امروز : یکشنبه ۱۸ خرداد ۱۳۹۹ ساعت : ۱۲:۱۴ AM

پیشنهاد جالب آیت‌اللهی برای تجدیدفراش!

زهرا آیت الهی رئیس شورای فرهنگی اجتماعی زنان + عبارت
    -     کد خبر: 44782
    -     تاريخ انتشار : ۱۳۹۸/۸/۱۶|۱۲:۵۹
با حواشی ایجاد شده درباره تعدد زوجات زهرا آیت الهی رئیس شورای فرهنگی اجتماعی زنان و خانواده شورای عالی انقلاب فرهنگی نظرش را در این خصوص اعلام کرده است.

عبارت : مشروح کامل این متن به این شرح است:

بنده نظر حضرت آقا را در مورد عدم ترویج تعدد زوجات حضوراً شنیده‌ام.

در ضمن آقای شهاب مرادی هم اطلاع خود از این نظر حضرت آقا را در شبکه‌های مجازی منتشر کرده‌اند، ایشان هم در جلسه‌ای که بنده حضور داشتم تشریف داشتند.

البته برخی علما نظر دیگری دارند ولی رهبری با ترویج تعدد زوجات مخالف‌اند (البته نه با اصل تعدد زوجات که اسلام جایز دانسته است) مقام معظم رهبری دستور داده‌اند اگر در نهاد رهبری کسی خواست همسر دوم بگیرد اول از نهاد رهبری بیرون برود بعد هر کار می‌خواهد بکند، در ضمن بنده متن سخنان حضرت آقا را در دیدار با نمایندگان مجلس هفتم مبنی بر مخالفت با تبلیغ و ترویج تعداد زوجات دارم.

اگر آقایان تبعیت از رهبری دارند «نُوْمِنُ بِبَعْضٍ وَ نَکْفُرُ بِبَعْضٍ» نباشند.

در ضمن توجه داشته باشیم طرح موضوع تعدد زوجات در این برهه زمانی بزرگ‌ترین نتیجه‌اش سوق دادن آرای زنان مذهبی و غیرمذهبی در آستانه انتخابات به سمت جریان غرب‌زده است.

توجه داشته باشیم آمار رسمی کشور تعداد دختران هرگز ازدواج‌نکرده بالای ۳۵ سال را با پسران هرگز ازدواج‌نکرده این سن تقریباً نزدیک به هم اعلام کرده است پس هرکس توان مالی دارد پولی که می‌خواهد خرج زن دوم کند به پسر مجردی که توان مالی برای ازدواج ندارد بدهد تا هم دختری را سامان داده باشد هم پسری را.

در ضمن آمار نشان می‌دهد تعداد زیادی از طلاق‌ها به دلیل ازدواج دوم آقایان است.

امروزه ازدواج دوم مرد در اکثر خانواده‌ها آرامش همسر اول را سلب می‌کند درحالی‌که خداوند در آیه ۲۱ سوره روم هدف ازدواج را سکینه و آرامش بیان فرموده است، سلب آرامش از همسر و به‌تبع آن فرزندان به چه قیمتی؟

علاوه بر آنکه معمولاً در خانواده‌های چند همسره در وضعیت اقتصادی امروز مرد قادر بر تأمین نفقه واجب همسران و فرزندان نیست و نیز معمولاً عدالت رعایت نمی‌شود و خداوند فرموده است «فَإِنْ خِفْتُمْ أَلَّا تَعْدِلُوا فَواحِدَهً».

جامعه را به حال طبیعی خود واگذار کنیم و هرچه همت داریم برای ازدواج مجردان بکار بندیم یقیناً برخی هم بدون تبلیغ این و آن اقدام به چندهمسری خواهندکرد ما بانی اختلاف درخانواده‌ها نشویم./ خبر آنلاین

ارسال نظر

نام
پست الکترونیک
متن
captcha
ارسال
پربازدیدترین

وزیر آموزش و پرورش: در صورت ادامه تعطیلات، دانش آموزان مجازی آموزش می بینند

مردم در اولین مجلس گام دوم انقلاب به ائتلاف اصولگرایان اعتماد کردند/ این پیروزی شیرین و بزرگ را به رهبر معظم انقلاب اسلامی و همه منتخبین مردم تبریک می گوییم

وقتی دن کورلئونه باید برود جلو، بوق بزند! / دچار ویروس کرختی شده‌ایم

از اظهار ندامت خبرنگار به خاطر رای دادن به روحانی تا حمله شدید بنزینی به حسن نژاد

جیب خالی و پز عالی / چرا دیوار کوتاه CIS برای ما بلند است

لطفا به قانون و شعور مردم مازندران توهین نکنید! / مردم فریب این پروپاگاندا را نمیخورند / شک نکنید همین طرح باعث شکست شما خواهد شد

مدارک جنجالی و دردسر ساز مسئولین کشوری / از خاتمی و هاشمی تا رحیم مشایی و روحانی + عکس و جزئیات

دو نامزد قطعی اصلاح طلبان در استان کیستند / از رایزنی شیخ در شرق تا ترس از تکرار نفاق در نوشهر

قم با ۴۰ دقیقه در صدر است ، مازندرانی ها ۲۲ دقیقه در روز مطالعه می کنند / مردم اهل مطالعه اند ما بلد نیستیم نسخه بپیچیم / با اعلام این اعداد به مردم ظلم می کنیم / عرق شرم بر پیشانی مردم یا مسئولان؟

رئیس سازمان جنگل‌ها بازداشت شده است؟

آرشیو