امروز : سه شنبه ۱۷ تیر ۱۳۹۹ ساعت : ۸:۰۷ AM
در سالگرد زنده یاد علی اصغر یوسفی نیا

رونمایی از کتاب "فرهنگ شکار در مازندران"

رونمایی از کتاب "فرهنگ شکار در مازندران" + عبارت
    -     کد خبر: 44388
    -     تاريخ انتشار : ۱۳۹۸/۸/۱۱|۱۰:۱۱
در مراسم بزرگداشت سالگرد زنده یاد علی اصغر یوسفی نیا، پژوهشگر و نویسنده مازندرانی، از کتاب "فرهنگ شکار در مازندران" در شهرستان عباس آباد رونمایی شد.

عبارت : کتاب "فرهنگ شکار در مازندران" آخرین اثر استاد یوسفی نیا با همکاری خانه فرهنگ مازندران و شهرستان عباس آباد با حضور جمعی از اساتید، شاگردان و خانواده وی رونمایی شد.

این کتاب از انتشارات بخارا حاوی مطالب گوناگونی اعم از ادوار مختلف زیست انسان در کره خاکی، ایران و مازندران و افسانه‌ها و داستان‌های شکار در مازندران و باور‌ها نسبت به شکار است که در ۱۴۴ صفحه و به شماره کتابشناسی ملی-۵۶۹۲۳۱۸ به چاپ رسید.

علی اصغر یوسفی نیا متولد ۱۳۲۱ در روستای ِگل کوه عباس آباد، در بیش از چهار دهه فعالیت حرفه‌ای در فرهنگ و ادب، تاریخ و پژوهش مازندران، آثار گرانبهایی از جمله تک نگاری لنگا، مشروطه بی‌نقاب، فرهنگ واژگان تبری، آنسوی نامواژگان، تاریخ تنکابن، فرهنگ نام‌ها و نام آوران مازندران، لنگای کهن و مقالاتی همچون اسفیرود شورا به ساری، پیشینه خاندان حلال خور، درخت پرستی و درختان مقدس و حوزه‌های تاریخ، جغرافیا، فرهنگ و زبان البرز شمالی را به چاپ رساند.

او در سال ۱۳۹۳ در همایشی به عنوان چهره ماندگار فرهنگ مازندران تجلیل معرفی و تجلیل شد.

یاد آور می‌شود، استاد علی اصغر یوسفی نیا تاریخ دان، پژوهشگر و نویسنده برجسته بامداد ۲۲ شهریور ۹۷ در سن ۷۶ سالگی در زادگاهش عباس آباد، دیده از جهان فرو بست./ خبرگزاری صدا و سیما 

ارسال نظر

نام
پست الکترونیک
متن
captcha
ارسال
پربازدیدترین

وزیر آموزش و پرورش: در صورت ادامه تعطیلات، دانش آموزان مجازی آموزش می بینند

مردم در اولین مجلس گام دوم انقلاب به ائتلاف اصولگرایان اعتماد کردند/ این پیروزی شیرین و بزرگ را به رهبر معظم انقلاب اسلامی و همه منتخبین مردم تبریک می گوییم

وقتی دن کورلئونه باید برود جلو، بوق بزند! / دچار ویروس کرختی شده‌ایم

از اظهار ندامت خبرنگار به خاطر رای دادن به روحانی تا حمله شدید بنزینی به حسن نژاد

جیب خالی و پز عالی / چرا دیوار کوتاه CIS برای ما بلند است

لطفا به قانون و شعور مردم مازندران توهین نکنید! / مردم فریب این پروپاگاندا را نمیخورند / شک نکنید همین طرح باعث شکست شما خواهد شد

مدارک جنجالی و دردسر ساز مسئولین کشوری / از خاتمی و هاشمی تا رحیم مشایی و روحانی + عکس و جزئیات

دو نامزد قطعی اصلاح طلبان در استان کیستند / از رایزنی شیخ در شرق تا ترس از تکرار نفاق در نوشهر

قم با ۴۰ دقیقه در صدر است ، مازندرانی ها ۲۲ دقیقه در روز مطالعه می کنند / مردم اهل مطالعه اند ما بلد نیستیم نسخه بپیچیم / با اعلام این اعداد به مردم ظلم می کنیم / عرق شرم بر پیشانی مردم یا مسئولان؟

رئیس سازمان جنگل‌ها بازداشت شده است؟

آرشیو