امروز : چهارشنبه ۹ مهر ۱۳۹۹ ساعت : ۳:۳۶ AM
اختصاصی
به بهانه روز جهانی مراقبت از پرواز، سعدالله وطن خواه مدیرکل فرودگاه های مازندران در گفتگو با عبارت؛

مراقبت از پرواز کلید سفری ایمن / اولویت فرودگاه های مازندران تامین زمین است

سعدالله وطن خواه+عبارت
    -     کد خبر: 43725
    -     تاريخ انتشار : ۱۳۹۸/۷/۲۸|۱۱:۲۶
امروز ۲۸ مهرماه روز جهانی کنترلر پرواز یا همان مراقبت از پرواز است. برج های مراقبت که همواره بخش جذاب فرودگاه ها هستند پایگاه اصلی این قشر زحمت کش است که کارشان كنترل و هدايت لحظه به لحظه صدها هواپيما در سطوح مختلف شبكه پيچيده راههاي هوايي و مسيرهاي ورودي و خروجي فرودگاههای کشور است که بی گمان از مشاغل سخت و پر استرس محسوب می شود

عبارت - گروه گردشگری: امروز 28 مهرماه روز جهانی کنترلر پرواز یا همان مراقبت از پرواز است. برج های مراقبت که همواره بخش جذاب فرودگاه ها هستند پایگاه اصلی این قشر زحمت کش است که کارشان كنترل و هدايت لحظه به لحظه صدها هواپيما در سطوح مختلف شبكه پيچيده راههاي هوايي و مسيرهاي ورودي و خروجي فرودگاههای کشور است که بی گمان از مشاغل سخت و پر استرس محسوب می شود.

کنترلرهای ترافیک هوایی همه روزه با تلاش و زحمت فراوان، آسمانی ایمن برای پروازهای عبوری ایجاد می نمایند و در صدد ایمن ساختن پروازها برای ما می‌باشند. وظیفه‌ی اصلی آنها، عهده دار بودن کنترل تردد هواپیماها در سطوح پروازی فرودگاه ها و عبور و مرور هواپیماها در آسمان است. اجازه‌ی روشن شدن هواپیماها و به پرواز درآمدن آن‌ها نیز توسط کنترلرها داده می‌شود و کنترلرهای ترافیک هوایی ۲۴ ساعت شبانه روز عبور و مرور هواپیماها در آسمان را تحت نظر دارند. اولین فردی که از بروز سانحه مطلع می شود، کنترلر ترافیک هوایی است  به همین علت، کنترلر باید فردی دقیق، هوشیار و از نظر بدنی در سلامت کامل باشد تا بتواند در زمان مناسب بهترین تصمیم را اتخاذ نماید و به بهترین نحو مشکلات احتمالی را مدیریت و رفع نماید. بدون حضور این افراد که مردم از نقششان به صورت کامل آگاه نیستند دیگر نمی توان با خیال آسوده سفری هوایی را تجربه کرد، وقتی جان صدها نفر به تمرکز و تخصص یک فرد بسته باشد درک اهمیت و پیچیدگی های آن کار چندان دشواری نیست.

فرودگاه دروازه ی ورود توریست به منطقه است و اگر مکانی با ظرفیت های طبیعی و غیرطبیعی بسیار اما بدون فرودگاه و خطوط امن پروازی باشد به مقدار قابل توجهی از میزان گردشگران آن منطقه کاسته می شود و حتی در تامین بسیاری از اقلام ضروری و کمک های فوری نیز ناکام می ماند. در استان مازندران 3 فرودگاه به فعالیت می پردازند که با توجه به توریست پذیربودن استان، ظرفیت های بیشتری نیز برای توسعه آنها موجود است. از این بین تنها فرودگاه دشت ناز ساری توانسته به عنوان فرودگاه بین المللی به فعالیت خود ادامه بدهد و آن دو فرودگاه دیگر مخصوص پرواز های داخلی می باشند که یکی در نوشهر و دیگری در رامسر قرار دارد.

عبارت در گفتگویی با سعدالله وطن خواه مدیرکل فرودگاه های مازندران پیگیر اولویت های مورد نیاز این فرودگاه ها شد.

وی با اشاره به نقش فرودگاه ها در توسعه استان گفت: اولویت اول فرودگاه های مازندران تامین زمین و عرصه مورد نیاز برای انجام طرح جامع فرودگاه ها است که البته به دلیل گران بودن زمین اطراف فرودگاه ها کمی دشوار به نظر می آید. متاسفانه این زمین ها در اختیار منابع طبیعی و ارگان های دولتی نیست و در این زمینه ما با اشخاص حقیقی مواجهیم.

وطن خواه مشکل دیگر فرودگاه های استان را وجود موانع پروازی در نزدیکی آن ها دانست و اعلام کرد این موانع پروازی باعث می شود که نتوانیم از ظرفیت های فرودگاه ها به طور کامل بهره ببریم.

وی افزود: در بحث تجهیز امکانات و ساختمان ها بخصوص در بخش های نوشهر و رامسر از لحاظ اعتباری مشکلی نداریم و دولت در این دو ، سه ساله توجه خوبی به این بخش داشته و اعتبارات خوبی به ما تخصیص داده شده.

امید است با توجه ویژه به فرودگاه های استان شرایط عبور و مرور هوایی مازندران هرچه بیشتر بهبود یابد.

 

بازنشر این مطلب با ذکر نام عبارت مجاز است.

 

 

ارسال نظر

نام
پست الکترونیک
متن
captcha
ارسال
پربازدیدترین

وزیر آموزش و پرورش: در صورت ادامه تعطیلات، دانش آموزان مجازی آموزش می بینند

مردم در اولین مجلس گام دوم انقلاب به ائتلاف اصولگرایان اعتماد کردند/ این پیروزی شیرین و بزرگ را به رهبر معظم انقلاب اسلامی و همه منتخبین مردم تبریک می گوییم

وقتی دن کورلئونه باید برود جلو، بوق بزند! / دچار ویروس کرختی شده‌ایم

از اظهار ندامت خبرنگار به خاطر رای دادن به روحانی تا حمله شدید بنزینی به حسن نژاد

جیب خالی و پز عالی / چرا دیوار کوتاه CIS برای ما بلند است

لطفا به قانون و شعور مردم مازندران توهین نکنید! / مردم فریب این پروپاگاندا را نمیخورند / شک نکنید همین طرح باعث شکست شما خواهد شد

مدارک جنجالی و دردسر ساز مسئولین کشوری / از خاتمی و هاشمی تا رحیم مشایی و روحانی + عکس و جزئیات

دو نامزد قطعی اصلاح طلبان در استان کیستند / از رایزنی شیخ در شرق تا ترس از تکرار نفاق در نوشهر

قم با ۴۰ دقیقه در صدر است ، مازندرانی ها ۲۲ دقیقه در روز مطالعه می کنند / مردم اهل مطالعه اند ما بلد نیستیم نسخه بپیچیم / با اعلام این اعداد به مردم ظلم می کنیم / عرق شرم بر پیشانی مردم یا مسئولان؟

رئیس سازمان جنگل‌ها بازداشت شده است؟

آرشیو