امروز : شنبه ۵ مهر ۱۳۹۹ ساعت : ۵:۳۵ PM
یادداشت عبارت
مسئولین مردم را به استفاده از حمل و نقل عمومی دعوت می کنند؛

وسایل حمل و نقل عمومی: بودن یا نبودن، مسئله این است!

تاکسی+عبارت
    -     کد خبر: 46057
    -     تاريخ انتشار : ۱۳۹۸/۹/۷|۰۹:۵۱
بعد از افزایش قیمت بنزین روزی نیست که از زبان مسئول محترمی نشنویم که با ژستی خود آگاه پندارانه مردم را دعوت به استفاده از وسایل حمل و نقل عمومی می کنند. چه ایده ی ناب و بکری!

عبارت -آصف بادام: بعد از افزایش قیمت بنزین روزی نیست که از زبان مسئول محترمی نشنویم که با ژستی خود آگاه پندارانه مردم را دعوت به استفاده از وسایل حمل و نقل عمومی می کنند. چه ایده ی ناب و بکری!

اما وسایل حمل و نقل عمومی یعنی چه؟ در استان مازندران همچون بسیاری از شهرها و استان های کشور وسایل حمل و نقلی که برای شهروندان در نظر گرفته شده محدود به تاکسی یا ون هایی است که یا زوارشان در شرف در رفتن است یا اینکه در بسیاری از مسیرها قدم رنجه نمی فرمایند!

اتوبوس ها و مینی بوس هایی نیز گاهی در شهر همچون موجوداتی کمیاب به چشم شهروندان می خورند که گذشته از کیفیت فوق العاده صندلی های پلاستیکی شان یا ساعت خاصی دارند یا فقط در چند مسیر محدود مشغول به فعالیت هستند.

سوال اینجاست که آن مسئولین محترم که غرق در شعف از ایده ی بی نقصشان هستند آخرین باری که از وسایل حمل و نقل عمومی استفاده کردند به چه دوره ی تاریخی باز می گردد؟ اگر قبل از دعوت مردم به استفاده از این وسایل لااقل یک روز با لباسی مبدل سعی داشتند تا با وسایل عمومی در شهر به کارهایشان برسند بعید بود که دست کم موقع بیان این کلمات چنین ژستی بگیرند!

در شهر و دیار ما نه خبری از مترو هست و نه خطوط ویژه ی اتوبوس، که اگر هم بود باید هر نفر چند کیلو وزن کم می کرد تا در هجمه ی فشار مردمی که این روزها با توجه به قیمت بنزین و ته کشیدن سهمیه ها به دعوت مسئولین عزیز لبیک می گویند له نشود.

خوشبختانه معضل بزرگی به نام مسافرکش های شخصی نیز از میان برداشته شده و دیگر کمتر کسی حاضر میشود با بنزین آزاد ماشینش را از خانه بیرون بیاورد و جای خالی تاکسی ها در بعضی خطوط را پر کند. اینترنتی ها هم فکر کردن چه خبر است! یادمان نرفته زمانی که انقدر کد تخفیف و شرایط ویژه می گذاشتند تا مردم رغبت کنند و از آنها تاکسی بگیرند، حالا برای ما ناز می کنند و هر مسیری را نمی پذیرند، به هرحال الان دور دوره حمل و نقل عمومی است!

اتفاقا خوب است، وقتی نیم ساعت در صف تاکسی منتظر هستید و کلی هم کار سرتان ریخته، می توانید بیشتر روی کنترل اعصابتان متمرکز شوید و یا به چرایی و چگونگی جهان هستی بیاندیشید دیگر اینترنت مزخرف هم نیست که وقت گرانبهایتان را بگیرد پس خیالتان تخت!

در این که مصرف بنزین در کشور ما بالا است و ترافیک هم در همه ی شهر های کوچک و بزرگمان به چشم می خورد شکی نیست. اما برای تشویق مردم به استفاده از وسایل عمومی حمل و نقل ابتدا باید کیفیت و کمیت آن را افزایش دهیم همیشه که نمی شود بگوییم حالا دو روز شلوغ است بعد مردم به این صف ها و شلوغی ها عادت می کنند.

بله استفاده از حمل و نقل عمومی در همه جای جهان کار پسندیده ای است اما شرط اول آن وجود وسایل حمل و نقل است. نمی شود در اتاق خود بنشینیم و بگوییم مردم از وسایل حمل و نقل عمومی استفاده کنند. برای ساخت ساختمان هم ابتدا پی می کنند!

 

 

ارسال نظر

نام
پست الکترونیک
متن
captcha
ارسال
پربازدیدترین

وزیر آموزش و پرورش: در صورت ادامه تعطیلات، دانش آموزان مجازی آموزش می بینند

مردم در اولین مجلس گام دوم انقلاب به ائتلاف اصولگرایان اعتماد کردند/ این پیروزی شیرین و بزرگ را به رهبر معظم انقلاب اسلامی و همه منتخبین مردم تبریک می گوییم

وقتی دن کورلئونه باید برود جلو، بوق بزند! / دچار ویروس کرختی شده‌ایم

از اظهار ندامت خبرنگار به خاطر رای دادن به روحانی تا حمله شدید بنزینی به حسن نژاد

جیب خالی و پز عالی / چرا دیوار کوتاه CIS برای ما بلند است

لطفا به قانون و شعور مردم مازندران توهین نکنید! / مردم فریب این پروپاگاندا را نمیخورند / شک نکنید همین طرح باعث شکست شما خواهد شد

مدارک جنجالی و دردسر ساز مسئولین کشوری / از خاتمی و هاشمی تا رحیم مشایی و روحانی + عکس و جزئیات

دو نامزد قطعی اصلاح طلبان در استان کیستند / از رایزنی شیخ در شرق تا ترس از تکرار نفاق در نوشهر

قم با ۴۰ دقیقه در صدر است ، مازندرانی ها ۲۲ دقیقه در روز مطالعه می کنند / مردم اهل مطالعه اند ما بلد نیستیم نسخه بپیچیم / با اعلام این اعداد به مردم ظلم می کنیم / عرق شرم بر پیشانی مردم یا مسئولان؟

رئیس سازمان جنگل‌ها بازداشت شده است؟

آرشیو