امروز : یکشنبه ۱۷ اسفند ۱۳۹۹ ساعت : ۱۰:۰۶ AM
اختصاصی
مهدی رازجویان معاون عمرانی استانداری مازندران در گفتگو با عبارت:

رتبه برتر مازندران در رفع خطر نقاط حادثه خیز / آموزش و فرهنگسازی برایمان جدی است / اجازه توقف کار را نمیدهم

رازجویان + عبارت
    -     کد خبر: 43951
    -     تاريخ انتشار : ۱۳۹۸/۸/۱|۰۸:۰۳
سرویس : سیاست >> دولت
معاون عمرانی استانداری مازندران در گفتگوی اختصاصی با عبارت با بیان اینکه طرح جامع کاهش تصادفات در آستانه تصویب است گفت: این طرح دارای سه کمیته اصلی است.

عبارت - گروه سیاسی : رازجویان اظهار داشت:219 نقطه دارای تصادف را در استان شناسایی شد که از این تعداد 51 نقطه به عنوان نقاط پر تصادف شناخته شد و در نهایت با همکاری پلیس راه استان در 16 نقطه ی پر تصادف و 36 نقطه ی دارای تصادف رفع ایرادات برای بهبود شرایط و ایمن سازی مسیر ها انجام شد که مورد تایید کارشناسان پلیس راه نیز قرار گرفت.

مهندس مهدی رازجویان معاون عمرانی استانداری مازندران در گفتگو با عبارت، با اشاره به تهیه طرح جامع کاهش تصادفات، در سه قالب کمیته آموزش، فرهنگ سازی و تبلیغات ، کمیته امداد و نجات و کمیته فنی، هرکدام از این کمیته ها را دارای نقش تعیین کننده در کاهش آمار تصادفات و خسارات ناشی از تصادف در استان مازندران دانست.
وی با تاکید بر تاثیر فرهنگ سازی و تبلیغات صحیح در رعایت مقررات رانندگی توسط شهروندان گفت: در کمیته آموزش، باید با مشارکت پلیس، سازمان تبلیغات، اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی ، بهزیستی، آموزش و پرورش و همینطور سازمان های مردم نهاد(سمن ها) برای ارتقاء فرهنگ ترافیکی در تمام رده های سنی تلاش شود و همچنین باید آموزش مقررات و اطلاع رسانی از تاثیر رعایت قوانین بر سلامت و ایمنی رانندگان در دستور کار قرار گیرد.
رازجویان به اهمیت کیفیت امداد و نجات در کاهش آمار خسارت تصادفات جاده ای اشاره کرد و افزود: اقدامات کمیته ی امداد و نجات از هماهنگی جهت استقرار مناسب اکیپ های هلال احمر و اورژانس برای همپوشانی مناسب آغاز می شود.
او در ادامه گفت که پیگیری موضوع تهیه لوازم مورد نیاز برای تجهیز اکیپ های پزشکی و درمانی از اولویت های بعدی این کمیته است.
وی همچنین مدیریت چگونگی اطلاع رسانی حوادث به گروه های امدادی و مدیریت صحنه ی تصادف را از دیگر اقدامات کمیته ی امداد و نجات عنوان کرد و اشاره داشت که این موارد باید قبل از وقوع تصادف صورت گیرد.
 رازجویان اقدامات بعد از تصادف این کمیته را رساندن فوری مصدومین به بیمارستان،  بررسي كمبود نيروی انساني و تجهيزات پزشكی بيمارستانهای حساس علي الخصوص برای محورهای مهم كندوان ، هراز ، سوادكوه و كناره و همچنین تشکیل کمیته ی بررسی علل فوت مصدومین تصادفی در بیمارستان برای جلوگیری از کم کاری های احتمالی برشمرد.

معاون عمرانی استاندار مازندران نقش کمیته ی فنی کاهش تصادفات را در این زمینه بسیار کلیدی دانست و گفت: تهیه لیست نقاط حادثه خیز درون و برون شهری، اولویت بندی آنها و تصویب در شورای ترافیک شهرستان، ایجاد حساسیت در فرمانداران برای پیگیری و رفع مشکلات این مسیر ها در برنامه های کوتاه مدت و بلند مدت و نیز شناساندن این نقاط به رانندگان و مردم از وظایف مهمی است که کمیته فنی بر عهده دارد.

رازجویان با بیان اینکه مازندران جزو استان‌های برتر کشور در زمینه اصلاح نقاط حادثه خیز در کشور شناخته شده گفت: علیرغم برخی محدودیت‌های مالی، استاندار محترم مازندران همواره بر ضرورت سلامت مردم و کاهش تصادفات تاکید داشته و معاونت عمرانی نیز هر هفته پیگیر روند پیشرفت کار و استفاده از ظرفیت های جدید است و من اجازه کندی کار را نمیدهم چون سلامت مردم اولویت ماست. 


به گزارش عبارت؛ بر اساس مطالعات انجام شده اعتبار مورد نیاز برای آشکار سازی 35 نقطه ی پرتصادف باقی مانده از 51 نقطه مبلغ 175 میلیارد ریال و برای رفع ایراد این نقاط 296 میلیارد ریال می باشد و همچنین برای آشکار سازی 132 نقطه ی باقی مانده از 219 نقطه دارای تصادف نیز مبلغ 890 میلیارد ریال اعتبار مورد نیاز می باشد.

ارسال نظر

نام
پست الکترونیک
متن
captcha
ارسال