امروز : جمعه ۴ بهمن ۱۳۹۸ ساعت : ۱۲:۴۴ AM
اختصاصی
یوسف نژاد نماینده ساری و عضو هیئت رئیسه مجلس:

فقط احمدی لاشکی و شریعت نژاد طرح را امضا کردند / ٨ دلیل برای خلاف بودن طرح مازندران غربی / این طرح جز دشمنی و اختلاف هیچ سرانجامی ندارد

یوسف نژاد+عبارت
    -     کد خبر: 44626
    -     تاريخ انتشار : ۱۳۹۸/۸/۱۳|۱۸:۰۲
سرویس : سیاست >> مجلس
علی اصغر یوسف نژاد نماینده ساری و میاندرود و عضو هیات ریسه مجلس شورای اسلامی در گفتگو با خبرنگار عبارت ضمن مخالفت شدید با طرح استان مازندران غربی آن را ناپخته عجولانه و انتخاباتی خواند و گفت: این طرح را فقط دو نفر از نمایندگان مازندران یعنی آقایان احمدی لاشکی و شریعت نژاد نمایندگان نوشهر و چالوس و تنکابن امضا کرده‌اند و مابقی نمایندگان استان با آن جدا مخالف هستند.

عبارت - گروه سیاسی : علی اصغر یوسف نژاد نماینده ساری و میاندرود و عضو هیات ریسه مجلس شورای اسلامی در گفتگو با خبرنگار عبارت ضمن مخالفت شدید با طرح استان مازندران غربی آن را ناپخته عجولانه و انتخاباتی خواند و گفت: این طرح را فقط دو نفر از نمایندگان مازندران یعنی آقایان احمدی لاشکی و شریعت نژاد نمایندگان نوشهر و چالوس و تنکابن امضا کرده‌اند و مابقی نمایندگان استان با آن جدا مخالف هستند.

عضو هیات رئیسه مجلس شورای اسلامی افزود: البته این اتفاقی عادی است که عده‌ای طرحی را بنویسند و برایش امضا جمع کنند اما این طرح در بدترین زمان ممکن مطرح شده و جز ایجاد دودستگی، نفاق و سست کردن وحدت مردم آنهم در آستانه انتخابات هیچ اثری ندارد و با توصیه رهبری مبنی بر ضرورت وحدت در تضاد آشکار است.

یوسف نژاد تصریح کرد: همین اختلاف ها بود که مازندران هنوز علیرغم شایستگی اش از منطقه آزاد محروم است.

وی با چندین دلیل قانونی این طرح از اساس بیهوده و اشتباه دانست و اظهار داشت: اول طرح به شدت ضعیف است و اکثر نمایندگان استان با آن مخالف هستند. ثانیا این طرح به شکل عادی مطرح شده و به عمر این مجلس برای بررسی نمی‌رسد و به احتمال زیاد بایگانی می‌شود و تنها برای مدت کوتاهی تنش ایجاد می‌کند.

یوسف نژاد ادامه داد: این طرح با بند ٢ ماده ۴ قانون‌ تدوین و تنقیح قوانین کشور مغایرت دارد و شرایط ماده ۴ در آن رعایت نشده است و اداره کل تدوین قوانین مجلس هم ایرادات فراوانی به آن گرفته است.

وی افزود: این طرح با اصل ٧۵ قانون اساسی مغایرت آشکار دارد که تاکید می‌کند طرحها نباید بار مالی عمومی داشته باشند درحالی‌که این طرح بی موقع و بی دلیل جز هزینه اضافه چیزی ندارد.

عضو هیات رئیسه مجلس شورای اسلامی گفت: این طرح نه با سیاست‌های کلی نظام و نه با سند چشم‌انداز همخوانی ندارد و بر اساس ماده ١۴٠ آیین نامه داخلی به دلیل بار مالی و هزینه عمومی وجاهت طرح ندارد. همچنین به دلیل اینکه طرح موجب اصلاح و تغییر برنامه می‌شود به دو/سوم رای نمایندگان برای تصویب نیاز دارد که بعید است.

وی تاکید کرد: ادبیات این طرح به شدت ضعیف و عجولانه با بند ٩ سیاست های کلی نظام در تضاد است. بعلاوه اینکه نامگذاری عجیبی هم دارد که گویا مثلا یک مازندران شرقی هم وجود دارد.

یوسف نژاد افزود: انتخاب یک شهرک بعنوان مرکز استان با تبصره ۲ ماده ۹ قانون تعاریف و ضوابط تقسیمات کشوری در تضاد است که می‌گوید مرکز استان باید از تمامی حیث ها مناسبترین شهر باشد.

وی تصریح کرد: به دلیل افزایش حجم ساخت و ساز مغایر با بند الف ماده 28 قانون برنامه ششم توسعه است.


نماینده ساری در پایان با بیان اینکه بهتر بود این دو نماینده محترم ابتدا طرح را با مجمع نمایندگان مازندران درمیان می‌گذاشتند و بعد مطرح می‌کردند تا شائبه انگیز نباشد و باعث انشقاق نشود.

ارسال نظر

نام
پست الکترونیک
متن
captcha
ارسال
پربازدیدترین

وقتی دن کورلئونه باید برود جلو، بوق بزند! / دچار ویروس کرختی شده‌ایم

از اظهار ندامت خبرنگار به خاطر رای دادن به روحانی تا حمله شدید بنزینی به حسن نژاد

جیب خالی و پز عالی / چرا دیوار کوتاه CIS برای ما بلند است

لطفا به قانون و شعور مردم مازندران توهین نکنید! / مردم فریب این پروپاگاندا را نمیخورند / شک نکنید همین طرح باعث شکست شما خواهد شد

مدارک جنجالی و دردسر ساز مسئولین کشوری / از خاتمی و هاشمی تا رحیم مشایی و روحانی + عکس و جزئیات

دو نامزد قطعی اصلاح طلبان در استان کیستند / از رایزنی شیخ در شرق تا ترس از تکرار نفاق در نوشهر

قم با ۴۰ دقیقه در صدر است ، مازندرانی ها ۲۲ دقیقه در روز مطالعه می کنند / مردم اهل مطالعه اند ما بلد نیستیم نسخه بپیچیم / با اعلام این اعداد به مردم ظلم می کنیم / عرق شرم بر پیشانی مردم یا مسئولان؟

رئیس سازمان جنگل‌ها بازداشت شده است؟

یکی از نمایندگان فعلی ساری رای نمی‌آورد/ شايعه ردصلاحیت برای تخریب رقیب است

کدام مسئولان ارشد جمهوری اسلامی ایران ثروتشان را علنی کردند / از عباس آخوندی تا محمدباقر قالیباف

آرشیو