امروز : جمعه ۲۴ مرداد ۱۳۹۹ ساعت : ۱۰:۰۰ PM

بدرقه و بیعت مردم نکا و شرق مازندران با امام جمعه سابق، مردی از تبار سادگی

عکس+ عبارت
    -     کد خبر: 44767
    -     تاريخ انتشار : ۱۳۹۸/۸/۱۶|۱۰:۲۴
با انتخاب حجت‌الاسلام محمدباقر محمدی‌لایینی امام جمعه سابق شهرستان نکا به سمت نماینده جدید ولی‌فقیه در مازندران و امام جمعه ساری از سوی مقام معظم رهبری، مردم شهرستان نکا و شرق مازندران، امام جمعه سابق خود را با خاطره‌ای خوش بدرقه کردند.

عبارت : تغییرات همواره وجود دارد و هیچ شغل، حرفه و سمتی از این تغییرات مبرا نیست و این بار هم آیت‌الله نورالله طبرسی نماینده سابق ولی‌فقیه در استان مازندارن و امام جمعه ساری، به دلیل بیماری استعفا داده و حجت‌الاسلام والمسلمین محمدباقر محمدی‌لایینی به عنوان نماینده جدید ولی‌فقیه در استان مازندران و امام جمعه ساری از سوی رهبری انتخاب و معارفه می‌شوند.

خانواده و بیت آیت‌الله محمدی‌لایینی از جمله خاندان و بیوت سرشناس شهرستان نکا از منطقه لایی بخش هزارجریب این شهرستان هستند و محبوبیت آنان در بین مردم، کم‌نظیر و شاید بی‌نظیر است.

بیت آیت‌الله محمدی‌لایینی، از بیوت سرشناس، مردم‌دار و گشاده‌رو در بین مردم منطقه و استان است که ساده‌زیستی آنان زبان‌زد عام و خاص است و در این بین حجت‌الاسلام والمسلمین محمدباقر محمدی‌لایینی به عنوان نماینده جدید ولی‌فقیه در استان مازندران و امام جمعه ساری، مردی از تبار سادگی است که کمتر نمونه‌ای برای ایشان وجود دارد.

با انتخاب حجت‌الاسلام والمسلمین محمدباقر محمدی‌لایینی به عنوان نماینده جدید ولی‌فقیه در استان مازندران و امام جمعه ساری، موجب از خوشحالی و شور و شعف مردم نکا و منطقه شرق مازندران را در برگرفته است و حضور کم‌نظیر مردم برای تبریک در بین ایشان قابل وصف نیست و مردم ضمن بدرقه با امام جمعه سابق نکا، بیعت دوباره با ایشان در سمت جدید می‌کنند.

 

رهبر معظم انقلاب، حضرت آیت الله خامنه‌ای در حکمی حجت‌الاسلام حاج شیخ محمّدباقر لائینی را به نمایندگی ولی‌فقیه در استان مازندران و امامت جمعه ساری منصوب کردند.

متن حکم رهبر انقلاب اسلامی به این شرح است:

بسم الله الرحمن الرحیم

جناب حجت‌الاسلام آقای حاج شیخ محمّدباقر لائینی دامت افاضاته

در پی استعفای جناب حجت‌الاسلام آقای طبرسی دامت افاضاته و با تشکر فراوان از زحمات و خدمات ایشان در سالهای متمادی، جنابعالی را که بحمدالله از سوابق روشن و صلاحیت لازم برخوردار می‌باشید به نمایندگی خود در استان مازندران و امامت جمعه‌ی ساری منصوب می‌کنم.

استان مازندران در شمار برجسته‌ترین استانهای کشور از جنبه‌های مادی و معنوی است و مردم عزیز و مؤمن و انقلابی آن در آزمونهای متعدد در نظام جمهوری اسلامی مفتخر و سربلند ظاهر شده‌اند. جنابعالی با توجه به سابقه‌ی حضور و خدمت در آن استان با برجستگی‌های جوانان فداکار و مردمان پر انگیزه و وفادار آن آشنائید.

لازم است این برجستگی‌ها تقویت و تثبیت و بزرگ داشته شود و در این راه از علمای دین و فرزانگان حوزه و دانشگاه یاری گرفته شود.

تقویت جریان انقلابی و جوانان مؤمن و روی‌گشاده و دست‌مهربان با همه‌ی قشرهای مردم توصیه‌ی مؤکد اینجانب است؛ توفیقات شما را از خداوند مسألت می‌کنم.

 

با توجه به حکم رهبری و انتصاب و انتخاب حجت‌الاسلام والمسلمین محمدباقر محمدی‌لایینی به عنوان نماینده جدید ولی‌فقیه در استان مازندران و امام جمعه ساری، علاوه بر حضور گروه‌ها و اقشار مختلف مردم در بیت آیت‌الله محمدی‌لایینی، تبریک فراوان در فضای مجازی دست به دست شده و ائمه جماعات نمایندگان گروه‌های مختلف مردمی، مسؤولان پایگاه مقاومت بسیج، خبرنگاران و اصحاب رسانه، اساتید و طلاب حوزه‌های علمیه، خانواده‌های شهدا و دهیاران و اعضای شورای روستاهای مختلف شرق مازندران دیده می‌شود که بخشی از این پیام‌ها در ذیل می‌آید.

 

حجت‌الاسلام سید عبدالله طباطبایی از اساتید حوزه علمیه امام جعفر صادق(ع) نکا هم در پیام تبریکی گفت:

بسمه تعالی محضر مبارک حضرت آیت الله محمدی لائینی

با سلام و تحیات؛ انتصاب شایسته حضرتعالی به عنوان نمایندگی ولی فقیه در استان مازندران و امامت جمعه‌ شهرستان ساری  از سوی حضرت آیت‌الله العظمی امام خامنه‌ای رهبر معظم انقلاب اسلامی، بیانگر تعهد، کارآمدی و شایستگی‌های برجسته حضرتعالی در صحنه‌های مختلف خدمت صادقانه به نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران است، صمیمانه تبریک عرض می‌نمایم.

بی‌تردید تقویت ایمان دینی مردم به عنوان تکیه‌گاه اصلی انقلاب و نظام و حرکت در مسیر فرهنگ و بصیرت فرهنگی مبنای کار حقیقی ائمه جمعه در جامعه اسلامی ایران است که با حسن اعتماد معظم له، تجارب ارزنده و روحیه انقلابی شما، منظومه‌ای مبارک و ارزشمندی را در رسیدن به اهداف عالیه جهت خواهد داد.

با آرزوی توفیقات روز افزون، سربلندی جنابعالی در سایه سار توجهات حضرت ولی عصر(عج) و در پرتو رهنمودهای مقام معظم رهبری  برای تبیین حقایق و هدایتگری فرهنگی و سیاسی را از درگاه خداوند متعال مسئلت دارم.

 

سروان پاسدار قاسم ابراهیمی فرمانده حوزه مقاومت 05محمد رسول الله منطقه لایی هم در پیامی گفت:

عالم بزرگوار حضرت آیت‌الله دکتر محمدباقر محمدی لائینی نماینده ولی فقیه در استان مازندران و امام جمعه ساری

انتصاب جنابعالی از سوی رهبر حکیم و فرزانه انقلاب اسلامی به عنوان نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه ساری را صمیمانه تبریک و تهنیت عرض می‌نمایم.

بی‌شک حضور مؤثر و ارزشمند جنابعالی در خطه‌ی ولایتمدار مازندران منشا خیر و برکت و رشد همه جانبه استان، هم‌افزایی فکری نخبگان علمی و دینی و جوانان با انگیزه و عامل وحدت و حرکت در مسیر آرمانهای انقلاب اسلامی خواهد بود.

برخود لازم می‌دانم از زحمات علمی و عملی حضرت آیت‌الله طبرسی ( دام العزه) که خدمات چشمگیر و ارزنده‌ای به مردم شریف استان مازندران در طول تصدی این مسئولیت سنگین داشته‌اند تقدیر و تشکر نموده و از خداوند متعال طول عمر باعزت و دوام توفیقات ایشان را مسألت می‌نمایم.

 

مدیریت ، اساتید و طلاب مدرسه علمیه مسجد جامع نکا هم با پیامی این انتصاب و انتخاب را به حجت‌الاسلام محمدباقر محمدی‌لایینی نماینده ولی فقیه در استان مازندران و امام جمعه ساری تبریک گفتند:

بسم الله الرحمن الرحیم

ضمن سپاس و قدردانی از زحمات چندین ساله حضرت آیت‌الله طبرسی حفظه الله نماینده محترم مقام معظم رهبری وامام جمعه محترم شهرستان ساری  که به دلیل بیماری استعفا نموده‌اند و آرزوی صحت و سلامت ایشان؛ انتصاب بجا و شایسته حضرت آیت‌الله دکترمحمدباقر محمدی لائینی خلف صالح وشایسته مرحوم حضرت آیت ‌الله حاج شیخ حسین محمدی لائینی رحمت‌الله علیه را به نمایندگی مقام معظم رهبری دراستان ولایتمدار مازندران وامام جمعه شهرستان ساری تبریک عرض نموده و آرزوی سربلندی و توفیقات نماینده جدید را دراجرای منویات مقام معظم رهبری حفظه الله از درگاه خداوند منان خواستاریم .

 

 

حضور همیشگی و دائمی حجت‌الاسلام والمسلمین محمدباقر محمدی‌لایینی در بین مردم در استان مازندارن و استان‌های مختلف کشور و در مناسبت‌های مختلف، آشنایی با مسائل روز، مردم‌داری، ساده‌زیستی، صمیمیت، عشق به ولایت، اعتقادات پر رنگ مذهبی، خطبه‌ها و تحلیل‌های مورد قبول و بسیاری از نقاط مثبت دیگر از ایشان چهره‌ای ماندگار برای مردم نکا و شرق مازندران ساخته است که اگر چه از حضور ایشان در شهرستان بی‌بهره‌خواهیم شد؛ اما قطعا" حضورشان در سمت نماینده جدید ولی‌فقیه در استان مازندران و امام جمعه ساری مایه مباهات و اثرات فراوان برای استان ولایتمدار مازندران خواهد بود.

 

به گزارش فارس، صبح پنجشنبه 16 آبان ماه ساعت 9 صبح شورای اداری استان مازندران به منظور تکریم و معارفه حجت‌الاسلام والمسلمین محمدباقر محمدی‌لایینی نماینده جدید ولی‌فقیه در استان و امام جمعه ساری، با حضور حجت‌الاسلام والمسلمین محمدی گلپایگانی، رئیس دفتر رهبر معظم انقلاب اسلامی، حجت‌الاسلام والمسلمین محمدجواد علی‌اکبری، رئیس شورای سیاستگذاری ائمه جمعه کشور و مسؤولان ملی و استانی، روحانیون، ائمه جمعه و جماعات، فرمانداران و شهرداران و مدیران دستگاه‌های اجرایی، خانواده معظم شهدا و ایثارگران و اقشار مختلف در سالن اجتماعات اهل بیت(ع) دفتر امام جمعه ساری در حال برگزاری است.

روز جمعه ۱۷ آبان ماه نیز با حضور رئیس دفتر رهبر معظم انقلاب اسلامی و رئیس شورای سیاستگذاری ائمه جمعه کشور ضمن حضور در گلزار شهداء، استقبال مردمی از نماینده جدید ولی فقیه در استان مازندران به سمت مصلای نماز جمعه ساری برگزار می‌شود و در مصلای نماز جمعه ساری هم مردم به امامت حجت‌الاسلام والمسلمین محمدباقر محمدی‌لایینی نماینده ولی فقیه در مازندران و امام جمعه جدید ساری، نماز جمعه را اقامه می‌کنند./ فارس

ارسال نظر

نام
پست الکترونیک
متن
captcha
ارسال
پربازدیدترین

وزیر آموزش و پرورش: در صورت ادامه تعطیلات، دانش آموزان مجازی آموزش می بینند

مردم در اولین مجلس گام دوم انقلاب به ائتلاف اصولگرایان اعتماد کردند/ این پیروزی شیرین و بزرگ را به رهبر معظم انقلاب اسلامی و همه منتخبین مردم تبریک می گوییم

وقتی دن کورلئونه باید برود جلو، بوق بزند! / دچار ویروس کرختی شده‌ایم

از اظهار ندامت خبرنگار به خاطر رای دادن به روحانی تا حمله شدید بنزینی به حسن نژاد

جیب خالی و پز عالی / چرا دیوار کوتاه CIS برای ما بلند است

لطفا به قانون و شعور مردم مازندران توهین نکنید! / مردم فریب این پروپاگاندا را نمیخورند / شک نکنید همین طرح باعث شکست شما خواهد شد

مدارک جنجالی و دردسر ساز مسئولین کشوری / از خاتمی و هاشمی تا رحیم مشایی و روحانی + عکس و جزئیات

دو نامزد قطعی اصلاح طلبان در استان کیستند / از رایزنی شیخ در شرق تا ترس از تکرار نفاق در نوشهر

قم با ۴۰ دقیقه در صدر است ، مازندرانی ها ۲۲ دقیقه در روز مطالعه می کنند / مردم اهل مطالعه اند ما بلد نیستیم نسخه بپیچیم / با اعلام این اعداد به مردم ظلم می کنیم / عرق شرم بر پیشانی مردم یا مسئولان؟

رئیس سازمان جنگل‌ها بازداشت شده است؟

آرشیو