امروز : یکشنبه ۲۲ فروردین ۱۴۰۰ ساعت : ۷:۲۵ PM
استاندار مازندران در جلسه شورای گفت و گو:

بخش خصوصی فرماندهان جنگ اقتصادی هستند

تصویر + عبارت
    -     کد خبر: 43651
    -     تاريخ انتشار : ۱۳۹۸/۷/۲۴|۱۲:۴۹
استاندار مازندران گفت: بخش خصوصی در جنگ اقتصادی به عنوان فرماندهان جبهه هستند و باید از طریق آنان به پیروزی دست یابیم.

عبارت : احمد حسین زادگان در جلسه شورای گفتگوی بخش خصوصی و دولتی با اظهار اینکه مشکلات فراروی تولید و بخش خصوصی را باید رفع کنیم تصریح کرد: همه ما عضو یک جامعه هستیم و باید تعامل مطلوب برای رصد و پیگیری مسائل داشته باشیم.
وی ادامه داد: بخش خصوصی و دولتی دو جناح مختلف نیستند و این نوع نگاه، نتیجه گیری را سخت خواهد کرد.
وی افزود: برای توسعه استان مازندران بخش خصوصی و دولتی اراده مشترک دارند و بدانیم در برهه کنونی که با جنگ اقتصادی مواجه هستیم، اراده کشور سخت است.
رییس شورای گفت و گوی دولت و بخش خصوصی مازندران با عنوان اینکه در زمان جنگ و دفاع مقدس حساب های ما مسدود نبود و برای واردات دارو و اقلام مورد نیاز با مشکل مواجه نبودیم، ادامه داد: این درحالی که در شرایط کنونی برای واردات اقلام مورد نیاز با چالش هایی روبرو هستیم و در شرایط جنگی باید از طریق بخش خصوصی پیروز شویم.
استاندار مازندران با اظهار اینکه در جنگ اقتصادی بخش خصوصی به عنوان فرمانده مدنظر است، یادآور شد: در این شراید باید از فعالان اقتصادی حمایت کنم.
وی با تأکید بر توجه به اقتصاد مقاومتی خواستار تسهیل گیری و اجرای مصوبات اقتصاد مقاومتی شد و گفت: تولید و اشتغال امری مهم است و باید تسهیل گری مناسب در این بخش داشته باشیم.

رونق کسب و کار نیازمند همراهی بخش خصوصی و دولتی است

رئیس اتاق بازرگانی مازندران هم در این جلسه گفت: برای رونق کسب و کار بخش خصوصی باید در کنار بخش دولتی قرار گیرد.
عبداله مهاجر دارابی با اشاره به تاکیدات مقام معظم رهبری مبنی بر رونق تولید و کسب و کار اظهار داشت: در شرایط کنونی باید بخش خصوصی را در کنار دولت قرار دهیم و اگر نتوانیم این کار را انجام دهیم به بدنه کشور خسران وارد خواهیم کرد.
دبیر شورای گفت و گوی دولت و بخش خصوصی مازندران با اشاره به مشکلات تامین اجتماعی فراری تولید و بخش خصوصی خواستار رفع موانع موجود با حمایت شورای گفتگوی بخش خصوصی و دولتی شد.
مهاجر با بیان اینکه ظرفیت واحدهای تولیدی استان بسیار بالا است گفت: برای پیگیری مصوبات سفر هیئت اقتصادی استان به ولگاگراد روسیه قرار است به دو استان روسیه از جمله ساراتف سفری داشته باشیم.
رئیس اتاق بازرگانی مازندران عضویت در اوراسیا را موجب رفع برخی از مشکلات فراروی صادرات بیان کرد و گفت: امیدواریم با عضویت در آن بتوانیم به رونق اقتصادی و صادرات استان کمک کنیم.
وی با اشاره به برخی مشکلات فراروی تولید ادامه داد: تامین اجتماعی، مالیات و منابع مالی و نقدینگی از مهمترین مشکلات فراروی واحدهای تولیدی است که باید برای حل آن برنامه ریزی شود.
مهاجر با اظهار اینکه قانون کسب و کار برای تسریع و روان سازی تولید تعریف کرده است خواستار اجرای مناسب این قوانین شد./روابط عمومی اتاق بازرگانی مازندران

ارسال نظر

نام
پست الکترونیک
متن
captcha
ارسال