امروز : پنج شنبه ۳ بهمن ۱۳۹۸ ساعت : ۸:۴۵ PM
اختصاصی
عباس زارع دبیر شورای اطلاع رسانی استان مازندران در گفتگو با عبارت اعلام کرد؛

اختصاص ۱۰۰ میلیارد تومان برای حل معضل پسماند مازندران / پیگیری های مردم و مسئولین نتیجه داد

پسماند+عبارت
    -     کد خبر: 43713
    -     تاريخ انتشار : ۱۳۹۸/۷/۲۸|۱۰:۰۵
تخصیص بودجه برای افزایش سرعت پروژه های پسماند استان نشان دهنده ی این موضوع است که دولت نیز به اهمیت این مسئله در استان های شمالی و به ویژه مازندران پی برده و روزهای آفتابی برای حل معضل زباله مازندران فرا رسیده.

عبارت - گروه جامعه:  تخصیص بودجه برای افزایش سرعت پروژه های پسماند استان نشان دهنده ی این موضوع است که دولت نیز به اهمیت این مسئله در استان های شمالی و به ویژه مازندران پی برده و روزهای آفتابی برای حل معضل زباله مازندران فرا رسیده.

عباس زارع دبیر شورای اطلاع رسانی دولت در مازندران در گفتگویی با عبارت اعلام کرد: با پیگیری های استاندار مازندران و مساعدت های معاون محترم رییس جمهور و رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور ، وزیر و معاونت عمرانی وزارت کشور100 میلیارد تومان برای پروژه های پسماند استان اختصاص یافت.

بر اساس گفته های وی قرار است این مبلغ برای سرعت بخشی به عملیات ساخت و بهره برداری زباله سوز های ساری و نوشهر و سایر پروژه های زباله سوز مازندران اختصاص یابد.

زباله سوز نوشهر ظرفیتی 200 تنی و زباله سوز ساری ظرفیتی 400 تنی را دارا می باشند.

همچنین در شهرستان بابل و 3 شهر بهشهر ، نکا و گلوگاه نیز برای حل مسئله ی پسماند کارخانه های تولید کمپوست احداث شده که  کارخانه کمپوست بابل ۲۵۰ تن و کارخنه بهشهر هم در همین حدود ظرفیت دارد.

استان مازندران در روز بالغ بر 3 هزار و 200 تن زباله تولید می کند که برای مدیریت بهتر، به 9 منطقه تقسیم شده است.

دبیر شورای اطلاع رسانی استان گفت: برای حل معضل زباله شهرستان تنکابن هم کارخانه کمپوست در حال ساخت است . در شهرهای نور و قائمشهر هم نیز قرار است کارخانه کمپوست راه اندازی شود و بخشی از کارها تاکنون انجام شده است. برای بابلسر و آمل نیز دو منطقه دیگر برای ساماندهی زباله مازندران هستند قرار است نیروگاه زباله سوز یا کارخانه کمپوست احداث شود.

زارع افزود: در همین راستا همزمان با عملیات اجرایی شهرداری ساری در بهسازی مرکز دفن زباله,در پیگیری های جداگانه ای از سوی استاندار مازندران اعتبارات جداگانه ای برای سامان دهی موضوعات زیست محیطی مرکز دفن زباله پشتکوه از برنامه و بودجه درخواست شد.

بر اساس این گزارش با دستورات صادر شده در سازمان برنامه و بودجه کارهای اداری مربوط به اختصاص این میزان بودجه درخواست شده در حال انجام است..

 چندی قبل در جریان بازدید اصحاب رسانه استان از زباله سوز ساری , تاکامی مدیر کل دفتر امور شهری استانداری تاکید کرده بود که تا کنون برای احداث این نیروگاه حدود 80 میلیارد تومان اعتبار از سوی دولت اختصاص یافته است. بنا بر اظهارات این مقام مسول قرار است تا پایان بهار 99 این پروژه به پایان رسیده و بهره برداری از آن آغاز شود.

احمد حسین زادگان سال 98 را با شعار مازندران پاک , محوریت اقدامات خود را بر پایه زیبا سازی استان بنا نهاده و در این راستا قرار است برنامه های 9 گانه زباله در مازندران به زودی پایان یافته و این مشکل برای همیشه رفع شود.

ارسال نظر

نام
پست الکترونیک
متن
captcha
ارسال
پربازدیدترین

وقتی دن کورلئونه باید برود جلو، بوق بزند! / دچار ویروس کرختی شده‌ایم

از اظهار ندامت خبرنگار به خاطر رای دادن به روحانی تا حمله شدید بنزینی به حسن نژاد

جیب خالی و پز عالی / چرا دیوار کوتاه CIS برای ما بلند است

لطفا به قانون و شعور مردم مازندران توهین نکنید! / مردم فریب این پروپاگاندا را نمیخورند / شک نکنید همین طرح باعث شکست شما خواهد شد

مدارک جنجالی و دردسر ساز مسئولین کشوری / از خاتمی و هاشمی تا رحیم مشایی و روحانی + عکس و جزئیات

دو نامزد قطعی اصلاح طلبان در استان کیستند / از رایزنی شیخ در شرق تا ترس از تکرار نفاق در نوشهر

قم با ۴۰ دقیقه در صدر است ، مازندرانی ها ۲۲ دقیقه در روز مطالعه می کنند / مردم اهل مطالعه اند ما بلد نیستیم نسخه بپیچیم / با اعلام این اعداد به مردم ظلم می کنیم / عرق شرم بر پیشانی مردم یا مسئولان؟

رئیس سازمان جنگل‌ها بازداشت شده است؟

یکی از نمایندگان فعلی ساری رای نمی‌آورد/ شايعه ردصلاحیت برای تخریب رقیب است

کدام مسئولان ارشد جمهوری اسلامی ایران ثروتشان را علنی کردند / از عباس آخوندی تا محمدباقر قالیباف

آرشیو