امروز : جمعه ۳ بهمن ۱۳۹۹ ساعت : ۱:۱۴ PM

نامه‌نگاری محرمانه رهبر انقلاب با آیت‌الله سیستانی + جزئیات

سیستانی + عبارت
    -     کد خبر: 44480
    -     تاريخ انتشار : ۱۳۹۸/۸/۱۲|۰۸:۱۴
حضرت آیت‌الله سیستانی با به رسمیت شناختن اعتراض مردم، ضمن دستور به حکومت برای آغاز روند اصلاح و مبارزه با فساد، مردم را نیز به خویشتن‌داری و همراهی نکردن با خواسته بیگانگان و تروریست‌ها فراخواند؛ روندی که سال‌ها قبل در نامه‌نگاری با رهبر انقلاب سابقه داشت.

عبارت : با آغاز اعتراضات مردم عراق به وضعیت معیشتی و فساد در حکومت عراق، جریانات مختلف سیاسی سعی در مصادره شلوغی‌ها به نفع اهداف خود داشتند.
در این بین مرجع بزرگ نجف حضرت آیت‌الله سیستانی با به رسمیت شناختن اعتراض مردم، ضمن دستور به حکومت برای آغاز روند اصلاح و مبارزه با فساد، مردم را نیز به خویشتن‌داری و همراهی نکردن با خواسته بیگانگان و تروریست‌ها فراخواند.
هرچند نفوذی‌های میان مردم و هسته‌های مخفی داعش و حزب بعث و احزاب سکولار موجب به خشونت کشیده شدن اعتراضات در برخی شهرها شد؛ افرادی معتقدند آیت‌الله سیستانی نباید از اعتراضات حمایت می‌کرد اما اگر با کمی شناخت از ترکیب جمعیتی و افکار عمومی عراق، می‌فهمیم که وی به بهترین شیوه هم اعتراضات به حق را نفی نکرد هم به مرور دست برخی سودجویان تکنوکرات برای به جنگ داخلی کشاندن اعتراضات را کوتاه کرد.
این مشی چندین بار مسبوق به سابقه است.
به عنوام مثال، حاج «حامد خفاف» سخنگوی مرجع عالیقدر آیت الله سید «علی سیستانی» با انتشار کتابی دویست صفحه‌ای بنام «سفر درمانی آقای سیستانی و بحران نجف»، به زوایای سفر درمانی ایشان به لندن در سال ۲۰۰۴ پرداخته است./ خبرگزاری دانشجو

ارسال نظر

نام
پست الکترونیک
متن
captcha
ارسال