امروز : یکشنبه ۲۲ فروردین ۱۴۰۰ ساعت : ۷:۳۲ PM
اختصاصی
علی رجبی مدیرکل ثبت احوال استان مازندران در گفتگو با عبارت:

۳۷۰ هزار نفر در مازندران کارت ملی هوشمند ندارند/ کارت ملی در حال بومی سازی /میاندرود و نکا رکورددار تولد در استان ، کمترین تعداد در سوادکوه

نمایشگاه کتاب+عبارت
    -     کد خبر: 45756
    -     تاريخ انتشار : ۱۳۹۸/۹/۳|۱۴:۳۸
سرویس : سیاست >> دولت
رجبی از تمام مردم مازندران دعوت کرد تا برای دریافت کارت ملی هوشمند اقدام کنند.

عبارت - گروه جامعه: علی رجبی مدیرکل ثبت احوال استان مازندران در گفتگو با عبارت با قدردانی از رسانه ها و تشریح نقش آنان در بالا بردن سطح معلومات جامعه در خصوص تاثیر سازمان ثبت احوال در پیشبرد اهداف دولت الکترونیک گفت: به تازگی دکتر محمود واعظی مسئول دفتر رییس جمهور طی نامه ای از سازمان ثبت احوال تشکر رسمی انجام داده است چرا که با توجه به نمرات گرفته شده این سازمان نزدیک به 75 درصد در راستای دولت الکترونیک تلاش کرده و سازمان برتر در این زمینه انتخاب شده است.

وی کارت ملی هوشمند را کلید ورود به دولت الکترونیک نامید و گفت: در استان مازندران با 3 میلیون و 380 هزار نفر جمعیت، بیش از 2 میلیون و 700 هزار نفر واجد شرایط دریافت این کارت هستند و در حال حاضر 370 هزار نفر از این تعداد کارت ملی هوشمند دریافت نکردند. یعنی چیزی حدود 86.5 درصد از جمعیت واجد شرایط استان دارای کارت ملی هوشمند هستند.

وی همچنین از توانایی سازمان ثبت احوال استان برای ثبت نام ماهانه 300 هزار نفر در این طرح خبر داد و گفت: با توجه به این که در گذشته این کارت ها از طریق واردات تامین می شد و ما با در نظر گرفتن شرایط موجود در حال بومی سازی و تولید داخلی آن هستیم کمی در توزیع آن با اخلال مواجه شدیم اما هرکسی که برای دریافت کارت ملی ثبت نام کند یک کارت موقت دریافت می کند که می تواند کارهایی که نیاز به کارت ملی دارند را با آن انجام دهد.

رجبی از تمام مردم مازندران دعوت کرد تا برای دریافت کارت ملی هوشمند اقدام کنند.

مدیرکل ثبت احوال استان مازندران در ادامه افزود: بیش 120 میلیون سند در کشور و بیش از 5 میلیون سند در مازندران وجود دارد که تمام آن ها به صورت الکترونیکی آرشیو شده اند تا در مواقع لزوم دسترسی به آنها راحت تر از گذشته باشد.

وی همچنین اظهار کرد: در گذشته برای دریافت شناسنامه، فرد باید حتما به محل تولدش مراجعه می کرد اما امروزه در هر کجای کشور می تواند بدون هیچ معطلی آن را دریافت کند.

علی رجبی همچنین از ارتباط برخط بیش از 120 دستگاه با سازمان ثبت احوال گفت و اشاره کرد: حتی در مسابقات فوتبال لیگ برتر نیز بلیط فروشی ها با استفاده از کدملی هوشمند انجام می شود که نشان دهنده ی هوشمندی سازمان ثبت احوال است.

وی بیشترین ولادت استان مازندران را در میاندرود و نکا و همجنین کمترین میزان تولد را مربوط به شهرستان سوادکوه اعلام کرد.

ارسال نظر

نام
پست الکترونیک
متن
captcha
ارسال