امروز : پنج شنبه ۱ آیان ۱۳۹۹ ساعت : ۱:۱۰ AM

میز اوراسیا در مازندران تشکیل می‌شود

حسین زادگان + عبارت
    -     کد خبر: 44887
    -     تاريخ انتشار : ۱۳۹۸/۸/۱۸|۲۱:۵۰
سرویس : سیاست >> دولت
استاندار مازندران با اشاره به عضویت مازندران در اتحادیه همکاری اقتصادی اوراسیا ، اظهار داشت: میز اوراسیا باید در اتاق بازرگانی تشکیل شود.

عبارت : احمد حسین زادگان روز شنبه در نشست شورای گفت و گوی دولت با بخش خصوصی در ساری افزود: عضویت ایران در مجمع اقتصادی اوراسیا فرصت بسیار تازه و بزرگی است که باعث تنفس در اقتصاد کشور و بخصوص مازندران خواهد شد.

وی با اشاره به اینکه مازندران به واسطه تولیدات کشاورزی و صنعتی متنوع می تواند بهره برداری عظیمی از این فرصت کند، گفت: لازم است به سرعت با همکاری استانداری ، شورای گفت و گو و اتاق بازرگانی کمیته ای برای بررسی فرصت ها و ارتباطات تشکیل شود.

استاندار مازندران تاکید کرد که این کمیته باید به زودی در اتاق بازرگانی مستقر شده تا در پی سفر دکتر ستاری معاون علمی و فناوری رئیس جمهور در هفته اینده افتتاح و عملا کار خود را اغاز کند. 

حسین زادگان افزود: کشوری بیشترین بهره برداری را از فرصت شورای همکاری اقتصادی اوراسیا خواهد داشت که بیشترین صادرات را داشته باشد.

وی اظهار داشت: استقرار میز اوراسیا در استان مازندران به موافقت سازمان گمرک نیز رسیده است و نباید در این مسئله زمان را هدر داد و تعلل کرد.

بر اساس برنامه عضویت ایران در این اتحادیه بیش از ۵۰۰ قلم کالا در صادرات به کشورهای عضو از معافیت گمرکی برخوردار خواهند شد .

مجمع اقتصادی اوراسیا یک مجمع اقتصادی میان گروهی از کشورهای آسیایی و اروپایی است. این مجمع از ۱۰ اکتبر ۲۰۰۰ آغاز به‌کار کرد.

در مجمع اقتصادی اوراسیا کشورهای بلاروس، قزاقستان، قرقیزستان، روسیه و ارمنستان عضویت دارند.

در نشست‌های این مجمع درباره مسایلی از جمله گردشگری، انرژی، همکاری‌های مالی، اقتصادی و آموزشی بحث و تبادل نظر می‌شود. ایران نیز پیش  از این در بعضی از نشست‌های آن حضور داشت  که اکنون در حال پیوستن به این شورا است. / ایرنا

ارسال نظر

نام
پست الکترونیک
متن
captcha
ارسال
پربازدیدترین

مردی که قدش به زانوی شهر هم نمی‌رسید بر شانه‌های ساری نشاندیم

وزیر آموزش و پرورش: در صورت ادامه تعطیلات، دانش آموزان مجازی آموزش می بینند

مردم در اولین مجلس گام دوم انقلاب به ائتلاف اصولگرایان اعتماد کردند/ این پیروزی شیرین و بزرگ را به رهبر معظم انقلاب اسلامی و همه منتخبین مردم تبریک می گوییم

وقتی دن کورلئونه باید برود جلو، بوق بزند! / دچار ویروس کرختی شده‌ایم

از اظهار ندامت خبرنگار به خاطر رای دادن به روحانی تا حمله شدید بنزینی به حسن نژاد

جیب خالی و پز عالی / چرا دیوار کوتاه CIS برای ما بلند است

لطفا به قانون و شعور مردم مازندران توهین نکنید! / مردم فریب این پروپاگاندا را نمیخورند / شک نکنید همین طرح باعث شکست شما خواهد شد

مدارک جنجالی و دردسر ساز مسئولین کشوری / از خاتمی و هاشمی تا رحیم مشایی و روحانی + عکس و جزئیات

دو نامزد قطعی اصلاح طلبان در استان کیستند / از رایزنی شیخ در شرق تا ترس از تکرار نفاق در نوشهر

قم با ۴۰ دقیقه در صدر است ، مازندرانی ها ۲۲ دقیقه در روز مطالعه می کنند / مردم اهل مطالعه اند ما بلد نیستیم نسخه بپیچیم / با اعلام این اعداد به مردم ظلم می کنیم / عرق شرم بر پیشانی مردم یا مسئولان؟

آرشیو