امروز : سه شنبه ۳۱ فروردین ۱۴۰۰ ساعت : ۱۲:۳۳ PM
اختصاصی
عبدالله رضیان نماینده قائمشهر، جویبار، سیمرغ و سوادکوه درگفتگو با عبارت:

لاریجانی و رئیس جمهور نجات یافته ی رهبری هستند / مازندران، اصفهان و تبریز نیست که بنگاه اقتصادی داشته باشد / نساجی بیمار است، صنیعی فر زودتر تصمیم بگیرد

رضیان+عبارت
    -     کد خبر: 45654
    -     تاريخ انتشار : ۱۳۹۸/۹/۲|۱۰:۱۰
سرویس : سیاست >> مجلس
رضیان: من حس می کنم هم آقای لاریجانی و هم آقای رئیس جمهور نجات یافته ی رهبری هستند. ما نمایندگان به احترام رهبری طرح را از دستورکار خارج کردیم اما همچنان نظر ما این است که این حرکت به صورت کارشناسی انجام نشد.

عبارت - گروه سیاسی: عبدالله رضیان نماینده مردم قائمشهر، جویبار، سوادکوه و سیمرغ در مجلس شورای اسلامی در گفتگو با عبارت با اشاره به ماجرای افزایش قیمت بنزین  گفت: در ماه مرداد دولت به دنبال این بود که قیمت بنزین را بالا ببرد ولی مجلسی ها گفتند که بدون نظر مجلس این کار را انجام ندهید. به همین دلیل یک جلسه غیر علنی تشکیل شد و در آن جلسه بحث مفصلی صورت گرفت، وزیر نفت، رئیس سازمان برنامه و بودجه و افراد دیگر حضور داشتند. بعد از صحبت های فراوان تصمیم به رای گیری شد. یک گزینه همین شرایط فعلی بنزین دو نرخی 3 هزار تومانی بود که رای نیاورد، گزینه دوم قیمت واحد 1500 تومانی بود که آن هم رای نیاورد و سومین مورد ثابت ماندن قیمت بنزین در همان هزار تومان بود که رای آورد.

وی افزود: بنابراین دولت نگاه مجلس را می دانست. چند روزقبل از افزایش قیمت ها آقای لاریجانی در یک جلسه غیرعلنی صحبت هایی مبنی بر افزایش کمک های یارانه ای به قشر ضعیف جامعه انجام داده بود اما اشاره ای نکرده بود که این کمک ها از چه منابعی قرار است تامین شود و فقط نظری بود که اعلام شد.

رضیان در ادامه گفت: طبق سخنان مقام معظم رهبری باید این کار کارشناسانه انجام می شد اما باز هم ما به احترام پیام ایشان به مجلس و صحبت هایی که انجام دادند سکوت کردیم. ولی این را بدانید که قبل از شروع جلسه ی یکشنبه ی مجلس و پیام ایشان تعداد 190 نماینده طرح سه فوریتی برگشت بنزین به قیمت سابق را امضا کرده بودند. من حس می کنم هم آقای لاریجانی و هم آقای رئیس جمهور نجات یافته ی رهبری هستند. ما نمایندگان به احترام رهبری طرح را از دستورکار خارج کردیم اما همچنان نظر ما این است که این حرکت به صورت کارشناسی انجام نشد.

نماینده قائمشهر، جویبار، سیمرغ و سوادکوه در مجلس شورای اسلامی در خصوص آخرین وضعیت مالکیت تیم فوتبال نساجی و شرایط حال حاضر این تیم گفت: آقای صنیعی فر زحمات بسیاری برای تیم کشید و نساجی را که شاید در لیگ یک نیز مشکل داشت به خوبی جمع کرد اما درادامه ی کار به نظرم مرتکب اشتباهاتی شد.

وی افزود: هزینه نکردن، عدم همکاری با کادر فنی و اینجور مسائل کارهایی است که باید در آن تجدید نظر صورت گیرد. این باشگاه بیش از این که یک بنگاه اقتصادی باشد یک بنگاه فرهنگی است. صنیعی فر در گفتگویی از من درخواست کرد که برای تیم اسپانسر بیاوریم من هم گفتم مازندران اهواز یا تبریز و اصفهان نیست که شرکت های بزرگ نفتی یا بنگاه های اقتصادی داشته باشد. نه تنها در قائمشهر حتی در مازندران هم چنین ظرفیتی نیست بنابراین از بخش خصوصی نمی توان درخواستی داشت. من به شخصه از افراد زیادی خواهش کردم اما آنها با این کار موافقت نکردند.

رضیان در ادامه گفت: صنیعی فر به عنوان مالک باید دغدغه این کار را داشته باشد. درست است هزینه تیم بالا است و از جیب هزینه می کنند اما او پذیرفته که مالک تیم است. در حال حاضر هم صنیعی فر قرار است گفتگویی با ما داشته باشد و پذیرفته که یا مالکیت را انتقال دهد و یا خودش قویا به کار ادامه دهد. شاید هم به این نتیجه برسیم که یک نفر دیگر به عنوان نفر سوم در کنار آقای حدادیان و صنیعی فر مالکیت تیم را به عهده بگیرد. به هر صورت امیدوایم هرچه زودتر نساجی این شرایط بیمار گونه را پشت سر بگذارد.

وی در پایان با اشاره به بارندگی های اخیر در استان گفت: میزان بارندگی ها و حجم آب در زیراب و سیمرغ دوبرابر سیل ابتدای سال بوده اما با توجه به لایروبی های انجام شده میزان و شدت خسارات به شدت کاهش یافت. من ساعت ۱۲ شب در شهر کیاکلا و روستای تالارپشت بودم و دیدم آب کمی بالا آمده بود اما خسارتی به چیزی وارد نشد. بحمدالله اقدامات صورت گرفته هرچند که همچنان کامل نیست اما تاثیرگذار بوده است.

ارسال نظر

نام
پست الکترونیک
متن
captcha
ارسال