امروز : چهارشنبه ۵ آیان ۱۴۰۰ ساعت : ۵:۴۳ PM

مددجویی که با مروار بافی به خودکفایی رسید

کمک کمیته امداد امداد ولایت صندوق سبد صنایع دستی + عبارت
    -     کد خبر: 45918
    -     تاريخ انتشار : ۱۳۹۸/۹/۲|۱۴:۲۶
یکی ازبانوان تحت حمایت کمیته امداد در غرب مازندران با دریافت تسهیلات از این نهاد و کارآفرینی با مروار بافی (سبد بافی)توانست به خودکفایی برسد.

عبارت : این بانوی ۴۸ ساله کارآفرین به دلیل مشکلاتی تحت حمایت این نهاد قرار گرفت و با بیان توانمندی خویش توانست با دریافت تسهیلات آینده ای روشن برای خود و فرزندانش فراهم سازد.

در گفتگو با این بانو  ، او این طور می گوید:در سال ۹۶ با دریافت تسهیلات اشتغال تجهیزات لازم برای مروار بافی(سبد بافی) را تهیه و آرام آرام با اجرای این هنر در منزل برای خود اسم و رسمی پیدا کردم.
وی افزود: با پشتکار توانستم پس از مدت کوتاهی یک کارگاه کوچک برای خود ایجاد کنم و با کمک فرزندانم این حرفه را گسترش دهم و سفارش های زیادی از جاهای مختلف برای بافت مروار داشته باشم.

بانوی کارآفرین با بیان اینکه با وجود سه فرزند نمی شد از پس مخارج سنگین زندگی برآمد و باید خودم دست به کار می شدم بیان کرد: از آنجایی که در مروار بافی تجربه داشتم به این فکرافتادم که به کمیته امداد مراجعه و در مورد این موضوع با کارشناسان صحبت کنم.

وی ادامه داد: خوشبختانه با مراجعه به کمیته امداد و بیان توانمندی هایم با استقبال کارشناسان مواجه شدم و با دریافت تسهیلات و راه اندازی این طرح توانستم گلیم خود را از آب بیرون بکشم و از درآمد خوبی هم برخوردار باشم .

این بانوی کارآفرین حالا با اجرای این طرح برای ۱۰ نفر از زنان، اشتغال زایی ایجاد کرد و توانست عنوان کارآفرین برتر شهرستان را از آن خود کند و همچنان به مددجویان کمیته امداد آموزش می دهد تا آنها نیز از دسترنج خویش بهره مند شوند.

کمیته امداد مازندران با ارائه خدمات در بخش اشتغال نقش اساسی در خودکفایی و ایجاد امید و خودباوری در مددجویان دارد و از ابتدای سالجاری تاکنون برای هزار و ۹۰۰ مددجوی تحت حمایت در استان طرح اشتغال ایجاد شد./سایت خبری کمیته امداد

ارسال نظر

نام
پست الکترونیک
متن
captcha
ارسال