16 هکتاری به نام سالارتپه در ضلع جنوبی پارک ملت در دست احداث است که برنامه ریزی شده تا اعتبارات لازم برای ایجاد اتصال بین سالار تپه و پارک ملت تهیه شود.

شهردار ترمیم مکان های تاریخی مثل چشمه عمارت و لوله کشی های سفالینش و غنات و آب انبار های بهشهر را از برنامه های شهرداری برشمرد و گفت درخواست در اختیار قرار گرفتن مجموعه تاریخی عباس آباد نیز از سوی شهرداری ارائه شده که در حال بررسی است.

وی عنوان کرد تمام این پروژه ها در غالب دو طرح بنیادی از «هوتو» تا «عباس آباد» و از «سالارتپه» تا «میانکاله» تعریف شده است.

یاسر فیروزی آینده ی بهشهر را امیدوار کننده توصیف کرد و دلیل آن را پتانسیل بالای این شهر برای پیشرفت دانست.

 

بازنشر این مطلب با ذکر نام عبارت مجاز است.

 

ارسال نظر

نام
پست الکترونیک
متن
captcha
ارسال
پربازدیدترین

وقتی دن کورلئونه باید برود جلو، بوق بزند! / دچار ویروس کرختی شده‌ایم

از اظهار ندامت خبرنگار به خاطر رای دادن به روحانی تا حمله شدید بنزینی به حسن نژاد

جیب خالی و پز عالی / چرا دیوار کوتاه CIS برای ما بلند است

لطفا به قانون و شعور مردم مازندران توهین نکنید! / مردم فریب این پروپاگاندا را نمیخورند / شک نکنید همین طرح باعث شکست شما خواهد شد

مدارک جنجالی و دردسر ساز مسئولین کشوری / از خاتمی و هاشمی تا رحیم مشایی و روحانی + عکس و جزئیات

دو نامزد قطعی اصلاح طلبان در استان کیستند / از رایزنی شیخ در شرق تا ترس از تکرار نفاق در نوشهر

قم با ۴۰ دقیقه در صدر است ، مازندرانی ها ۲۲ دقیقه در روز مطالعه می کنند / مردم اهل مطالعه اند ما بلد نیستیم نسخه بپیچیم / با اعلام این اعداد به مردم ظلم می کنیم / عرق شرم بر پیشانی مردم یا مسئولان؟

رئیس سازمان جنگل‌ها بازداشت شده است؟

یکی از نمایندگان فعلی ساری رای نمی‌آورد/ شايعه ردصلاحیت برای تخریب رقیب است

کدام مسئولان ارشد جمهوری اسلامی ایران ثروتشان را علنی کردند / از عباس آخوندی تا محمدباقر قالیباف

آرشیو