امروز : جمعه ۴ مهر ۱۳۹۹ ساعت : ۸:۱۲ PM

تهدید آقازاده های کم سواد با صندلی توسط وزیر بهداشت

نمکی
    -     کد خبر: 44852
    -     تاريخ انتشار : ۱۳۹۸/۸/۱۸|۱۳:۳۷
وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: من به عنوان وزیر بهداشت این کشور نخواهم گذاشت هیچ کم‌سواد و بی سوادی به اتکای سرمایه‌داری و در کسوت آقازادگی بر صندلی دانشگاه بنشیند.

عبارت : دکتر سعید نمکی روز شنبه در آیین تجلیل از بهورزان نمونه کشور در مشهد افزود: در این راه نه از استیضاح می ترسم و نه از تهدید و تنها نگرانی‌ام از این است که نتوانم از آرمان‌های انقلاب دفاع کنم چرا که برای خوشنام شدن نیامده‌ام بلکه برای فدا شدن آمده‌ام.
وی ادامه داد: نیامده ام که وزیر باشم و وزیر بمانم و خدا را گواه می گیرم که همچون مولایم امیرالمومنین علی (ع) کسوت وزارت از آب بینی بز برایم سخیف تر است مگر اینکه در کسوت وزارت بتوانم به مردم کشورم کمک و خدمت کنم.
وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: من برای این آمده ام که از خون شهدا و آرمان‌های انقلاب دفاع کنم و در برابر امواجی که سلامت مردم را تهدید می کند خواهم ایستاد و به طور قطع در این مسیر خداوند هم یاری رسان است.
نمکی افزود: سازمان غذا و دارو نباید به رانت خواران سپرده شود و نباید گذاشت که آنان برای تحقق اهداف خود به واردات بی رویه ادامه دهند.


بهورزان نخستین سربازان خط مقدم موفقیت های چشمگیر نظام سلامت در کشورمان به شمار می روند
وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با اشاره به نقش بهورزان و خدماتی که ارائه می دهند گفت: بهورزان نخستین سربازان خط مقدم موفقیت های چشمگیر نظام سلامت در کشورمان به شمار می روند.
دکتر نمکی افزود: بهورزان تاکنون نقش مهمی در تحقق دستاوردهای حوزه سلامت و ارتقای شاخص های بهداشتی کشورمان از جمله کاهش مرگ و میر کودکان، پوشش صد درصدی واکسیناسیون در کشور، کاهش مرگ و میر مادران باردار و ترویج تغذیه با شیر مادر داشتهاند.
وی ادامه داد: بهورز از دیدگاه من به عنوان بلند مرتبه ترین سرباز در حوزه سلامت به شمار می رود و این بدان معنی نیست که زحمات پزشکان، ماماها، پرستاران و سایر کادر پزشکی نادیده گرفته شود بلکه در رتبه بندی ها بهورز خط مقدم است.
وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: بهورزان بدانند که تا پای جان در راستای پاسداری از جایگاهشان ایستاده ام و می ایستم چرا که نیامده ام با مصلحت اندیشی وزیر بمانم و عدول از حق و ظلم به مظلوم را نظاره گر باشم.
دکتر نمکی خطاب به بهورزان افزود: شما هیچ گاه  احساس تنهایی نکنید و بدانید که هر جا تعدی صورت بگیرد وزیر بهداشت به عنوان برادر و سرباز جان برکف در خدمت خواهد بود.
وی با اشاره به حمایت مرحوم آیت الله هاشمی رفسنجانی از جایگاه بهورزی در کشور گفت: در سه دهه پیش که معاون بهداشتی وزاتخانه بودم با حمایت های ایشان اقدامات موثری در حوزه بهورزی نظیر اختصاص یک روز برای گرامی داشت از خدمات بهورزان و تکمیل خانه های بهداشت از طریق هزینه های غیر دولتی  و حمایت های بانک جهانی صورت گرفت.


اولویت پیشگیری بر درمان در عرصه نظام سلامت 
وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: سیاست ما در عرصه نظام سلامت، اولویت پیشگیری بر درمان و اولویت خدمات سرپایی بر بستری است لذا تحت هیچ فشار،  رانش و کششی منابع این مملکت را هدر نخواهیم کرد.
دکتر نمکی افزود: بدین منظور تخت های بیمارستانی با ضریب ۲۰ درصد در نقاط محروم احداث نخواهیم کرد مگر اینکه در نقاط محرومی نیاز به این خدمات وجود داشته باشد.
وی اضافه کرد: در توسعه نظام شبکه در قالب سیستم ادغام یافته نظام خدمات سلامت حرکت خواهیم کرد و در این میان بهورزان نقشی اساسی دارند.
وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: با اشاره به برنامه های وزارت بهداشت در راستای تقدم پیشگیری بر درمان گفت: عملیاتی شدن طرح نظام ارجاع پزشکی، تکمیل پرونده الکترونیک سلامت افراد جامعه، جامعه محور کردن ارائه خدمات سلامت از طریق هر خانه بهداشت یک پایگاه سلامت و آموزش ۲۰ میلیون سفیر سلامت و سلامت یار، توسعه مدارس بدون پوسیدگی دندان از طریق زیر پوشش گرفتن یک میلیون و ۳۰۰ هزار دانش آموز، توسعه خانه های بهداشت عشایری و بازنگری در ارائه خدمات بر اساس حد نصاب جمعیتی و پراکندگی و فرهنگ و نژاد  از این جمله است.
دکتر نمکی افزود: از سال آینده واکسیناسیون "روتا ویروس"، " پنوموکوک" و "اچ. پی.وی" در  پروتکل واکسیناسیون کشور عملیاتی می شود و باعث افتخار است که دو واکسن روتا ویروس و پنوموکوک در داخل کشور ساخته و تولید می شود.

مراسم قدردانی از ۳۰۰ بهورز نمونه از سراسر کشور امروز به میزبانی دانشگاه علوم پزشکی مشهد در این شهر برگزار شد./ ایرنا

ارسال نظر

نام
پست الکترونیک
متن
captcha
ارسال
پربازدیدترین

وزیر آموزش و پرورش: در صورت ادامه تعطیلات، دانش آموزان مجازی آموزش می بینند

مردم در اولین مجلس گام دوم انقلاب به ائتلاف اصولگرایان اعتماد کردند/ این پیروزی شیرین و بزرگ را به رهبر معظم انقلاب اسلامی و همه منتخبین مردم تبریک می گوییم

وقتی دن کورلئونه باید برود جلو، بوق بزند! / دچار ویروس کرختی شده‌ایم

از اظهار ندامت خبرنگار به خاطر رای دادن به روحانی تا حمله شدید بنزینی به حسن نژاد

جیب خالی و پز عالی / چرا دیوار کوتاه CIS برای ما بلند است

لطفا به قانون و شعور مردم مازندران توهین نکنید! / مردم فریب این پروپاگاندا را نمیخورند / شک نکنید همین طرح باعث شکست شما خواهد شد

مدارک جنجالی و دردسر ساز مسئولین کشوری / از خاتمی و هاشمی تا رحیم مشایی و روحانی + عکس و جزئیات

دو نامزد قطعی اصلاح طلبان در استان کیستند / از رایزنی شیخ در شرق تا ترس از تکرار نفاق در نوشهر

قم با ۴۰ دقیقه در صدر است ، مازندرانی ها ۲۲ دقیقه در روز مطالعه می کنند / مردم اهل مطالعه اند ما بلد نیستیم نسخه بپیچیم / با اعلام این اعداد به مردم ظلم می کنیم / عرق شرم بر پیشانی مردم یا مسئولان؟

رئیس سازمان جنگل‌ها بازداشت شده است؟

آرشیو