امروز : چهارشنبه ۹ مهر ۱۳۹۹ ساعت : ۱۲:۴۸ AM
امام جمعه ساری:

حضور مردم ، عاملی برای به لرزه در آوردن کاخ های عنکبوتی

طبرسی  + عبارت
    -     کد خبر: 43436
    -     تاريخ انتشار : ۱۳۹۸/۷/۲۳|۱۲:۳۴
عضو مجلس خبرگان رهبری گفت: حماسه ‌اربعین به ‌خیزشی جهانی علیه اردوگاه مستکبران عالم تبدیل شده است.

عبارت : آیت الله نورالله طبرسی امروز در جمع اعضای ستاد امر به معروف و نهی از منکر مازندران،‌ با اشاره به اینکه یکی از مصادیق مهم ترویج معروفات کمک و تقویت حماسه جهانی اربعین به ابعاد مختلف است، اظهار داشت: مراسم اربعین باید به همان شکل سنتی و در امتداد عزاداری‌های همراه با شور و شعور حسینی باقی بماند و ادامه یابد، زیرا که خداوند متعال ترویج دین خود را بوسیله خون حضرت سیدالشهدا(ع) اراده فرموده است.

وی با بیان اینکه این مراسم و همایش با شکوه انسانی بدون هیچ فراخوانی هر ساله و در آستانه اربعین حسینی برگزار می‌شود، افزود: این پیاده‌روی که در گذشته با هدف زیارت بارگاه ملکوتی سید و سالار شهیدان آغاز شده امروز به یک اجتماع عظیم جهانی و معروفی بزرگ تبدیل شده است.

نماینده ولی فقیه در مازندران با اشاره به اینکه امروز راهپیمایی اربعین حسینی از بحث مذهب و آیین فراتر رفته و تنها مختص شیعیان نیست، تصریح کرد: همه انسان‌های پاک طینت و آزاده از مسلمانان و مسیحیان گرفته تا زرتشتی و کلیمی در یک زمان و مکان مقدس گرد هم می آیند و یک صدا پیشوا و الگوی آزادگی و جوانمردی خود را صدا می‌زنند و به مقام شامخ او و یاران باوفایش ادای احترام می‌کنند.

رئیس ستاد امر به معروف و نهی از منکر مازندران افزود: علیرغم همه تلاش‌هایی که دشمنان برای ضربه زدن به فرهنگ عاشورا و قیام تاریخی و ماندگار سید الشهدا می‌نند، این حماسه در طول سالهای اخیر به یک خیزش جهانی علیه اردوگاه مستکبران عالم مبدل شده و به فضل الهی هیچ قدرت معاندی قادر به تأثیرگذاری برای توقف و یا تضعیف آن نیست، زیرا که این جریان متصل به اقیانوس پر خیر و برکت عاشورا است.

امام جمعه مرکز استان با بیان اینکه این حرکت عظیم مردمی یک فرصت مغتنم برای رساندن پیام حقانیت اهل بیت(ع) به تمام احرار و آزادگان جهان است، خاطرنشان کرد: حضور میلیونی عاشقان حسینی در پیاده روی اربعین امیدبخش تحقق تمدن نوین اسلامی با وجود همه توطئه‌ها و دشمنی‌های بدخواهان اسلام ناب محمدی(ص) است.

وی با بیان اینکه امروز اجتماع عظیم اربعین حسینی تنها یک راهپیمایی ساده نیست، بلکه به یک فرهنگ با عظمت و حرکت سیاسی بی بدیل در جهان تبدیل شده است، تصریح کرد: این راهپیمایی باعظمت یکی از بزرگ‌ترین رویدادهای دینی و فرهنگی در دنیا بوده که به نماد وحدت و همبستگی امت اسلامی و تمامی آزادی‌خواهان عالم تبدیل شده است و  مقدمه ساز حکومت جهانی حضرت بقیه الله العظم خواهد شد.

دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر مازندران نیز گفت: تجمع میلیون‌ها انسان آزاده برگرد حرم حضرت سیدالشهدا (ع) در اربعین، مصداق بارز پیروزی خون بر شمشیر است.

خلیل صالحی با اشاره به اینکه پیاده روی میلیونی اربعین حاوی پیامی روشن برای معاندان و دشمنان اسلام ناب محمدی(ص) است، گفت: موج عظیم مردمی که به بهانه اربعین حسینی ایجاد می‌شود کاخ‌های سست و همچون عنکبوت سلطه‌گران عالم را به لرزه در می آورد.

وی افزود: حضور عاشقانه و تجمع بیش از بیست میلیون زائر و انسان آزاده از سراسر جهان در حماسه پیاده روی اربعین مصداق بارز پیروزی خون بر شمشیر در عصر حاضر بوده و این رزمایش بزرگ معنوی نشان می‌دهد القائات شیطانی اردوگاه غرب هیچگاه قادر به زدودن یاد و نام حسین بن علی(ع) از فکر و اندیشه آزادگان و احرار جهان نیست.

دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر مازندران به اغتشاشات روزهای گذشته در برخی شهرهای عراق که توسط دشمنان جهان اسلام و صحنه‌گردانی برخی کشورهای مرتجع منطقه که با هدف تحت تاثیر قراردادن این رویداد بی نظیر جهانی و ایجاد اختلاف بین پیروان اسلام ناب محمدی و ملت های مسلمان بویژه ایران و عراق رخ داد، اشاره کرد و افزود: راهپیمایان حماسه آفرین اربعین، سربازان لشکر حسینی و پیاده نظام جبهه مقاومت اسلامی و همچون خار در چشم آمریکا و نوکران منطقه ای آنانند و به فضل الهی هر ساله بر شکوه و عظمت این اجتماع بزرگ دینی-سیاسی افزوده خواهد شد./ تسنیم

ارسال نظر

نام
پست الکترونیک
متن
captcha
ارسال
پربازدیدترین

وزیر آموزش و پرورش: در صورت ادامه تعطیلات، دانش آموزان مجازی آموزش می بینند

مردم در اولین مجلس گام دوم انقلاب به ائتلاف اصولگرایان اعتماد کردند/ این پیروزی شیرین و بزرگ را به رهبر معظم انقلاب اسلامی و همه منتخبین مردم تبریک می گوییم

وقتی دن کورلئونه باید برود جلو، بوق بزند! / دچار ویروس کرختی شده‌ایم

از اظهار ندامت خبرنگار به خاطر رای دادن به روحانی تا حمله شدید بنزینی به حسن نژاد

جیب خالی و پز عالی / چرا دیوار کوتاه CIS برای ما بلند است

لطفا به قانون و شعور مردم مازندران توهین نکنید! / مردم فریب این پروپاگاندا را نمیخورند / شک نکنید همین طرح باعث شکست شما خواهد شد

مدارک جنجالی و دردسر ساز مسئولین کشوری / از خاتمی و هاشمی تا رحیم مشایی و روحانی + عکس و جزئیات

دو نامزد قطعی اصلاح طلبان در استان کیستند / از رایزنی شیخ در شرق تا ترس از تکرار نفاق در نوشهر

قم با ۴۰ دقیقه در صدر است ، مازندرانی ها ۲۲ دقیقه در روز مطالعه می کنند / مردم اهل مطالعه اند ما بلد نیستیم نسخه بپیچیم / با اعلام این اعداد به مردم ظلم می کنیم / عرق شرم بر پیشانی مردم یا مسئولان؟

رئیس سازمان جنگل‌ها بازداشت شده است؟

آرشیو