امروز : دوشنبه ۱۲ خرداد ۱۳۹۹ ساعت : ۸:۰۸ PM
اختصاصی
واکنش دامادی نماینده ساری و میاندورود به طرح مازندران غربی در گفتگوی اختصاصی با عبارت:

این طرح هزاران ایراد دارد و از همین الان رد شده است/ نهایتا نام فرماندارشان استاندار می شود و نتیجه ی دیگری ندارد/ طراح، طرحش را پس بگیرد و بیشتر از این به انشقاق استان دامن نزند

دامادی+عبارت
    -     کد خبر: 44633
    -     تاريخ انتشار : ۱۳۹۸/۸/۱۳|۲۰:۴۶
سرویس : سیاست >> مجلس
محمد دامادی نماینده مردم ساری و میاندرود و عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی مازندران در گفتگو با خبرنگار عبارت در ارتباط با اعلام وصول طرح تشکیل استان مازندران غربی با تاکید بر کلمه ی "اعلام وصول" گفت: چند نفر از برادران ما در غرب استان دنبال این مسئله بودند و آن را از گذشته بیان می کردند حالا این مسئله را به صورت طرحی درآوردند که اگر آن را مطالعه بکنید متوجه می شوید که بسیار ناشیانه است.

عبارت - گروه سیاسی: محمد دامادی نماینده مردم ساری و میاندرود و عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی مازندران در گفتگو با خبرنگار عبارت در ارتباط با اعلام وصول طرح تشکیل استان مازندران غربی با تاکید بر کلمه ی "اعلام وصول" گفت: چند نفر از برادران ما در غرب استان دنبال این مسئله بودند و آن را از گذشته بیان می کردند حالا این مسئله را به صورت طرحی درآوردند که اگر آن را مطالعه بکنید متوجه می شوید که بسیار ناشیانه است.

وی در خصوص امضا کنندگان این طرح گفت: بیشتر آقای شریعت نژاد به دنبال این طرح بود. محمد دامادی در ادامه با اشاره به مغایرت های فراوان این طرح ارائه شده با قوانین بالا دستی گفت: یکی از قوانینی که مانع انجام این کار می شود اصل 75 قانون اساسی است. و به نظر من این طرح از الان رد شده است و می شود هزاران ایراد از آن گرفت.

عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی در ادامه افزود: خود طراح این طرح هم می داند که چون به صورت عادی بیان شده به هیچ وجه به این دوره ی مجلس نمی رسد و به نظرم بیشتر یک حرکت پوپولیستی دم انتخاباتی است.

وی ادامه داد: اصولا این مسئله ی تقسیم کردن استان به غرب و شرق ادبیات خوب و درستی نیست. اما من بعید می دانم مردم غرب استان یا بهتر بگویم رامسر، تنکابن، چالوس، نوشهر هم راضی به اجرای این طرح باشند.

دامادی دلیل رشد نکردن استان را همین اختلاف افکنی و چند دستگی ها عنوان کرد و گفت: به فرض اگر 5 شهر را جدا و تبدیل به استان کنیم چه اتفاق خوبی برایشان می افتد؟ اگر به شاخص بهره برداری از اعتبارات توجه کنید استان های کوچک همیشه در پایین ترین رتبه قرار دارند و تکه کردن استان ها همیشه به ضرر استان تمام شده. فکر کنید استانی فقط با 3 نماینده چطور می تواند در مجلس حقش را بگیرد. نهایتا فرماندارشان تبدیل به استاندار می شود وگرنه اتفاق خوب و مثبت دیگری در پی نخواهد داشت این تصور مضحکی است که فکر کنید اگر شهرتان تبدیل به استان بشود باعث پیشرفتتان خواهد بود. این به دور از عقلانیت است و ما به شدت جلوی این طرح می ایستیم.

راهکار من برای طراح این است که طرحش را پس بگیرد و بیشتر از این به انشقاق مازندران دامن نزند.

 

ارسال نظر

نام
پست الکترونیک
متن
captcha
ارسال
پربازدیدترین

وزیر آموزش و پرورش: در صورت ادامه تعطیلات، دانش آموزان مجازی آموزش می بینند

مردم در اولین مجلس گام دوم انقلاب به ائتلاف اصولگرایان اعتماد کردند/ این پیروزی شیرین و بزرگ را به رهبر معظم انقلاب اسلامی و همه منتخبین مردم تبریک می گوییم

وقتی دن کورلئونه باید برود جلو، بوق بزند! / دچار ویروس کرختی شده‌ایم

از اظهار ندامت خبرنگار به خاطر رای دادن به روحانی تا حمله شدید بنزینی به حسن نژاد

جیب خالی و پز عالی / چرا دیوار کوتاه CIS برای ما بلند است

لطفا به قانون و شعور مردم مازندران توهین نکنید! / مردم فریب این پروپاگاندا را نمیخورند / شک نکنید همین طرح باعث شکست شما خواهد شد

مدارک جنجالی و دردسر ساز مسئولین کشوری / از خاتمی و هاشمی تا رحیم مشایی و روحانی + عکس و جزئیات

دو نامزد قطعی اصلاح طلبان در استان کیستند / از رایزنی شیخ در شرق تا ترس از تکرار نفاق در نوشهر

قم با ۴۰ دقیقه در صدر است ، مازندرانی ها ۲۲ دقیقه در روز مطالعه می کنند / مردم اهل مطالعه اند ما بلد نیستیم نسخه بپیچیم / با اعلام این اعداد به مردم ظلم می کنیم / عرق شرم بر پیشانی مردم یا مسئولان؟

رئیس سازمان جنگل‌ها بازداشت شده است؟

آرشیو