امروز : سه شنبه ۸ مهر ۱۳۹۹ ساعت : ۱۰:۵۲ PM

اعتماد شهروندان مازندرانی به سامانه ۱۱۱ برای ارتباط با دولتمردان

ارتباط ۱۱ + عبارت
    -     کد خبر: 43431
    -     تاريخ انتشار : ۱۳۹۸/۷/۲۳|۱۲:۰۰
سرویس : سیاست >> دولت
بررسی گزارش دو ماهه مرداد و شهریور ارتباط گیری شهروندان مازندرانی با مدیران دستگاه‌های اجرایی نشان می‌دهد بیشترین اقبال در این زمینه استفاده از سامانه ۱۱۱ به عنوان یکی از روش‌های در میان گذاشتن مشکلات با دولتمردان بوده است.

عبارت : این گزارش  از اداره کل مدیریت عملکرد، بازرسی و امور حقوقی استانداری مازندران دریافت شده است.

کل نحوه دریافت پیام ها و تماس های مردمی با مسئولان مازندران از طریق تماس با سامانه سامد ۱۱۱، تماس با سامانه ۶۱۳۳، مراجعه حضوری و ارسال درخواست از طریق پست اعلام شده است.

گزارش مرداد ماه نشان می دهد که در این ماه از ۲۷۰ مورد تماس و دریافت پیام از مردم این استان با مسئولان ، ۲۴۲ مورد آن از طریق تماس با سامانه ۱۱۱ انجام شد و پس از آن دادن پیام از طریق پست با ۱۷ مورد قرار دارد . 

مرداد ماه امسال در مجموع مدیران هفت دستگاه اجرایی استان و همچنین معاونان استاندار مازندران پای میز پاسخگویی به مردم نشستند و به تماس های مردم از طریق شماره گیری ۱۱۱ جواب دادند .

 گزارش اداره کل مدیریت بازرسی عملکرد استانداری مازندران نشان می دهد که در شهریور ماه امسال هم ۸۲۰ تماس با سامانه ۱۱۱ گرفته شد که حاکی از استقبال چشمگیر مردم به این سامانه برای در میان گذاشتن مشکلاتشان با مدیران بوده است.

نحوه فعالیت سامانه سامد یا همان سیستم الکترونیکی ارتباط دولت با مردم بدین گونه  است که مردم می توانند در روزهای مشخص شده ارتباط الکترونیکی با مسئولان با گرفتن شماره ۱۱۱ ارتباط برقرار کنند و از این طریق مسائل خود را  در مدت حدود ۲ ساعت تعیین شده بیان کنند.  

سیستم الکترونیکی ارتباط دولت و مردم که با عنوان مختصر سامد شناخته شده است تاکنون و در مازندران و در مرحله استانی مدیران دستگاه های اجرایی استان و  شهرستان ها را پایِ میز پاسخگویی نشانده است و مردم به صورت مستقیم با مدیرانی که شاید ماهها در انتظار وقت گرفتن از آنها بودند بدون واسطه و مستقیم ارتباط برقرار می کنند.

مدیرکل مدیریت عملکرد، بازرسی و امور حقوقی استانداری مازندران روز دوشنبه گفت : در مرداد امسال ۲۷۰ تماس از سوی مردم استان با مسئولان گرفته شد و مطالبات و درخواست های خود را عنوان کردند که از این تعداد ۲۴۲ مورد از طریق شماره تلفن ۱۱۱ در روزهای مشخص شده برای حضور مدیران مربوطه در این سامانه بود و بیشترین موضوعات ثبت شده در این ماه ، درخواست تسهیلات بانکی و تقاضای اشتغال بوده است .

عزت الله هاشم زاده با اشاره به اینکه در شهریور امسال ۱۰ مدیر  دولتی پای میز پاسخگویی به مردم استان نشستند و به درخواست های ۸۲۰ شهروند پاسخ گفتند، افزود : تمامی تماس و ارتباط مردم با مسئولان پیگیری و پایش می شود تا مشخص شود تا چه اندازه مسئولان به مطالبات مردم پاسخگو هستند . 

وی توضیح داد : با توجه به اقبال مردم به ۱۱۱ ، برای اجرای این شیوه پاسخگویی در هر ماه بنا را بر این گذاشته ایم  تا تعدادی از مدیران استانی را پای این میز پاسخگویی بکشانیم تا ساعاتی را فارغ از جلسات و کارهای اداری به تماس های تلفنی مردم جواب بدهند.

هاشم زاده گفت : اخیرا نهاد ریاست جمهوری موضوع راستی آزمایی پاسخگویی مدیران دولتی را کلید زده است و طی تماس با افرادی که با مدیران تماس گرفتند و مطالبات خود را عنوان کردند میزان رسیدن به خواسته و رفع مشکلات آنها را بررسی می کنیم .

مدیر کل عملکرد استانداری مازندران در پاسخ به این پرسش که اکثر تماس های مردم مربوط به مناطق مرکزی استان است ، گفت : بنا داریم تا پاسخگویی مدیران از طریق ۱۱۱ را در شهرستان ها راه اندازی کنیم تا مدیران شهرستان به طور مرتبط به تماس های مردم پاسخگو باشند و به صورت آنلاین امکان رفع مشکلات آنها را داشته باشند ./ ایرنا

ارسال نظر

نام
پست الکترونیک
متن
captcha
ارسال
پربازدیدترین

وزیر آموزش و پرورش: در صورت ادامه تعطیلات، دانش آموزان مجازی آموزش می بینند

مردم در اولین مجلس گام دوم انقلاب به ائتلاف اصولگرایان اعتماد کردند/ این پیروزی شیرین و بزرگ را به رهبر معظم انقلاب اسلامی و همه منتخبین مردم تبریک می گوییم

وقتی دن کورلئونه باید برود جلو، بوق بزند! / دچار ویروس کرختی شده‌ایم

از اظهار ندامت خبرنگار به خاطر رای دادن به روحانی تا حمله شدید بنزینی به حسن نژاد

جیب خالی و پز عالی / چرا دیوار کوتاه CIS برای ما بلند است

لطفا به قانون و شعور مردم مازندران توهین نکنید! / مردم فریب این پروپاگاندا را نمیخورند / شک نکنید همین طرح باعث شکست شما خواهد شد

مدارک جنجالی و دردسر ساز مسئولین کشوری / از خاتمی و هاشمی تا رحیم مشایی و روحانی + عکس و جزئیات

دو نامزد قطعی اصلاح طلبان در استان کیستند / از رایزنی شیخ در شرق تا ترس از تکرار نفاق در نوشهر

قم با ۴۰ دقیقه در صدر است ، مازندرانی ها ۲۲ دقیقه در روز مطالعه می کنند / مردم اهل مطالعه اند ما بلد نیستیم نسخه بپیچیم / با اعلام این اعداد به مردم ظلم می کنیم / عرق شرم بر پیشانی مردم یا مسئولان؟

رئیس سازمان جنگل‌ها بازداشت شده است؟

آرشیو