امروز : چهارشنبه ۸ بهمن ۱۳۹۹ ساعت : ۱۱:۰۱ PM

تذکرات کتبی نمایندگان به مسئولان اجرایی کشور

تذکرات کتبی + عبارت
    -     کد خبر: 44537
    -     تاريخ انتشار : ۱۳۹۸/۸/۱۲|۱۴:۱۶
سرویس : سیاست >> مجلس
عضو هیات رئیسه مجلس تذکرات کتبی نمایندگان به مسئولان اجرایی کشور را قرائت کرد.

عبارت : محمدعلی وکیلی در نشست علنی نوبت صبح امروز (یکشنبه، 12 آبان ماه) مجلس شورای اسلامی را به شرح ذیل قرائت کرد :

تذکر حسن نوروزی نماینده رباط کریم به وزیر میراث فرهنگی و گردشگری: علت عدم استقرار اداره میراث فرهنگی و گردشگری در شهر جدید پرند چیست؟ و تذکر به وزیر علوم: علت نبود دانشگاه ملی در شهرستان 750 هزار نفری بهارستان چیست و تذکر به رئیس جمهور: علت عدم استقرار ادارات هلال احمر و انتقال خون در شهرستان بهارستان چیست.

تذکر علی اکبر کریمی نماینده اراک به وزیر بهداشت: تسریع در سهمیه داروی استان مرکزی و رفع کمبود شدید دارو در این استان به خصوص بیماری های خاص سرطانی و تذکر به وزیر جهاد: تسریع در رفع کمبود کود شیمیایی مورد نیاز کشاورزان استان مرکزی و تذکر به وزیر راه: تسریع در برقراری مجدد پروازهای داخلی و خارجی از فرودگاه اراک.

تذکر حسین مقصودی نماینده سبزوار به وزیر اقتصاد: به علت سختگیری بانک های عامل در نوع ضامن های بانکی با مردم، کشاورزان، روستاییان و افراد تحت پوشش بهزیستی و کمیته امداد نمی توانند وام اشتغال بگیرند و تذکر به رئیس جمهور و وزیر کشور: چرا با توجه به اینکه کمیسیون وزارت کشور و امنیت دفاعی دولتی شهرستان ششتمد را به عنوان یکی از شهرستان های خراسان رضوی تصویب کرده اما در دستورکار هیأت دولت قرار نمی گیرد و تذکر به رئیس جمهور: علت عدم اجرای بند ک تبصره 16 قانون بودجه سال 98 جهت تأمین مسکن خانواده های دارای دو معلول فاقد مسکن چیست؟

تذکر نادر قاضی پور نماینده ارومیه به وزیر نفت: تسریع در حل اختلافات میان وزارت نفت و شرکت پیمانکار احداث انبار نفت جدید در شرق ارومیه و تکمیل پروژه و تذکر به وزیر ارتباطات: تسریع در کاهش هزینه اینترنت تلفن های همراه و محدودکردن هزینه تلفن ها و تذکر وی به همراه علی مطهری نماینده تهران به وزیر نیرو: تسریع در کاهش هزینه های آب کلیه دستگاه های ماده 5 قانون خدمات کشوری و ماده 29 قانون پنجساله توسعه ششم.

تذکر نصرالله پژمانفر نماینده مشهد به وزیر ارتباطات: چرا وزیر ارتباطات از شبکه اجتماعی و اینستاگرام برای گفتگوی زنده و پرسش و پاسخ با کاربران استفاده کرده که این امر مشروعیت بخشیدن به این شبکه اجتماعی و خلاف قوانین کشور است و تذکر به رئیس جمهور: چرا وی به جای پاسخگویی در خصوص عملکرد دولت یازدهم در امر معیشت مردم به دنبال فرافکنی و حمله به ارکان نظام است و تذکر درباره علت عدم اجرای قانون حمایت از معلولان در اختصاص 3 درصد ظرفیت و سهمیه جذب دستگاه های اجرایی به روشندلان.

تذکر سیده حمیده زرآبادی نماینده قزوین به وزیر راه: علت عدم کیفیت مناسب طرح های در دست اجرای پروژه های راه استان قزوین چیست و تذکر به وزیر نیرو: هرچه سریع تر به وضعیت نامناسب آب منطقه معلم کلایه رسیدگی شود و تذکر وی به همراه ناهید تاج الدین، پروانه مافی، سیده فاطمه ذوالقدر، هاجر چنارانی، سهیلا جلودار زاده، سمیه محمودی، زهرا سعیدی مبارکه، عبدالکریم حسین زاده، بهرام پارسایی و عبدالرضا هاشم زایی به رئیس جمهور: رکود و روزمرگی حوزه جوانان وزارت ورزش در دولت دوازدهم و عدم اهتمام و عزم جدی و انفعال مدیران مربوطه در عملیاتی کردن برنامه های 60گانه حوزه جوانان.

تذکر عین الله شریف پور نماینده ماکو، چالدران، پلدشت و شوط به وزیر جهاد کشاورزی و وزیر نیرو؛ علیرغم وضعیت بسیار نامناسب مالی کشاورزان در پایین و بالادست سد کرم آباد پلدشت برای برخورداری از امتیاز حقآبه مبلغ 250 میلیون ریال مطالبه می گردد، همچنین تذکر به وزیر کشور؛ جهت صدور مجوز بازارچه مرزی پیراحمد، کندی دشتک و شیخ سیلو از توابع بخش مرکزی شهرستان چالدران، همچنین تذکر به وزیر کار؛ علت تعلل از تحویل ویلچرهای برقی به معلولین واجد شرایط با وجود پیگیری های 2 ساله سازمان بهزیستی.

تذکر محمدرضا پور ابراهیمی داورانی نماینده کرمان و راور به رئیس جمهور؛ علت عدم اجرای قانون فوق العاده پرداختی به ایثارگران، همچنین تذکر به وزیر راه و شهرسازی علت عدم بازگشایی جاده شهداد- نهبندان و بروز مشکلات عدیده برای مردم این منطقه، همچنین تذکر به وزیر راه و شهرسازی علت عدم تکمیل و اجرای کامل پل های جاده راور و پل روستایی از توابع شهرستان کرمان.  

تذکر هاجر چنارانی نماینده نیشابور و فیروزه به وزیر میراث فرهنگی و گردشگری در شورای اداری شهرستان فیروزه مبنی بر ثبت جهانی فیروزه قول مساعد دادید چرا عمل نمی شود؟

تذکر سیده فاطمه حسینی نماینده تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس به وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی عدم اجرای قانون حمایت از معلولان.

تذکر سیده فاطمه ذوالقدر نماینده تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس به همراه مجمع نمایندگان تهران به وزیر راه و شهرسازی؛ تسریع در اجرای طرح حادی در روستاهای شهرستان پردیس، همچنین تذکر به وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی عدم وجود مجموعه های فرهنگی در روستاهای شهرستان پردیس، همچنین تذکر به وزیر نیرو عدم تامین آب آشامیدنی مناسب برای روستاهای شهرستان پردیس.

تذکر حیدرعلی عابدی نماینده اصفهان به همراه 13 نفر از نمایندگان به وزیر کشور؛ معاونت امنیتی وزارت کشور به جای ایجاد آرامش از استان اصفهان با اصرار و پافشاری در نابودی زاینده رود و نادیده گرفتن حقآبه کشاورزان استان اصفهان به ایجاد تنش اجتماعی بین استان اصفهان و چهارمحال بختیاری دامن می زند، همچنین تذکر حیدرعلی عابدی به همراه 11 نفر از نمایندگان به رئیس جمهور؛ آقای روحانی وعده انتخاباتی شما، احیای زاینده رود بود اما وزارت نیرو عملا زاینده رود را در نوبت نابودی قرار داده است.

تذکر ناهید تاج الدین نماینده اصفهان به همراه علیرضا محجوب و سهیلا جلودار زاده به وزیر راه و شهرسازی؛ دلایل عدم اجرای ماده 149 قانون کار در خصوص تامین مسکن بازنشستگان، همچنین تذکر به وزیر آموزش و پرورش تسریع در رفع موانع تحویل کتب درسی به دانش آموزان در سال جدید تحصیلی، همچنین تذکر به وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی علت عدم اجرای دقیق ماده 15 قانون جامع حمایت از حقوق معلولان.

تذکر بیت الله عبداللهی نماینده اهر و هریس به وزیر نیرو؛ چرا نیروگاه های هریس با وجود استفاده از فضاها و زمین و وارد کردن به ریه مردم شهرستان هریس از اشتغال فرزندان آن ها سرباز می زنند.

تذکر احمد مازنی نماینده تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر به همراه قاسم احمدی لاشکی و محمدعلی وکیلی به وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی ضمن گرامیداشت روز جهانی نابینایان، تذکر به وزرای محترم مسئول در خصوص اجرای کامل قانون جامع حمایت از حقوق معلولان و مناسب سازی معابر.

تذکر علی اکبری نماینده شیراز به رئیس جمهور؛ نحوه برگزاری گرامیداشت حافظ در سال جاری در شأن یک سرمایه اجتماعی نبود.

تذکر مهرداد بائوج لاهوتی نماینده لنگرود به رئیس جمهور؛ دست از انتقال آب خزر بردارید، همچنین تذکر به وزیر آموزش و پرورش؛ تسریع در جذب مربیان پیش دبستانی و حق التدریسی های جامانده.

تذکر محمدمهدی زاهدی نماینده کرمان، راور به وزیر راه و شهرسازی؛ اصلاح مسیر راه آهن کرمان – یزد در دستورکار قرار گیرد./خانه ملت

ارسال نظر

نام
پست الکترونیک
متن
captcha
ارسال