امروز : دوشنبه ۲۸ بهمن ۱۳۹۸ ساعت : ۹:۵۹ AM
آخرین اخبار:
وعده ی «ارضای حلال غریزه جنسی جوانان» و ابتذال در تبلیغات انتخابات ! نگاهی به آینده مجلس با استعفای لاریجانی و ردصلاحیت ۸۲ نماینده / سرانجام سیاست‌ورزی لاریجانی و مجلس دهم چیست؟ سازمان برنامه و بودجه اعلام کرد / شرط پرداخت به‎موقع عیدی کارکنان دولت برند های جانشین ال.جی و سامسونگ را بشناسید ۱۸ متهم پرونده قتل وحید مرادی پای میز محاکمه / او در زندان ۵۰ نوچه داشت ماجرای ویلای کانادا ، رانت های اقتصادی و استخدام های فامیلی از زبان نیازآذری / راز تغییر چهره بازیکن پرسپولیسی / نماینده رامسر و تنکابن طرح تشکیل مازندران غربی را در لیست افتخاراتش قرار داد / کل کل فرزاد مجیدی در آستانه دیدار حساس استقلال خاموشی های اضطراری در راه است ! حسن ر‌وحانی: دو بار درخواست استعفا داشتم / رهبری گفت حتی یک ساعت زودتر هم اجازه نمی دهم که کار دولت خاتمه یابد آماده باش به اقتصاد کشور / ایران در چند قدمی لیست سیاه FATF ظروف سرطان زای آشپزخانه تان را بشناسید / ۵ راه طبیعی برای سفید کردن دندان ها / ۴ ماسک جادویی برای رفع مو خوره / سالم ترین ترمیم کننده های پوست کدامند؟

بازگشت ۴۹ هزار میلیارد به خزانه با پیگیری دستگاه قضا/ مبارزه با مفاسد اقتصادی ادامه دارد

رئیسی + عبارت
    -     کد خبر: 44592
    -     تاريخ انتشار : ۱۳۹۸/۸/۱۳|۱۱:۱۳
سرویس : سیاست >> دولت
پس از انتشار گزارش احیای واحدهای تولیدی، قوه قضاییه، گزارش دیگری از عملکرد خود، این بار در مبارزه با مفسدان اقتصادی را منتشر کرد. این گزارش حاکی از آن است که در هفت ماهه نخست امسال، پیگیری های نهاد قضا در پرونده هایی نظیر فساد ارزی، زمین خواری، مفسدان اقتصادی و فرار مالیاتی منجر به بازگشت ۴۹ هزار میلیارد تومان به بیت المال و خزانه دولت شده است. رقمی که طبق اذعان این گزارش، ۱۶ برابر بدهی بابک زنجانی است!

عبارت :بررسی مجموع گزارش های ارائه شده توسط سخنگوی قوه قضاییه نشان می دهد که در نتیجه رسیدگی به صرفاً 91 فقره پرونده، حدود هفت هزار میلیارد تومان وجه نقد به بیت المال بازگشته است. این مبلغ به جز ارزهای وصولی است. در این باره بیش از 87 میلیون و 800 هزار یورو، 12 میلیون و 93 هزار دلار و نیز 294 میلیون و 303 هزار درهم امارات از متهمان و محکومان پرونده های یادشده وصول شده است.


بازگشت 178 هزار هکتار اراضی از چنگ زمین خواران
سخنگوی قوه قضاییه همچنین به موارد متعددی از استرداد اراضی دولتی از چنگ زمین خواران در تهران و شهرستان ها اشاره کرد. به گفته وی، در سال 98، مساحتی حدود 178 هزار هکتار از اراضی تصرف شده در 20 استان از زمین خواران خلع ید  و به سازمان های متولی زمین و مسکن بازگردانده شده است. این رقم در استان تهران حدود هزار هکتار است. وی ارزش تقریبی اراضی رفع تصرف شده در این استان ها را حدود 11 هزار میلیارد  و در تهران 48 هزار میلیارد ریال ذکر کرد و افزود: گزارش 10 استان دیگر در این خصوص هنوز واصل نشده است.


مهار 4 هزار میلیارد تومان فرار مالیاتی
طبق اعلام سخنگوی قوه قضاییه، همچنین در پنج ماه نخست امسال، حدود چهار هزار میلیارد تومان فرار مالیاتی با پیگیری قوه قضاییه به صندوق بیت المال برگشته است. این در حالی است که در سال ۹۷ تنها هزار میلیارد تومان از فرار مالیاتی وصول شده بود. بنابراین در پنج ماه امسال نسبت به سال گذشته شناسایی فرار مالیاتی چهار برابر افزایش یافته است. وی در عین حال افزود: بخشی که در معرض وصول است ارقام بسیار درشت‌تری است.


آخرین اخبار از اعاده اموال دانه درشت های فساد اقتصادی
بخش دیگری از آمار ارائه شده مربوط به وصول جزای نقدی و اموال از دانه درشت های اقتصادی است. مفسدانی که آرای پرونده های آنان مربوط به قبل بوده، اما اجرای آن ادامه دارد. بر این اساس در پرونده امیر منصور آریا، تاکنون
 600 میلیارد تومان جزای نقدی واصل و هزار و 700 میلیارد تومان رد مال به بانک ها انجام شده است. همچنین هزار و 800 میلیارد تومان از اموال داخل کشور بابک زنجانی نیز تحویل وزارت نفت شده است. سخنگوی قوه قضاییه درباره پرونده قربانعلی فرخ زاد نیز که به تازگی محاکمه شد، گفت: در این پرونده تنها یک اقدام انجام شده، بازگشت ماشین سازی تبریز به دولت و سازمان خصوصی سازی است که ارزش واگذاری و قیمت کارشناسی برآوردشده، ۶۸۸ میلیارد تومان بوده است. از سوی دیگر درباره پرونده بانک ایران زمین و سینا، 600 میلیارد تومان از اموال متهم پرونده که هنوز به دادگاه نرفته، به این دو بانک بازگردانده شده است. درباره مطالبات بانک هایی همچون اقتصاد نوین نیز پیش بینی می شود در یکی، دو ماه آینده بیش از هزار میلیارد تومان به این بانک ها بازگردانده شود.


بازگشت بیش از 800 میلیارد تومان اموال آستان قدس
اسماعیلی سخنگوی قوه قضاییه همچنین به پرونده مربوط به آستان قدس و بیمارستان رضوی مشهد اشاره کرد و گفت: در این زمینه، فردی از مدیران سابق بیمارستان رضوی مشهد که بیش از 50 پلاک از این اراضی و آپارتمان ها را به نفع خود تصرف کرده بود، از این اموال خلع ید شد و این اراضی به ارزش 800 میلیارد تومان به نام آستان قدس برگشت. / خبر آنلاین

ارسال نظر

نام
پست الکترونیک
متن
captcha
ارسال
آخرین اخبار

وعده ی «ارضای حلال غریزه جنسی جوانان» و ابتذال در تبلیغات انتخابات !

نگاهی به آینده مجلس با استعفای لاریجانی و ردصلاحیت ۸۲ نماینده / سرانجام سیاست‌ورزی لاریجانی و مجلس دهم چیست؟

سازمان برنامه و بودجه اعلام کرد / شرط پرداخت به‎موقع عیدی کارکنان دولت

برند های جانشین ال.جی و سامسونگ را بشناسید

۱۸ متهم پرونده قتل وحید مرادی پای میز محاکمه / او در زندان ۵۰ نوچه داشت

ماجرای ویلای کانادا ، رانت های اقتصادی و استخدام های فامیلی از زبان نیازآذری / راز تغییر چهره بازیکن پرسپولیسی / نماینده رامسر و تنکابن طرح تشکیل مازندران غربی را در لیست افتخاراتش قرار داد / کل کل فرزاد مجیدی در آستانه دیدار حساس استقلال

خاموشی های اضطراری در راه است !

حسن ر‌وحانی: دو بار درخواست استعفا داشتم / رهبری گفت حتی یک ساعت زودتر هم اجازه نمی دهم که کار دولت خاتمه یابد

آماده باش به اقتصاد کشور / ایران در چند قدمی لیست سیاه FATF

ظروف سرطان زای آشپزخانه تان را بشناسید / ۵ راه طبیعی برای سفید کردن دندان ها / ۴ ماسک جادویی برای رفع مو خوره / سالم ترین ترمیم کننده های پوست کدامند؟

آرشیو
پربازدیدترین

وقتی دن کورلئونه باید برود جلو، بوق بزند! / دچار ویروس کرختی شده‌ایم

از اظهار ندامت خبرنگار به خاطر رای دادن به روحانی تا حمله شدید بنزینی به حسن نژاد

جیب خالی و پز عالی / چرا دیوار کوتاه CIS برای ما بلند است

لطفا به قانون و شعور مردم مازندران توهین نکنید! / مردم فریب این پروپاگاندا را نمیخورند / شک نکنید همین طرح باعث شکست شما خواهد شد

مدارک جنجالی و دردسر ساز مسئولین کشوری / از خاتمی و هاشمی تا رحیم مشایی و روحانی + عکس و جزئیات

دو نامزد قطعی اصلاح طلبان در استان کیستند / از رایزنی شیخ در شرق تا ترس از تکرار نفاق در نوشهر

قم با ۴۰ دقیقه در صدر است ، مازندرانی ها ۲۲ دقیقه در روز مطالعه می کنند / مردم اهل مطالعه اند ما بلد نیستیم نسخه بپیچیم / با اعلام این اعداد به مردم ظلم می کنیم / عرق شرم بر پیشانی مردم یا مسئولان؟

رئیس سازمان جنگل‌ها بازداشت شده است؟

یکی از نمایندگان فعلی ساری رای نمی‌آورد/ شايعه ردصلاحیت برای تخریب رقیب است

کدام مسئولان ارشد جمهوری اسلامی ایران ثروتشان را علنی کردند / از عباس آخوندی تا محمدباقر قالیباف

آرشیو