امروز : جمعه ۱۶ خرداد ۱۳۹۹ ساعت : ۳:۵۹ PM
اختصاصی
گزارش عبارت از آخرین فعل و انفعالات انتخاباتی؛

خیز ۳ نماینده ی مازندران برای حضور در انتخابات مجلس از تهران / احتمال حضور چند نماینده ملی از حوزه مازندران

مجلس+عبارت
    -     کد خبر: 46095
    -     تاريخ انتشار : ۱۳۹۸/۹/۹|۱۲:۰۶
سرویس : سیاست >> مجلس
طبق اخباری که به دست عبارت رسیده ۳ نماینده از ۳ شهرستان بزرگ و پرجمعیت استان که از گفتن نامشان معذوریم تصمیمی متفاوت را در سر می پرورانند. «شرکت در انتخابات مجلس از حوزه ی انتخابی تهران»!

عبارت - گروه سیاسی: ثبت نام کاندیدا های یازدهمین دوره ی مجلس شورای اسلامی از فردا 10 آذر رسما آغاز می شود. از مازندران همواره به عنوان یکی از سیاسی ترین استان های ایران یاد شده که تنور انتخابات در آن زودتر از خیلی استان های کشور روشن و دیرتر از آن ها خاموش می شود. در این دوره نیز تفکرات متفاوت از احزاب مختلف برای نشستن روی صندلی های مخملی بهارستان با هم به رقابت خواهند پرداخت. از میان تمام افرادی که از فردا شروع به ثبت نام می کنند در نهایت تنها 12 نفر موفق به راهیابی به مجلس می شوند.

 در حال حاضر نیز مازندران 12 نماینده در بهارستان دارد که بعید به نظر می رسد کسی از آن ها قصد حضور در دوره ی بعد را نداشته باشد. سوال اما اینجا است که آیا از همان حوزه ی سابق در انتخابات شرکت می کنند یا خیر. طبق اخباری که به دست عبارت رسیده 3 نماینده از 3 شهرستان بزرگ و پرجمعیت استان تصمیمی متفاوت را در سر می پرورانند. «شرکت در انتخابات مجلس از حوزه ی انتخابی تهران»!

یک ریسک بزرگ یا یک حرکت هوشمندانه؟ تنها زمان می تواند پاسخ دقیق این پرسش را مشخص کند اما چیزی که مشخص است این است که آن ها باید دلایلی قانع کننده داشته باشند تا از سرزمین مادری شان قطع امید کرده و به سمت پایتخت بروند.

احتمالا گزارشات از اقبال عمومی نسبت به آن ها در وضعیت مطلوبی قرار ندارد و فکر می کنند این بار دیگر شانسی در بین مردم شهرشان ندارند، دلیلش حالا یا وعده های بی سرانجام است یا هرچیزی که خودشان بهتر می دانند اما مطمئنا یکی از مهم ترین شاخصه هایی که برای شرکت در انتخابات از منطقه ای در نظر گرفته می شود، اقبال عمومی افراد آن شهر و دیار از شخص مورد نظر است که اگر خوب باشد پس دلیلی برای تغییر حوزه ی انتخابی نیست.

دیگر علتی که می شود برای این تصمیم در نظر گرفت حضور رقبای جدی در حوزه ی فعلی شان است که باعث شده آن ها احساس خطر کنند. وقتی کسی خودش را بی رقیب ببیند بدون واهمه در میدان نبرد حاضر می شود اما کافی است تا رقیبی هم قد و قواره در پیش رو باشد، آنگاه دیگر هرکس به اندازه ی اعتماد به نفسش گام خواهد برداشت و با خیال راحت از پیروزی حرف نخواهد زد. ماجرای انتخابات این 3 شهر نیز انگار بدین گونه است. نماینده ی فعلی که جایگاهش را متزلزل می بیند می داند در کارزار بی رحم انتخاباتی رقیبی که مسئولیتی در کشور نداشته می تواند از وضعیت سخت معیشتی مردم برای تاخت و تاز به او استفاده و اینگونه او را از میدان بدر کند. حال اگر این رقیب اسم و رسم هم داشته باشد که دیگر وضع سخت تر خواهد شد.

صحبت شرکت از حوزه ی انتخابی تهران که می شود ناخودآگاه یاد لیست های انتخاباتی بعضا عجیب و غریب این شهر میفتیم. در همین دور گذشته مردم به لیستی بیشترین رای را دادند که تعدادی از اعضای آن را حتی به اسم هم نمی شناختند! این قضیه باعث شده تا نمایندگان مازندرانی فکر کنند که امسال هم ممکن است چنین حالتی رخ دهد و اگر آنها بتوانند در یک لیست خوب یک جایی برای خودشان دست و پا کنند شانس رای آوردنشان بالا است. باید زمان بگذرد تا دید این فکر تا چه اندازه می تواند درست یا غلط باشد.

گفتنی است در میان این نمایندگان، افرادی از هر دو جناح اصولگرا و اصلاح طلب به چشم می خورد و این بحث هنوز در حد حدس و گمان های جدی در محافل انتخاباتی استان است.حدس و گمان هایی که شاید به عدم حضور پر رنگ برخی از نامزدهای شاخص مازندران بی ارتباط نباشد.چهره هایی که تابحال همانند ادوار پیشین تمام قد وارد عرصه نشده‌اند.

در آن روی سکه اما اخبار دیگری نیز به گوش می رسد. 3 نماینده ملی که عقبه مازنی و یا سابقه ی کار در مازندران را دارند برای شرکت در انتخابات مجلس از این حوزه ی انتخابی جلسات و اتاق فکرهایی را تشکیل داده اند. بر اساس بررسی های عبارت این افراد گفته اند که در حال تصمیم گیری هستند و یکی از گزینه های جدی شان برای انتخابات مجلس، حضور از حوزه ی انتخابی استان مازندران می باشد.

در هر صورت چیزی که مشخص است این است که امسال نیز مانند گذشته تنور داغ انتخابات سرمای هوای مازندران را در خود حل می کند و بار دیگر شاهد انتخاباتی پر هیاهو در این استان خواهیم بود. امیدواریم هرکسی که در نهایت نامش از صندوق ها بیرون می آید مدافع واقعی منافع 3 میلیون و 200 هزار مازندرانی در خانه ی ملت باشد.

ارسال نظر

نام
پست الکترونیک
متن
captcha
ارسال
آخرین اخبار
پربازدیدترین

وزیر آموزش و پرورش: در صورت ادامه تعطیلات، دانش آموزان مجازی آموزش می بینند

مردم در اولین مجلس گام دوم انقلاب به ائتلاف اصولگرایان اعتماد کردند/ این پیروزی شیرین و بزرگ را به رهبر معظم انقلاب اسلامی و همه منتخبین مردم تبریک می گوییم

وقتی دن کورلئونه باید برود جلو، بوق بزند! / دچار ویروس کرختی شده‌ایم

از اظهار ندامت خبرنگار به خاطر رای دادن به روحانی تا حمله شدید بنزینی به حسن نژاد

جیب خالی و پز عالی / چرا دیوار کوتاه CIS برای ما بلند است

لطفا به قانون و شعور مردم مازندران توهین نکنید! / مردم فریب این پروپاگاندا را نمیخورند / شک نکنید همین طرح باعث شکست شما خواهد شد

مدارک جنجالی و دردسر ساز مسئولین کشوری / از خاتمی و هاشمی تا رحیم مشایی و روحانی + عکس و جزئیات

دو نامزد قطعی اصلاح طلبان در استان کیستند / از رایزنی شیخ در شرق تا ترس از تکرار نفاق در نوشهر

قم با ۴۰ دقیقه در صدر است ، مازندرانی ها ۲۲ دقیقه در روز مطالعه می کنند / مردم اهل مطالعه اند ما بلد نیستیم نسخه بپیچیم / با اعلام این اعداد به مردم ظلم می کنیم / عرق شرم بر پیشانی مردم یا مسئولان؟

رئیس سازمان جنگل‌ها بازداشت شده است؟

آرشیو