امروز : پنج شنبه ۳ بهمن ۱۳۹۸ ساعت : ۸:۰۸ PM
اختصاصی عبارت
خبر خوش استانداری مازندران برای محمودآبادی ها؛

پاکسازی کامل ساحل از زباله بعد از ۲۵ سال تا کمتر از یکماه دیگر / آمار شوکه کننده پسماند کشاورزی و دامی در مازندران

زباله در ساحل محمودآباد+عبارت
    -     کد خبر: 44372
    -     تاريخ انتشار : ۱۳۹۸/۸/۱۰|۲۱:۵۹
به گزارش عبارت میزان سالانه زباله شهری مازندران یک۱میلیون و ۱۰۰ هزارتن است در حالیکه سالانه تنها بیش از میلیون و ۵۰۰ هزار تن ضایعات زراعی و باغی در مازندران تولید می‌شود.

عبارت - گروه جامعه: زباله بیش از دو دهه است که به اصلی‌ترین معضل زیست محیطی مازندران بدل شده و هر سال بدتر و وخیم تر میشود تا جایی که چندی پیش در چهاردانگه ساری به معضلی امنیتی بدل شد و مردم را به میدان کشاند. 
به گزارش عبارت یکی از بحرانی ترین مناطق استان که در تسخیر زباله ها بود ساحل محمود آباد است که ٢۵ سال است زباله های شهری در آن دپو می‌شود. 

حالا خبر خوش برای محمود آبادی ها این است که با دستور استاندار و همکاری چندین دستگاه مدتی است زباله های دپو شده درساحل در حال تخلیه شدن و انتقال به مکان هایی خارج از استان است و تابحال نیز نیمی از آنها تخلیه شده و اگر مشکلی ایجاد نشود تا کمتر از یکماه دیگر ساحل محمود آباد بعد از حدود ٣ دهه کاملا پاک خواهد شد. 

اما توجه بیش از اندازه و یکجانبه به زباله های شهری باعث شده که مسئولان و مردم استان سالها از بزرگترین منابع تولید زباله و پسماند در مازندران یعنی پسماند های کشاورزی، دامی و صنعتی غفلت کنند. 
به گزارش عبارت میزان سالانه زباله شهری مازندران یک1میلیون و 100 هزارتن است در حالیکه سالانه تنها بیش از میلیون و 500 هزار تن ضایعات زراعی و باغی در مازندران تولید می‌شود.
حالا با اصرار و تمرکز حسین زادگان استاندار توجهات به این حوزه هم جذب شده و استاندار به تازگی دستور داده گزارش کامل وضعیت زباله های غیرشهری به همراه راه حل های کارشناسی جهت کاهش آنها به وی داده شود. 

به نظر می‌رسد بالاخره می توان به کاهش پسماند های کشاورزی و دامی استان و ایجاد ارزش از طریق آنها امیدوار بود.

ارسال نظر

نام
پست الکترونیک
متن
captcha
ارسال
پربازدیدترین

وقتی دن کورلئونه باید برود جلو، بوق بزند! / دچار ویروس کرختی شده‌ایم

از اظهار ندامت خبرنگار به خاطر رای دادن به روحانی تا حمله شدید بنزینی به حسن نژاد

جیب خالی و پز عالی / چرا دیوار کوتاه CIS برای ما بلند است

لطفا به قانون و شعور مردم مازندران توهین نکنید! / مردم فریب این پروپاگاندا را نمیخورند / شک نکنید همین طرح باعث شکست شما خواهد شد

مدارک جنجالی و دردسر ساز مسئولین کشوری / از خاتمی و هاشمی تا رحیم مشایی و روحانی + عکس و جزئیات

دو نامزد قطعی اصلاح طلبان در استان کیستند / از رایزنی شیخ در شرق تا ترس از تکرار نفاق در نوشهر

قم با ۴۰ دقیقه در صدر است ، مازندرانی ها ۲۲ دقیقه در روز مطالعه می کنند / مردم اهل مطالعه اند ما بلد نیستیم نسخه بپیچیم / با اعلام این اعداد به مردم ظلم می کنیم / عرق شرم بر پیشانی مردم یا مسئولان؟

رئیس سازمان جنگل‌ها بازداشت شده است؟

یکی از نمایندگان فعلی ساری رای نمی‌آورد/ شايعه ردصلاحیت برای تخریب رقیب است

کدام مسئولان ارشد جمهوری اسلامی ایران ثروتشان را علنی کردند / از عباس آخوندی تا محمدباقر قالیباف

آرشیو