امروز : چهارشنبه ۲۵ فروردین ۱۴۰۰ ساعت : ۸:۵۱ AM
آخرین اخبار:
عناوین روزنامه های ورزشی امروز / حمله لشکر ایران به جام آسیا / رکورد ویژه کاپیتان پرسپولیس در آسیا / پرسپولیس دنبال سومین فینال / شیر خشمگین به آسیا رسید عناوین روزنامه های امروز / بار دیگر نگاه ها به سمت خاتمی / طوفان قیمت ها در بهار دو صفر / خداحافظی زودهنگام خمینی جوان / دستور روحانی درباره کلاب هاوس سرنوشت شمشادهای جنگل‌های هیرکانی چه شد؟ بازگرداندن بیش از ۲ هزار خودرو از محورهای مازندران / محدودیت ها همچنان ادامه دارد انتقاد نماینده مردم مازندران در مجلس خبرگان رهبری از مدیریت کرونا / بستن مساجد خیانت است / برخی با دین مردم بازی می کنند ماجرای اعتراضات عجیب به یک مجسمه در غرب مازندران / سازه المان شهر نور به فروش گذاشته شد عزم مسئولان برای به سرانجام رساندن یک طرح خاک خورده / کندوان تا پایان دولت ۴ بانده می شود بازسازی ورزشگاه شهدای ساری پایان یافت / نساجی چه زمانی به مرکز استان کوچ می کند؟ توزیع کالا‌های ویژه ماه مبارک رمضان از فردا در بازارهای مازندران حواشی کلیپ توهین به جانباز بابلسری همچنان ادامه دارد / دلجویی فرمانده انتظامی مازندران

عنوان‌ برنامه های هفته مازندران اعلام شد

عباس زارع + عبارت
    -     کد خبر: 44555
    -     تاريخ انتشار : ۱۳۹۸/۸/۱۱|۱۷:۴۹
عباس زارع مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی مازندران، برنامه هاى «هفته مازندران»، را اعلام کرد.

عبارت : زارع با بیان این که در انتخاب عناوین روزشمار «هفته مازندران»، مناسبت‌های تقویم ملی و محلی دیده شده است، افزود: روز دوشنبه ۱۳ آبان ماه، نخستین روز گرامی‌داشت «هفته مازندران»، با عنوان «مازندران؛ آیین، فرهنگ و هنر» نامگذاری شده که در این روز برنامه های مختلفی با محوریت آیین «تیرماسیزده شو» در سطح استان اجرا می‌شود.
 
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی مازندران با اشاره به این که ۱۴ آبان، گرامی‌داشت آغاز حکومت علویان در تاریخ کهن تبرستان است، ادامه داد: این روز به نام «مازندران؛ تشیع و ولایت» نام‌گذاری شده است.
 
وی با اشاره به این‌که «مازندران و گردشگری» عنوان سومین روز هفته مازندران است، تصریح کرد: ترویج گردشگری فرهنگی، مذهبی و تکریم امامزادگان از مهمترین برنامه های روز ۱۵ آبان است.
 
او در تشریح چهارمین روز از «هفته مازندران» بیان داشت: در این روز که به نام «مازندران؛ جوانان، پهلوانان، قهرمانان» نام گذاری شده، قهرمانان و پهلوانان ورزشی استان تکریم خواهند شد.
 
زارع عنوان روز جمعه ۱۷ آبان ماه را «مازندران پاک» اعلام و اظهار کرد: هدف از این نام‌گذاری، ترویج فرهنگ نگه‌داشتن محیط‌زیست و منابع طبیعی استان است، همه ما موظفیم از این ودیعه های الهی صیانت کرده و با درستی به نسل های آتی منتقل کنیم.
 
رئیس ستاد اجرایی هفته مازندران گفت: عنوان روز شنبه ۱۸ آبان ماه، مازندران؛ دانش و پژوهش است که در این روز ویژه برنامه هایی با محوریت ترویج فرهنگ بومی، در مدرسه ها و دانشگاه های استان برگزار خواهد شد.
 
وی با بیان این‌که «مازندران؛ نام آوران، فرهیختگان» عنوان روز دیگر این هفته است، بیان کرد: در این روز نام آوران و فرهیختگان استان تکریم خواهند شد.
 
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی مازندران عنوان آخرین روز این هفته را «مازندران؛ نیما و زبان تبری» اعلام کرد و گفت: ۲۱ آبان ماه سال‌روز تولد پدر شعر نوین ایران است و به همین دلیل توجه به زبان و ادبیات تبری با نگاه به اشعار تبری نیما محور برنامه های این روز است.
 
زارع در پایان تاکید کرد: محور برنامه های امسال در هفته مازندران، اجرای برنامه های بومی و محلی در مدارس استان و توجه ویژه به شاعر مازندرانی یعنی نیمایوشیج است./ روابط عمومی ارشاد اسلامی 

ارسال نظر

نام
پست الکترونیک
متن
captcha
ارسال
آخرین اخبار

عناوین روزنامه های ورزشی امروز / حمله لشکر ایران به جام آسیا / رکورد ویژه کاپیتان پرسپولیس در آسیا / پرسپولیس دنبال سومین فینال / شیر خشمگین به آسیا رسید

عناوین روزنامه های امروز / بار دیگر نگاه ها به سمت خاتمی / طوفان قیمت ها در بهار دو صفر / خداحافظی زودهنگام خمینی جوان / دستور روحانی درباره کلاب هاوس

سرنوشت شمشادهای جنگل‌های هیرکانی چه شد؟

بازگرداندن بیش از ۲ هزار خودرو از محورهای مازندران / محدودیت ها همچنان ادامه دارد

انتقاد نماینده مردم مازندران در مجلس خبرگان رهبری از مدیریت کرونا / بستن مساجد خیانت است / برخی با دین مردم بازی می کنند

ماجرای اعتراضات عجیب به یک مجسمه در غرب مازندران / سازه المان شهر نور به فروش گذاشته شد

عزم مسئولان برای به سرانجام رساندن یک طرح خاک خورده / کندوان تا پایان دولت ۴ بانده می شود

بازسازی ورزشگاه شهدای ساری پایان یافت / نساجی چه زمانی به مرکز استان کوچ می کند؟

توزیع کالا‌های ویژه ماه مبارک رمضان از فردا در بازارهای مازندران

حواشی کلیپ توهین به جانباز بابلسری همچنان ادامه دارد / دلجویی فرمانده انتظامی مازندران

آرشیو